هاشمی:

شفافیت را در تمام اقدامات شهرداری گسترش دادیم

شفافیت را در تمام اقدامات شهرداری گسترش دادیم

به گزارش بکسیها رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به شفافیت آرای اعضای شورای شهر تهران اظهار داشت: این طرح حتی در همین مجلس فعلی هم رای نیاورد اما ما آنرا اجرا کردیم و شفافیت را در تمام اقدامات شهرداری گسترش دادیم.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی، در همایش انتخاباتی اصلاح طلبان برای انتخابات شورای شهر ششم که پنجشنبه شب با حضور علیرضا محجوب و برخی از اعضا و کاندیداهای انتخابات شورای شهر در فضای باز باشگاه ورزشی دارایی در تهرانپارس برگزار شد، اظهار داشت: انتخابات و فضای انتخابات سرد است. متاسفانه انقدر فضا سرد شده و رد صلاحیت ها غیرمعقول است که صدای اعتراض مقام معظم رهبری هم بلند شد و اما دیدیم که حتی به درخواست جبران ایشان هم پاسخی داده نشد و همین سبب شد فضا سردتر شود.
رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به رد صلاحیت ها در انتخابات شوراهای شهر اظهار داشت: در هیچ جای قانون اجازه نظارت استصوابی برای انتخابات شورای شهر داده نشده است. اما دیدید که از ۱۲ نفر از اعضای فعلی شورا که برای انتخابات ثبت نام کردند. در شرایطی که همگی در هیات اجرایی تایید شدند اما ناگهان با این پدیده مواجه شدیم که نیمی از آنها از جانب مجلس رد شدند. این اعتراض ما به هیات نظارت مرکزی در مجلس است و سوال داریم چطور وقتی کسی در هیات اجرایی تایید شد و یعنی نامه های چهارگانه را داشته است، رد صلاحیت شده است. لازم بود که از همکاران رد صلاحیت شده ام دفاع کنم.
هاشمی در ادامه به شوخی از باز شدن فضا در روزهای انتخابات صحبت کرد و اظهار داشت: هم اکنون فضا انتخاباتی است و اجازه داریم واضح تر حرف بزنیم. حتی می بینیم آنها که به محدودیت ها علاقه داشتند، دیگر درمورد آن صحبت نمی کنند. آقای روحانی هم گفتند که چطور عده ای حالا علاقمند به زنان و اهل سنت و... شده اند. پس اجازه بدهید من هم راحتتر صحبت کنم.
ایشان در ادامه سخنانش اظهار داشت: همیشه درجهان کسانی بوده اند که مشکلاتی را ایجاد می کردند و نمی گذاشتند آدمیت در میان آدم ها جاری شود. درطول تاریخ همیشه این اتفاقات افتاده است. اما تک تک ما به صورت یک قطره از باران مسئولیم که ان شاالله در انتخابات شرکت نماییم. حالا اینجا قصد ندارم در مورد انتخابات ریاست جمهوری صحبت کنم. اما در انتخابات شوراها تعدادی نامزد هست و جبهه اصلاحات هم تصمیم به حضور گرفته است. در نتیجه از شما می خواهم که به میدان بیایید و ان شاءالله به اعضای این فهرست همچون همکاران من در شورای شهر که تایید شدند هم درآن حضور دارند رای بدهید.
رئیس شورای شهر تهران در ادامه به عملکرد شورای شهر پنجم پرداخت و اظهار داشت: اگر بخواهیم عملکرد شورای پنجم را بر مبنای اختیارات و وظایف قانونی آن ارزیابی نماییم باید بگویم که شورای پنجم عملکرد قابل قبولی داشته است. تبلور عملکرد شورا در شهرداری دیده می شود. اما عملکرد و فعالیتهایی را که شورا انجام داده است، باید بر مبنای خود شورا مقایسه نماییم. خیلی از کم کاری های شهرداری را به گردن شورا می اندازند. درحالی که نگاه به عملکرد شورا باید برپایه نگاه به خود شورا باشد.
هاشمی افزود: من از سال ۷۶ در متروی تهران بودم و از نخستین دوره شورا در سال ۷۸ با آنان همکاری کردم. می توانم بگویم که شورای پنجم متخصص دلسوز و کارآمد بود و تمام وقت خویش را صرف کوشش کرد تا اتفاقات بد این سال ها را جبران کند.
وی افزود: همچون مواردی که درمورد اقدامات شورا گفته نشد، بحث شفافیت عملکرد شورا بود. از روز اول، شورا طرحی آورد که رای اعضای شورا را علنی کرد. این کاری است که هم اکنون هم مجلس نتوانسته انجام دهد و حتی آنها که در مجلس دهم خویش را موافق این طرح می دانستند وقتی وارد مجلس جدید شدند به آن رای ندادند و شفافیت آرا در مجلس باز هم رای نیاورد. اما در شورای شهر هر عضو شورا رأیش مشخص است. این عملکرد و شفافیت درکل برنامه های شهرداری گسترش پیدا کرد و تمام این موارد به سامانه شفافیت آمد.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه درمبارزه با رانت و فساد هم جدی عمل کردیم، اظهار داشت: همه اعضای شورای شهر از شهرفروشی جلوگیری کردند. در ایام نخست حضور در شورا اسناد و نامه ها را مطالعه کردم. دغدغه های مقام معظم رهبری در مورد شهر را دیدم و متوجه شدم که تمام این ها با دغدغه های مردم یکی است، ما هم در جهت تحقق همین موارد حرکت کردیم. اما متاسفانه صداو سیما در تبلیغات درکنار ما قرار نگرفت و این عملکرد را به بهانه هایی مانند نامگذاری و... منعکس نکرد و شورای پنجم را ناکارآمد نشان دادند.
هاشمی با اشاره به اینکه در حوزه صدمه های اجتماعی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و سرکار خانم فخاری عملکرد خیلی خوبی داشتند، اظهار داشت: درحوزه در ارتباط با بودجه و درآمد پایدار هم کمیسیون برنامه و بودجه خیلی خوب به مبحث پرداخته شد.
وی افزود: من دیگر در مورد پروژه های نیمه تمام ورود نمی کنم اما تلاش ما این بود که اول پروژه های نیمه تمام را انجام بدیم و بعد به جای مگا پروژه ها به پروژه های محلی بپرداریم. در زمینه هوشمندسازی و پسماند و... هم اقدامات خوبی انجام شد و تمام مسائل به دقت در شورا بررسی گردید. ما تمام جلسات را به صورت علنی برگزار کردیم. البته کارهای مانده ای هم داریم و بنابراین برخی اعضا باردیگر برای حضور در این انتخابات نامزد شدند.
رئیس شورای شهر تهران ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مترو اظهار داشت: مثلا در حوزه مترو زحمت زیادی کشیده شد. اما در تجهیز مترو ما به علت عدم همکاری مجلس و دولت عقب افتادیم. شورای شهر تلاش کرد به سمت سیاسی کاری و تخریب رقیب نرود، این ها از حسن های شورای شهر بود و اگر فرصت باشد می توانیم خیلی بیشتر آنها را باز نماییم. متاسفانه گاها دوستان خودمان هم در جریان اصلاحات آنطور که باید و شاید مطالب در ارتباط با شورای شهر را به درستی تبیین نکردند.
هاشمی با اشاره به اینکه سفارش هایی برای شورای ششم دارم، اظهار داشت: مطالبات مردم روشن است و این مطالبات مورد تایید مقام معظم رهبری و اصلاح طلبان هم هست. یکی از مطالبات صیانت از حریم تهران است. انسان محوری را ما شروع کردیم اما باید تکمیل شود. خدمات هفت گانه در محلات را پیگیری کردیم اما لازم است که در شورای ششم پیگیری شود. خواهش می نماییم که پروژه های نمایشی را دنبال نکنند و تکمیل پروژه های لازم را دنبال کنند ومصلحت و آرامش مردم را رعایت نمایند.

منبع:

1400/03/21
11:39:29
0.0 / 5
811
تگهای خبر: پروژه , خدمات , متخصص , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد