بنای یادمان شهدای پیش از انقلاب در بهشت زهرا راه اندازی می شود

بنای یادمان شهدای پیش از انقلاب در بهشت زهرا راه اندازی می شود

به گزارش بکسیها در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران یک فوریت طرح « اجبار شهرداری تهران جهت راه اندازی بنای یادمان و بازسازی مزار مطهر شهدای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی واقع در بهشت زهرا (س) بررسی گردید.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با قرائت متن این یک فوریت اظهار داشت: مقام شامخ شهدا و خانواده های معظم آنها برای همه ما در کشور شهیدپرور ایران اسلامی از ارج و منزلت بالایی برخوردار می باشد و همه گروه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جامعه وقتی مبحث شهید و شهادت مطرح می شود بدون توجه به گرایش ها اهتمام خاصی به آنها دارند چونکه هر چه که ما داریم از برکت خون مبارک شهدا است.
وی افزود: تمام دغدغه ما این است که بتوانیم خون آنها را هدر نداده و با اعمال و رفتارمان تلاش نماییم زحماتی که شهدای عزیز کشیده اند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند با اعمال ما ضایع نشود. از این بابت هر اقدامی که در جهت تکریم بیشتر شهدا و خانواده های معظم آنها باشد مورد توجه و عنایت است.
صدراعظم نوری بیان نمود: سازمان بهشت زهرا بعنوان یکی از سازمان های شهرداری تهران در جهت صیانت، خدمات بهینه و مطلوب برای خانواده های شهدا و شهدایی که تدفین شده اند اقدامات و برنامه هایی داشته است. همینطور مرتباً با برنامه ریزی ها تلاش می کند رضایت خانواده های معظم شهدا را فراهم آورد.
وی ادامه داد: شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی مورد توجه و عنایت هستند و قطعات گوناگونی در شهرداری به این شهدا اختصاص پیدا کرده است اما شهدای قبل از انقلاب هم شهدایی هستند که برای به ثمر رسیدن انقلاب، آزادی و عدالت تلاش کردند و به فیض شهادت نائل شدند. بنابراین برای قدردانی از آن شهدا که در قطعات مختلفی مثل قطعات ۳۳ و ۳۹ دفن شده اند پیشنهاد شده است یک یادمان و یا المانی برای آنها تدارک دیده شود.
این عضو شورای شهر افزود: در این طرح یک بانک اطلاعاتی در چارچوب سامانه هوشمند طراحی می شود تا هر شهروندی به قطعات بهشت زهرا می رود بتواند با تلفن همراه خود و استفاده از اپلیکیشن مربوطه و بارکد آن، مشخصات کامل آن شهید، زندگی نامه و سابقه آنرا ملاحظه کند. این طرح در واقع بنای یادمان مزار مطهر شهدای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در بهشت زهرا است.
در نهایت یک فوریت این طرح با 11 رای موافق اعضای شورای شهر به تصویب رسید.
در ادامه مرتضی الویری در مقام مخالف عنوان کرد: نمی‎دانم با چه استدلالی می‎توان برای مردم توضیح داد که ما پس از ۴۲ سال، در یک و ماه و نیم آخر دوره شورا در فکر ایجاد یادمان برای شهدای پیش از انقلاب هستیم. بخصوص که در غالب یک فوریت است و زمان زیادی تا اجرایی شدن می‎برد.
در ادامه حجت نظری در پاسخ به الویری اظهار داشت: اگر این چنین استدلال نماییم پس این یک و ماه و نیم انتهای دوره را هیچ کاری نکنیم و چیز جدیدی ارائه نکنیم...
اما زهرا نژاد بهرام به تشریح اهمیت مبحث پرداخت و اظهار داشت: مبحث تکریم شهدا مسئله‎ای جدی است و معرفی شهدا بر عهده بنیاد شهید است. این یادبود به نام شهدای پیش از انقلاب است و نام شخص خاصی در بین نیست.
وی افزود: از جنگ جهانی اول صد سال و از جنگ جهانی دوم ۷۰ سال می‎گذرد و کشورهای جهان فهرست شهدای خویش را در غالب یادمان حفظ کرده‎اند.1400/03/23
22:35:09
0.0 / 5
884
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد