شهردار تهران خبر داد

نصب بیش از880 شیر هیدران آتش نشانی در پایتخت

نصب بیش از880 شیر هیدران آتش نشانی در پایتخت

بکسیها: شهردار تهران از نصب ۸ هزار و ۸۷۱ شیر هیدران آتش نشانی در سطح شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین افتتاح ۳ ایستگاه آتش نشانی و رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار داشت: هم اکنون گلدن تایم رسیدن نیروهای آتش نشانی به محل حادثه در تهران، ۴ دقیقه است که این زمان مدیون وجود ایستگاههای سطح شهر است و امیدواریم این زمان کوتاهتر هم بشود؛ البته راههای کم هزینه تری هم همچون نصب شیرهای هیدران دنبال شده که این شیرها از ۷ هزار و ۱۵۵ شیر در سال ۹۷ امروز به ۸ هزار و ۸۷۱ شیر بخصوص در مناطق پرخطر رسیده است که در شرایط اضطرار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: حوادثی همچون پلاسکو باید بعنوان نقطه عطف باشند و اگر این حادثه اتفاق بیافتد واز آن درس نگیریم بطور قطع دو چندان خسارت دیده ایم. امروز به لحاظ تجربیات و تجهیزات با پیش از حادثه پلاسکو قابل مقایسه نیستیم. در هنگام بروز حادثه پلاسکو این سوال عنوان شد که در چند ساختمان دیگر این خطر وجود دارد در همان زمان ۹۹۹ ساختمان شناسایی شد که تابحال ۱۲ هزار و ۱۴۵ نفر از ساکنان ۱۷۲ ساختمان شناسایی شده آموزش های هنگام بروز حادثه را دیده اند.
وی افزود: اقدامات دیگر هم در سطح شهر تهران دردستور کار قرار گرفت که همچون آن بازدید از ۳۳ هزار ساختمان بوده است. ۵ هزار و ۶۴۰ دستورالعمل ایمنی تابحال صادرشده است. کمیته ایمنی مناطق به ریاست شهردار مناطق تشکیل و اجبار به اجرای دستورالعمل های ایمنی در آن پیگیری می شود. برای مثال در ساختمان سینا اطهر تذکرات لازم برای این کمیته ها داده شده بود.
شهردارتهران تصریح کرد: مبحث ایمنی بازار مورد توجه است، طرح پلاک ایمن هم در حال اجرا می باشد، طرحی که برچسب متمایز کننده ای برای ساختمانهای ایمن خواهد بود. از طرفی راه اندازی رشته مهندسی حریق با ۳۰ دانشجو در دانشگاه خواجه نصیر هم انجام شده است.
وی افزود: نمونه های بسیار خوبی از همکاری بین بخشی درسالهای گذشته داشته ایم که همچون آنها همکاری با اورژانس است. به شکلی که هر کجا که ایستگاه آتش نشانی وجود دارد آمبولانس و یا موتور آمبولانس حضور دارند جان خیلی از شهروندان با همین همکاری بین بخشی نجات پیدا کرده است. ۸۰ پد هلیکوپتر در سطح شهر تهران، فعال کرده ایم و همه این موارد موضوعاتی است که آمادگی و تاب آوری کلان شهر تهران را زیاد می کند.
حناچی ضمن اشاره به این که در سال ۱۳۸۹ معادل ارزی بودجه شهرداری تهران، ۷ میلیارد دلار بوده است، اضافه کرد: امروز معادل ارزی بودجه شهرداری تهران به یک و نیم میلیارد دلار رسیده است اما امکانات و تجهیزات ما با سال ۱۳۸۹ قابل قیاس نیست. ایستگاه ۱۳۳ آتش نشانی تهران با همکاری بین دستگاهی راه اندازی شده و در حاشیه شهر واقع شده تا پوشش شهرهای اقماری را بر عهده بگیرد. تابحال برای افزایش تاب آوری شهر تهران اقدامات زیادی انجام شده همچون این که در ۱۰۰ نقطه از پارکهای شهر تهران، مخازن آب در نظر گرفته شده که ۳۰ نقطه تابحال اجرایی شده و با همکاری وزارت نیرو برای آب آشامیدنی شهر تهران، تمامی این مخازن در ۱۰۰ نقطه جاگذاری خواهد شد.
منبع:

1399/12/06
14:09:25
0.0 / 5
443
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد