ساماندهی املاك و شفافیت، دو اولویت مهم شورای ششم

ساماندهی املاك و شفافیت، دو اولویت مهم شورای ششم

به گزارش بکسیها عضو شورای شهر تهران شفافیت و ساماندهی املاک شهرداری را دو اولویت برای شورای ششم عنوان نمود.


افشین حبیب زاده کاندیدای انتخابات شورای شهر تهران در گفتگو با ایسنا، درباره اولویت هایی که باید برای شورای ششم مد نظر قرار داد، اظهار داشت: یکی از موضوعات بسیار مهمی که در شورای ششم باید مورد پیگیری قرار بگیرد مساله حمل و نقل عمومی است چون که مصوبات لازم را دارد و تنها میتوان با جذب همراهی دولت و مجلس این مصوبات را عملیاتی کرد.
در کاهش سرفاصله حرکت ناوگان حمل و نقل عمومی موفق نبودیم
وی با اشاره به اینکه الان در خطوط مترو تنها حدود دو میلیون مسافر جابه جا می شود در حالیکه میتوان با همین ظرفیت، ظرفیت مسافرپذیری را تا چهار برابر افزایش داد، اظهار داشت: این افزایش خدمات نیازمند تکمیل ایستگاه ها، نصب تجهیزات و خرید واگن های جدیدی است که این اقدامات در شورای پنجم دنبال شد، اما به سبب نوسانات قیمت ارز و تشدید تحریم ها نتوانستیم موفق باشیم. هر چند که ایستگاه های زیادی در این دوره مورد بهره برداری قرار گرفت، اما در کاهش سرفاصله حرکت ناوگان حمل و نقل عمومی که نیازمند خرید واگن و اتوبوس است، موفق نبودیم؛ چون که این مساله کمک دولت را می طلبد.
مشکل اصلی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تأمین منابع مالی است
این عضو فعلی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حدودا همه اتوبوس های تهران فرسوده می باشند، افزود: مشکل اصلی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی تأمین منابع مالی است که اعضای شورای بعدی می توانند با جذب کمک دولت در چارچوب اوراق مشارکت و یا کسب منابع مالی دیگر این مهم را محقق کنند. البته نباید به سمت تراکم فروشی رفت چون که تهران را نابود می کند.
حمل و نقل اصلی ترین نیاز شهر تهران است
وی با اشاره به اینکه حمل و نقل اصلی ترین نیاز شهر تهران است که باید با راه اندازی خطوط جدید و کاهش زمان حرکت، تعداد سفرها را افزایش داد، اظهار داشت: طرح جامع پسماند به تصویب رسیده، اما هنوز جای کار زیادی وجود دارد و باید زباله سوزهای گوناگونی برای امحای پسماند تهران خریداری شود که شورای ششم چهار سال فرصت دارد که این اقدامات را انجام دهد.
لزوم توجه به فضای سبز محلات کم برخوردار
فضای شهر را برای افراد با نشاط کنیم
وی با اشاره به اینکه باید به سرانه فضای سبز محلات کم برخوردار توجه گردد، اظهار داشت: باید فضای نشاط در شهر حاکم شود و با استفاده از امکانات موجود در شهرداری فضای شهر را برای افراد با نشاط نماییم که در این حوزه بخش خصوصی هم می تواند پای کار بیاید.
پیگیری حل مشکل پارکینگ ها بعنوان یکی از اولویتهای پایتخت
وی با اشاره به اینکه به نظر من حل مشکل پارکینگ های شهر و فضای شهر حاشیه ای باید بعنوان یک اولویت پیگیری شود، اظهار داشت: خیابان های تهران تبدیل به پارکینگ شده اند و حتی در دو الی سه لاین خیابان هم خودرو پارک می شود که باید برنامه های گوناگونی برای کاهش این مشکل در جهت افزایش سرعت تردد صورت گیرد.
پیگیری شفافیت باید یک اولویت در شورای ششم باشد
وی با اشاره به اینکه پیگیری شفافیت باید یک اولویت در شورای ششم باشد، اظهار داشت: شورای شهر پنجم هیچ یک از جلسات خویش را غیرعلنی برگزار نکرد و با شفافیت آرا مشخص کرد که چه کسانی به چه مساله ای رأی می دهند که باید این مساله تداوم یابد.
بازپس گیری املاک شهرداری و ساماندهی املاک دیگر بعنوان یک مطالبه مردمی باشد
وی با اشاره به اینکه پیشگیری از تخلفات تنها با افزایش شفافیت میسر می شود، اظهار داشت: در حوزه املاک اتفاقات خوبی در شهرداری رخ داده به صورتی که حدودا همه املاک شهرداری را شناسایی کردیم که نزدیک به ۲۰۰۰ ملک می شود که ۱۰۰۰ ملک در اختیار خود شهرداری است، ۶۰۰ ملک پس گرفته شده و برای ۳۰۰ ملک هم پرونده قضایی تشکیل شده است و بازپس گیری این املاک و ساماندهی املاک دیگر بعنوان یک مطالبه مردمی می بایست مورد توجه قرار گیرد.
منبع:

1400/03/20
22:35:55
0.0 / 5
613
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد