ثبت نام انتخابات شوراهای شهر از فردا

ثبت نام انتخابات شوراهای شهر از فردا

به گزارش بکسیها یک عضو ستاد انتخابات کشور با اشاره به شروع ثبت نام انتخابات شوراهای شهر از فردا اظهار داشت: باتوجه به شرایط کرونائی به داوطلبان سفارش می شود جهت ثبت نام از روش های غیرحضوری استفاده کنند و از مراجعه به فرمانداری ها خودداری کند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، شجاعان عصر امروز در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراها از فردا به مدت هفت روز شروع می شود.
وی افزود« در این دوره برای ثبت نام انتخابات شوراها چهار روش پیش بینی شده که از این میان دو روش به صورت غیرحضوری و دو روش به صورت حضوری خواهد بود، اما سفارش می شود حتما داوطلبین برای ثبت نام از دو روش غیر حضوری استفاده کنند.
وی ادامه داد: یک روش غیر حضوری استفاده از نرم افزار موبایلی است که می توانند آنرا از سایت وزارت کشور به آدرس http: //entekhabat.moi.ir دانلود کنند، این نرم افزار در گوشیهای هوشمند نسخه های اندرویدی کار می کند و بهتر است اندروید این گوشیها به روز باشند. روش دوم استفاده از کامپیوتر است که باز هم با مراجعه به سایت وزارت کشور می توانند از نسخه کامپیوتری سامانه به آدرس http: //entekhabat.moi.ir ثبت نام خودرا انجام دهند.
شجاعان افزود: دو روش دیگر نیز به صورت حضوری است، نخست مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت می باشد که بابت خدمات ارائه شده هزینه ای دریافت می شود و ثبت نام انجام می شود و روش دوم نیز مراجعه به فرمانداری هاست که سفارش می نماییم اصلا داوطلبان برای ثبت نام باتوجه به شرایط کرونائی به فرمانداری ها مراجعه نکنند.
وی در تشریح جزئیات شیوه ثبت نام غیر حضوری با تاکید بر اینکه تستهای مختلفی روی نرم افزار و سامانه به لحاظ امنیتی و عملکردی انجام شده است، اضافه کرد: مانوری نیز برای ارزیابی این سامانه برگزار شده است در رابطه با نرم افزار موبایلی دو شیوه برای احراز هویت افراد وجود دارد به شکلی که فرد ثبت نام کننده باید شماره تلفن همراهی به نام خود داشته باشد که با شماره ملی فرد کنترل صورت گیرد.
شجاعان اشاره کرد: فرد باید رمز عبوری را انتخاب و وارد سامانه کند و بعد از آن اطلاعات یک کارت بانکی معتبر که قابلیت استفاده از رمز پویا را دارد از وی خواسته خواهد شد که این کارت نیز باید به نام خود فرد باشد.
عضو ستاد انتخابات ستاد کشور و رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور اشاره کرد: اطلاعات کارت بانکی تنها برای احراز هویت است و فرد فقط ۱۲۰۰ تومان برای هزینه بانکی و استعلامات بانکی می پردازد پس از این مرحله پرسشنامه تکمیل و مدارک توسط فرد بارگذاری خواهد شد. برای بارگذاری مدارک می توان از اسکن مدارک و یا عکس گرفتن از آنها توسط گوشی موبایل بهره برد.
منبع:

1399/12/20
11:30:40
0.0 / 5
866
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد