فرماندار شهرستان اسلامشهر خبر داد

تشكیل كارگروه ویژه برای شناسایی و برخورد با ساخت و ساز بدون مجوز

تشكیل كارگروه ویژه برای شناسایی و برخورد با ساخت و ساز بدون مجوز

فرماندار شهرستان اسلامشهر از تشکیل کارگروه ویژه برای شناسایی و برخورد با ساخت و ساز بدون مجوز برمبنای مصوبه شورای تامین این شهرستان آگاهی داد.


مسعود مرسلپور در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: با هدف مقابله و شناسایی ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهرستان کارگروهی برپایه مصوبه شورای تأمین شهرستان اسلامشهر تشکیل شده است. در این کارگروه نمایندگان تمامی دستگاههای ذیربط همچون شهرداری ها، بخشداری ها، جهادکشاورزی، دادگستری و... حضور خواهند داشت و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز مهم ترین راهبرد این کارگروه خواهد بود.
وی ادامه داد: در بعضی ایام همچون ایام تعطیلات نوروز یا برگزاری انتخابات برخی تصور می کنند امکان و فرصت برای ساخت و ساز غیر مجاز وجود دارد و می توانند سو استفاده کنند بنابراین در آستانه برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه نظارت ها در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز بیشتر و جدی تر خواهد شد. متاسفانه به علت برخی موازی کاری ها، اعمال نظرات شخصی، رفتار های تبعیض آمیز و... برای برخی افراد که در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز فعال می باشند امنیت خاطر بوجود آمده که بدون شک اقدامات قاطعی در این حوزه صورت خواهد گرفت.
وی ضمن اشاره به برگزاری جلسات هفتگی و منظم کارگروه ویژه برای شناسایی و برخورد با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان اسلامشهر اضافه کرد: شهرداران و بخشداران به صورت هفتگی گزارش کامل و جامعی از وضعیت ساخت و سازهای غیر مجاز حوزه کاری خود در این کارگروه عرضه خواهند داد و تمامی اقدامات در زمینه برخورد با ساخت و سازها با هماهنگی اداره بازرسی فرمانداری اسلامشهر انجام می شود.
وی افزود: اجرای کامل قانون حفظ اراضی و باغات، اجرای کامل ماده ۱۰۰ و ماده ۹۹ بررسی آخرین وضعیت حدنگاری اراضی اشخاص حقیقی و حقوقی، تشکیل بانک جامع اراضی با استفاده از داده های دریافتی بازدیدهای هفتگی از اراضی شهرستان و عرضه گزارش به فرمانداری، مقام قضایی و سایر اعضا همچون دیگر وظایف این کارگروه خواهد بود.
وی تصریح کرد: بدون شک در صورت عدم برخورد بموقع با ساخت و سازهای غیر مجاز و تاخیر در گزارش به مقام قضایی و کارگروه، بالاترین مقام دستگاه مربوطه در برابر ضرر و زیان احتمالی به بیت المال باید پاسخگو باشد تا با معرفی خاطی احتمالی به مراجع قضایی با مسئول مربوطه برخورد قانونی متناسب صورت گیرد و از طرفی باید واحدهای مشاور املاک فاقد مجوز و عاملان ساخت و سازهای غیر مجاز توسط بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها به دبیرخانه شورای تأمین شهرستان تا برخورد لازم و اقدامات قانونی لازم صورت گیرد که این مورد هم در کارگروه دنبال خواهد شد.1400/03/01
10:08:28
0.0 / 5
480
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد