استاندار تهران خبر داد

افزایش ۸ درصدی بستری ها در بخش عادی در هفته چهارم خرداد

افزایش ۸ درصدی بستری ها در بخش عادی در هفته چهارم خرداد

استاندار تهران از افزایش هشت درصدی بستری در بخش عادی بیمارستان های استان تهران در هفته چهارم خرداد ماه آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در آخر جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: این جلسه بصورت وبینار و با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت انجام شد که در آن بحث واکسیناسیون عنوان شد. 76 مرکز در استان تهران برای انجام واکسیناسیون تجهیز شدند و منتظریم واکسن ها به دست ما برسد تا برای گروه های سنی بالای 70 سال اقدام نماییم.
وی با اشاره به وقفه به وجود آمده در واکسیناسیون گروه های سنی بالای 70 سال اظهار داشت: برمبنای قول دکتر رئیسی به دو منظور یعنی واکسیناسیون نوبت دوم گروه های سنی بالای 70 سال و کسانی که در این گروه سنی بهر دلیلی جا مانده اند، واکسن اختصاص پیدا می کند تا برمبنای فراخوان این کار صورت گیرد و در مرحله بعد به سراغ گروه سنی 65 تا 70 سال برود.
وی افزود: موضوع دیگری که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت پرداخت مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان های بیمه گر شامل بیمه سلامت و تامین اجتماعی بود. بیمارستان ها در هنگام پیک بیشتر تخت های خودرا به بیماران کرونائی اختصاص دادند، پس درآمدشان در این ایام معطوف به همین بیماران شده و به شدت کاهش پیدا کرده و سازمان های بیمه گر مکلف شدند در نخستین فرصت مطالبات بیمارستان ها را پرداخت کنند تا بیمارستان ها با شرایط سخت مالی مواجه نشوند.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر لزوم پیگیری تداوم واکسیناسیون، اظهار داشت: ممکنست باتوجه به میزان واکسنی که اختصاص پیدا می کند برای همه گروه ها واکسن وجود نداشته باشد. پس گروه های سنی را به مقاطع کمتر یعنی 66 تا 68 سال و 68 تا 70 سال تقسیم نماییم تا بدین سان افراد در موعد مقرر واکسن دریافت نمایند.
وی در پاسخ به سوالی درباب واکسیناسیون دانش آموزان نیز اظهار داشت: دو پیشنهاد به لحاظ علمی مطرح است. نخست این که افراد 50 سال به بالا و افراد زیر 17 سال واکسیناسیون شوند. در افراد بالای 50 سال بیماریهای زمینه ای وجود دارد و احتمال بروز بیماری و تشدید آن بیشتر است.
بندپی ابراز امیدواری کرد که سال تحصیلی را با نشاط و دایر شدن مدارس شروع نماییم. چونکه دانش آموزان در سنینی هستند که نیازمند حضور در مدارس و فعالیت هستند و قرار شد تا تیمی کارشناسی این مساله را مورد بررسی قرار دهد.
استاندار تهران درباب برگزاری انتخابات در روز جمعه گذشته نیز اظهار داشت: در انتخابات با حضور نیروهای هلال احمر و کارشناسان دانشگاه های علوم پزشکی سر صندوق های ستاندن رای رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی را داشتیم اما هم اکنون در هفته چهارم خرداد ماه افزایش هشت درصدی بستری در بخش عادی را شاهد می باشیم و این به این معناست که کمترین غفلت شرایطی را فراهم می آورد که به دوره قبلی بازگردیم.
وی درباب قطعی برق در بیمارستان ها نیز اظهار داشت: از شرکت های خدمات رسان برق، آب و گاز ضمانت گرفتیم که خدمات بیمارستان ها به هیچ عنوان قطع نشود. بی شک اثربخش ترین نیاز بیماران کرونائی نیاز به اکسیژن است. پس تمهیدات لازم اتخاذ شده و جای نگرانی وجود ندارد.1400/03/31
23:18:33
0.0 / 5
536
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد