معاون آموزش و پرورش اردبیل:

۲۶۷ پایگاه تابستانی در اردبیل فعالیت می نمایند

۲۶۷ پایگاه تابستانی در اردبیل فعالیت می نمایند

بکسیها: معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان اردبیل از فعالیت 267 پایگاه تابستانی برای پر کردن اوقاف فراغت دانش آموزان در سطح استان اردبیل آگاهی داد.سید غلامحسین خلیلی موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: از فردا فعالیت پایگاه های تابستانی آموزش و پرورش با هدف پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان شروع می شود که امیدواریم با همراهی والدین و دانش آموزان در این پایگاه ها خدمات مناسبی به نسل آینده ارائه شود.
وی هدف اصلی از برگزاری این پایگاه ها را ارتقا شادابی و نشاط روحی و جسمی دانش آموزان اعلام نمود و اظهار داشت: در قالب برنامه های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان اهتمام بر این است تا نسل آینده با مهارت های مختلف آشنایی پیدا کرده و در کنار آن تعدادی از ساعات خودرا با برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی سپری کنند.
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان اردبیل اشاره کرد: این برنامه ها در طول هفت هفته در اواخر خردادماه ادامه خواهد داشت و مهلت ثبت نام که از ۲۰ خرداد شروع شده در قالب شبکه شاد و پرتال آموزش و پرورش استان و نواحی و مناطق در حال انجام می باشد که دانش آموزان و اولیای آنها با مراجعه به سایت ادارات آموزش و پرورش می توانند در این کلاس ها ثبت نام کنند.
خلیلی موسوی تنوع رشته های فرهنگی، هنری، مهارتی، ورزشی و همین طور حضور در اردوگاه ها، کانون ها، پژوهشکده ها و مراکز دارالقرآن را تصریح کرد و اضافه کرد: در مقایسه با سایر مجموعه ها آموزش و پرورش با دریافت کمترین هزینه می کوشد برای دانش آموزان فضاهای مناسب آموزشی و تربیتی را مهیا کند.
وی به رشته های مختلف مهارتی، هنری و فرهنگی اشاره نمود و افزود: مقاله نویسی، شعرخوانی، طراحی، خوشنویسی، تمرین سرود، تئاتر و همین طور برگزاری کلاس های ورزشی در رشته های مختلف و فعالیت ۱۱ دارالقرآن با هدف آموزش قرآن و مفاهیم و مبانی آن مورد توجه است که مربیان دراین زمینه تلاش مستمری را در روزهای تابستان انجام خواهند داد.
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: هر چند بصورت کشوری ۲۱۷ پایگاه تابستانی برای کارهای اوقات فراغت دانش آموزان تعریف شده بود اما این پایگاه ها را در استان اردبیل به ۲۶۷ پایگاه ارتقا دادیم تا به آسانی دانش آموزان و نسل آینده از این فضا و بستر فراهم شده استفاده کنند.
خلیلی موسوی افزود: سال قبل در مجموع ۷/۰ هزار نفر بدون تکرار و ۱۰۰ هزار نفر با تکرار در برنامه های مختلف مشارکت داشتند که نیمی از دانش آموزان را توانستیم در پایگاه های تابستانی تحت پوشش ببریم.
وی به کسب تجربیات گران سنگ در دو سال اخیر بر اثر شیوع ویروس کرونا و ایجاد فضای جدید آموزش و پرورش بیان کرد: بطور قطع برای سال تحصیلی آینده اهتمام خواهیم کرد با بهره گیری از این تجربیات ترکیبی از برنامه های حضوری و آموزش مجاری را مد نظر قرار دهیم که بطور قطع در زمینه فرهنگی و پرورشی نیز این رویکرد دنبال خواهد شد.
معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان در ادامه اظهار نمود: تمام تلاش ما بر این است تا نسل آینده در کنار یادگیری آموزش های رسمی از برنامه های مهارت آموزی اجتماعی و زندگی نیز غفلت نکنند تا زمینه برای ارتقا توانمندی آنها در مهارت هایی که ارائه می شود فراهم آید.
خلیلی موسوی به پنج محور فعالیت پرورشی و فرهنگی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: نخستین محور کارهای این معاونت مربوط به مهارت ارتباطی، بصیرتی، معرفتی و همین طور تعامل سازنده با اولیای دانش آموزان است که در این عرصه برنامه های مختلفی نیز انجام می شود.
وی محور دوم را حوزه فرهنگی و نشاط اجتماعی و محورهای بعدی را مهارت حرفه ای، اقتصادی و اشتغالزا و همین طور مهارت ورزشی و سلامت اعلام نمود و اضافه کرد: بطور قطع ارزیابی ها از این برنامه ها خصوصاً در پایگاه های دایر شده انجام می شود تا نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت برای سال های آتی تقویت شود.
این مسئول اشاره کرد: ما از تجربیات سالهای قبل بهره برده و در ۲۶۷ پایگاهی که کارهای تابستانی انجام می شود، اهتمام و تلاشمان بر این است تا رضایت دانش آموزان و اولیای آنها را فراهم نماییم که بطور قطع دراین زمینه ضعف ها و کاستی ها نیز تا حد زیادی برطرف خواهد شد.
خلیلی موسوی افزود: بیش از یک هزار و ۱۰۰ دوره آموزشی در فصل تابستان برای دانش آموزان در زمینه های مختلف تدارک دیده شده که امیدواریم از ظرفیت فراهم شده بهترین استفاده را ببرند.


منبع:

1400/04/01
22:48:52
0.0 / 5
523
تگهای خبر: آموزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد