آخرین وضعیت بیمه رانندگان تاكسی

آخرین وضعیت بیمه رانندگان تاكسی

به گزارش بکسیها معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی آخرین وضعیت بیمه رانندگان تاکسی را تشریح نمود و درباره جایگزینی رانندگان جدید در لیست بیمه شدگان اظهار داشت: چون منابع مالی از محل سازمان هدفمندی یارانه ها تامین می شود در نامه های مختلفی به ما اعلام نموده اند که افراد جایگزین هم نمی توانیم بپذیریم.


مهرداد قریب در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت بیمه رانندگان تاکسی توضیح داد و در این زمینه اظهار نمود: درباره رانندگان درون شهری و برون شهری دو تفاهم نامه ارسال کردیم اما متاسفانه دستگاه هایی که متولی تامین منابع هستند امضاء نکردند و زیر بار نرفتند. جلساتی را پیرامون رانندگان برون شهری با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار و در آنجا تصمیمات خوبی گرفته شده است.
وی ادامه داد: تفاهم نامه هایی آماده شده که باید برای وزارت کشور، سازمان شهرداریها، وزارت راه و شهرسازی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان هدفمندسازی یارانه ها ارسال شود. اگر این تفاهم نامه ها امضاء شوند و پرداخت حق بیمه رانندگان تاکسی جزو تعهد دولت قرار بگیرد طبیعی است که سازمان تامین اجتماعی هم نسبت به پوشش بیمه ای مشمولان جدید این قشر ساعی اقدام خواهدنمود.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که منابع این بیمه از محل هدفمندی یارانه ها باید تامین گردد اظهار داشت: ۵۰ درصد حق بیمه ۲۷ درصدی رانندگان تاکسی توسط خودشان پراخت می شود و ۵۰ درصد از محل هدفمندی یارانه ها تامین می شود. متاسفانه طی سالهای قبل سازمان هدفمندسازی یارانه ها به تکلیف خودش در رابطه با پرداخت سهم ۱۳.۵ درصدی حق بیمه رانندگان عمل نکرده است.
قریب افزود: سازمان هدفمندی طی سالهای قبل هیچ پرداختی نداشته اند و انباشت بدهی داریم. ۱۲ هزار میلیارد تومان از سازمان هدفمندی طلب داریم و به جهت اینکه این بیمه را ادامه دهیم باتوجه به بودجه ۱۴۰۰ اگر این تفاهم نامه بین سازمان مدیریت برنامه ریزی، سازمان هدفمندی و وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی به امضا برسد همه رانندگان پشت خطی از ۵۰ درصد کمک دولت بهره مند می شوند.
وی ادامه داد: در وضعیت فعلی رانندگان جدید با پرداخت ۲۷ درصد حق بیمه می توانند خودشان را بیمه کنند اما برای بهره مندی از کمک دولت باتوجه به بودجه ای که مصوب شده، اگر تفاهم نامه امضا شود دیگر مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این که اصرار تاکسیرانی بر به روز رسانی فهرست رانندگان تاکسی و جایگزینی ۷۰۰۰ راننده فعال در زمینه حمل و نقل است اظهار داشت: چون منابع مالی از هدفمندی یارانه ها تامین می شود در نامه های مختلفی به ما اعلام نموده اند که افراد جایگزین هم نمی توانیم بپذیریم برای اینکه باید تقبل منابع لازم برای این امر را بکنند ضمن این که تا کنون هم به تعهد خود عمل نکرده اند.
منبع:

1400/03/17
12:38:29
0.0 / 5
499
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد