۱۶۰ هكتار از بوستان های چهارگانه جنگلی شمال تهران به بهره برداری می سد

۱۶۰ هكتار از بوستان های چهارگانه جنگلی شمال تهران به بهره برداری می سد

اسناد بهره برداری از 160 هکتار از بوستان های چهارگانه جنگلی در شمال تهران با همکاری منابع طبیعی استان تهران آماده شده که دو مورد بوستان کهف الشهدا و بوستان رحمان آباد به امضا رسیده است و اسناد بوستان های آبک و گلابدره نیز به زودی امضا می شود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران در نشست هم اندیشی که با حضور معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، مدیران و شهرداران نواحی منطقه یک با هدف هماهنگی و تبادل نظر در خدمات رسانی بهینه در روزهای نوروز انجام شد با بیان مطلب فوق اظهار نمود: توسعه و نگهداشت فضاهای سبز شهری از اولویت های منطقه یک است بطوریکه اجرای پروژه های این معاونت از پیشرفت فیزیکی بالای ۹۲ درصد برخوردار بوده و وضعیت نگهداشت شهر در این منطقه نسبت به سال قبل با کسب رتبه نخست در مناطق ارتقای چشم گیر داشته است.
جعفریان درباب عملیات شهرداری این منطقه در امتداد ثبت جهانی خیابان ولیعصر (عج) اظهار داشت: با تلاش حوزه های زیباسازی، فضای سبز، عمران و ترافیک منطقه یک نزدیک به ۹۰ درصد برنامه های مصوب همچون پاکسازی جداره ها، رنگ آمیزی، حذف موانع فیزیکی، بازسازی پیاده روها به انجام رسیده و تا ۲۰ فروردین کل کار تکمیل خواهد شد.
وی با اشاره به اقدامات اجرائی این معاونت در سال قبل اضافه کرد: عملیات لوله گذاری پساب به میزان ۱۴ کیلومتر در ۴ ناحیه منطقه و ۳۰ کیلومتر لوله گذاری جهت آبرسانی فضای سبز به پایان رسیده است و در ضمن سال قبل هوشمندسازی چاه ها در پنج ناحیه انجام و پنج ناحیه باقیمانده امسال به انجام خواهد رسید.
جعفریان درباب راه اندازی پد هلی کوپتر اشاره کرد: در دو نقطه گلابدره و انتهای بلوار ارتش در شمال تهران این مکان در نظر گرفته شده که اولی آماده بهره برداری و در مورد دومی در حال گفتمان با ارتش هستیم.
معاون شهردار منطقه یک اظهار داشت: ۱۸۲ برج نوری در نقاط مختلف منطقه یک نصب و بازپیرایی ۲۰ بوستان منطقه ای و فرا منطقه ای و راه اندازی چهار بوستان در مقیاس محله ای به انجام رسیده است.
جعفریان عنوان کرد: از بزرگراه ارتش و امام علی (ع) که بواسطه کارهای عمرانی به کارگاه تبدیل گشته بود ۲۰۰۰ کامیون مصالح مازاد، خاک و نخاله برداشت و بعد از جدول گذاری، ۳۰۰۰ اصله درخت که ۸۰ درصد آنها روتبال است در آنها کاشته شده است.
وی در تشریح اقدامات منطقه یک در استقبال از بهار ۱۴۰۰ اظهار داشت: راه اندازی فاز سوم رفیوژ سبز خیابان شریعتی با کاشت ۲۸۰ اصله درخت روتبال، ۴۲ پایه چراغ و ۸۰ اصله یاس هلندی و همین طور نصب ۸۰ فلاور باکس در بزرگراه صدر از اقدامات شاخص منطقه یک در استقبال از بهار است که طراوت و زیبایی کم نظیری را به معابر هدیه می کند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، معاون خدمات شهری منطقه یک به برنامه های آتی در این عرصه اشاره نمود و اظهار داشت: آب رسانی به ارتفاعات محلاتی تا توچال از برنامه هایی است که در صورت ابلاغ اعتبارات در دستور کار قرار خواهد گرفت و مناقصات مربوط به آن شروع خواهد شد. رفع نقصها فضای سبز نواحی ده گانه و تکمیل نورپردازی ارتفاعات جمشیدیه و محلاتی از دیگر برنامه های پیش رو است.1400/01/04
13:48:35
0.0 / 5
631
تگهای خبر: پروژه , خدمات , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد