شهردار تهران در مراسم افتتاح ایستگاه مدافعان سلامت:

تهران را ۴۲ درصد ارزان تر اداره كردیم

تهران را ۴۲ درصد ارزان تر اداره كردیم

شهردار تهران با اشاره به تغییرات اساسی در هزینه کرد برای اداره شهر اظهار داشت: به قیمت ثابت منابع مالی در اختیار، در این دوره 42 درصد شهر را ارزانتر اداره کردیم.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های شهرک آزمایش و مدافعان سلامت در خطوط ۶ و ۷ متروی تهران که امروز پنجشنبه ۲۷ خرداد با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: ایستگاه مدافعان سلامت، از خط ۷ متروی تهران است، خطی که دارای ۲۷ ایستگاه بوده و از ورزشگاه تختی تا میدان کتابی کشیده شده است.
او افزود: این خط جنوب شرق تهران را به شمال غرب تهران متصل می کند که تا حالا ۲۲ ایستگاه از آن افتتاح شده و به بهره برداری رسیده است.
شهردار تهران اضافه کرد: ایستکاه افتتاح شده(مدافعان سلامت) در مجاورت بیمارستان امام خمینی ( ره) به نام مدافعان سلامت به پاس قدردانی از زحمات این عزیزان در دوران شیوع ویروس کرونا نامگذاری شده است.
حناچی افزود: نه فقط زحمات دولت در این دوره مورد تظلم قرار گرفته، بلکه در وضعیت تحریم و کرونا زحمات مدیریت های شهری در کلان شهرها و شهرداری ها نیز نادیده گرفته شده است و این نهاد نیز مظلوم واقع شده است.
شهردار تهران با اشاره به کوشش های دولت برای پرکردن شکاف موجود در کلان شهرها که در گذشته مغفول واقع می شد، اظهار داشت: رعایت سقف جمعیتی و حفاظت از باغات و فضای سبز در این دوره مورد رعایت قرار گرفت و ضوابط این مساله تصویب گردید.
او افزود: لایحه منابع مالی پایدار توسط دولت تهیه و بعد از تصویب و ابلاغ در شهرداری به اجرا درآمده است.
حناچی افزود: افزایش یک درصدی از سهم مالیات بعنوان مالیات محلی برای شهرداری ها از یادگاری های این دولت می باشد، همین طور اختصاص اوراق مشارکت و حداکثر مشاعی برای بحث حمل و نقل در این دوره و بخش عمده ای از تامین آن توسط دولت از دیگر مواردی است که باید به آن اشاره نمود.
او توضیح داد: سهم بودجه حمل و نقل عمومی در این دوره از ۷۱ صدم درصد به ۳.۷ درصد بالا رفته و خریداری تجهیزات آتش نشانی جزو اهداف این دوره بود.
حناچی افزود: در دو هفته گذشته در یک مانور عظیم این تجربه را داشتیم که از این تجهیزات خریداری شده برای سازمان آتش نشانی شهر تهران استفاده نمائیم. حادثه پالایشگاه تهران می توانست به فاجعه ای تبدیل گردد، اما خوشختانه با ورود بموقع کنترل شد.
شهردار تهران عنوان کرد: ایجاد انضباط مالی و حذف تبصره های غیرشفاف بودجه با دستورالعمل وزارت کشور اجرا و بعنوان نقطه عطف در شفاف سازی نظام مدیریت کشور ثبت خواهد شد.
او اضافه کرد: کوشش برای کاهش نیروی انسانی شهرداری و کشف بزرگترین پرونده فساد و زمین خواری در این دوره مورد توجه قرار گرفت.
حناچی تصریح کرد: در زمینه ارتقای تاب آوری شهری و ایمنی با سرمایه گذاری خصوصاً در بخش مقابله با سیل اقدامات ارزشمندی انجام شد که مانع از خسارات سیل به شهر شد.
او اشاره کرد: به قیمت ثابت منابع مالی در اختیار، در این دوره ۴۲ درصد شهر را ارزانتر اداره کردیم و در موضوع مناسب سازی فضاهای عمومی با نصب ۳۰ درصد پله های برقی و ۲۶ درصد از آسانسورهای مترو عملکرد درخوری داشتیم.
طبق گزارش سایت شهر، شهردار تهران اظهار داشت: همین طور ۱۷۰ میدان میوه، ۵۷۸ بوستان و ۲۶۱ کیلومتر پیاده رو در این دوره مورد مناسب سازی قرار گرفت.1400/03/27
23:43:45
0.0 / 5
630
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد