از سوی شهرداری منطقه 8 صورت گرفت

اشتغال بانوان زندانی در مركز كارآفرینی كوثر

اشتغال بانوان زندانی در مركز كارآفرینی كوثر

بکسیها: برای اولین بار امکان اشتغال بانوان زندانی با جرائم مختلف در مرکز مهارت آموزی کوثر توسط شهرداری منطقه 8 فراهم گشته است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مسعود رنجبریان ازاشتغال بانوان زندانی با جرائم مختلف درمرکزمهارت آموزی کوثر آگاهی داد و اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی و مهربانی، شهرداری منطقه۸ شرایط اشتغال بانوان زندانی را به شکلی فراهم نموده است تا این بانوان دوره محکومیت خودرا درمرکز مهارت آموزی و اشتغالزایی کوثر سپری کنند.
شهردارمنطقه ۸ ضمن بازدید از مرکز مهارت آموزی کوثر اضافه کرد: برای اولین بار بانوان زندانی با رای باز درمرکزکارآفرینی کوثر مشغول به کارشده اند که ما با اشتغال این بانوان چند هدف مهم را مد نظرداریم همچون آزادی یک انسان در بند، حفظ شأن وکرامت بانوان و بازگشت آنها بعنوان همسر ومادر به کانون خانواده و از همه مهم تر، ارائه آموزش و در نهایت اشتغالزایی برای این بانوان.
رنجبریان با اشاره به روند اشتغال این بانوان اظهار داشت: با هماهنگی های صورت گرفته با قوه قضاییه شرایطی فراهم شده تا بانوان پس از اتمام ساعت کاری خود در مرکز کوثر، بتوانند به کانون خانواده خود بروند.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸، وی به ظرفیت مراکز کارآفرینی کوثر نیز اشاره نمود و افزود: مراکز کوثر بعنوان مهم ترین ظرفیت اشتغالزایی در شهرداری تهران محسوب می شوند و خرسند هستیم که برای اولین باردرمرکز کوثرشهرداری منطقه ۸، ایده جدیدی را درزمینه به کارگیری بانوان زندانی اجرا کرده ایم. امید داریم که این بانوان در طول دوره محکومیت خود با آموزش های لازم در زمینه کارهای هنری، نقاشی و خیاطی و اشتغال در این مرکز به خود کفایی برسند برای اینکه بانوان سرپرست خانوار بسیاری نیز پس از مدتی اشتغال در مراکز کوثر این منطقه، توانستند برای تامین معاش زندگی خود کسب وکار راه اندازی کنند.
منبع:

1400/02/14
14:13:56
0.0 / 5
536
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد