بهبود رابطه تاریخی ایرانی ها و ادیان مختلف با بهسازی آرامستان های دولاب

بهبود رابطه تاریخی ایرانی ها و ادیان مختلف با بهسازی آرامستان های دولاب

به گزارش بکسیها رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: بهسازی آرامستان های دولاب رابطه تاریخی بین ایرانی ها و ادیان مختلف را زنده کرده است و به رونق گردشگری کشور کمک می نماید.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا محسن هاشمی امروز در آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۴ و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان های دولاب اظهار داشت: ۷۰ پروژه آماده شده در منطقه ۱۴ در زمینه های مختلف است؛ پروژه هایی که شورای شهر در ابتدا تحت عنوان پروژه های اولویت محور و تحقق پذیر و پس از آن جزو سیاست های شورا بعنوان محله محوری عنوان شد البته در کنار آن پروژه شاخص و فرامنطقه ای هم دیده شد.

وی اضافه کرد: این امر نشان دهنده هماهنگی بین شورا و شهرداری است که سبب شده اقدامات مدیریت شهری آرامش ویژه ای به شهر ببخشد.

هاشمی با اشاره به اینکه بازسازی مجموعه آرامستان ارامنه سال ها به عقب افتاده بود، تصریح کرد: این مجموعه رابطه تاریخی بین ایرانی ها و ادیان مختلف را زنده کرده است و به رونق گردشگری کشور کمک می نماید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: منطقه ۱۴ حدود ۹ ایستگاه مترو دارد و از گذشته که در مترو فعالیت داشتم، نسبت به این محدوده بحث هایی مطرح بود و بعضاً نمایندگان نسبت به حضور شهروندان در آرامستان های تاریخی نگران بودند ولی در نهایت همه این مسائل پیش رفت و اتفاق ویژه ای افتاد که هم از نظر ملی و هم از نظر بین المللی اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به نگاه بین المللی به این مجموعه باید کاتالوگ آن مجموعه را ترجمه نماییم. نکته دیگر این است که خیلی از افراد مدفون شده در این آرامستان ها وجهه ویژه ای دارند.

هاشمی اظهار داشت: امیدواریم دو پلازای دیگر در دو منطقه ۱۰ و ۱۸ هم تا آخر این دوره از مدیریت شهری به نتیجه برسد.

به گزارش سایت شهر، وی با تبریک به شورای شهر ششم که اواخر مرداد مدیریت شهر را بر عهده می گیرند، اظهار داشت: امیدوارم آرامشی که شورای پنجم و شهرداری در جهت مسائلی مانند شفافیت فعالیت ها، شهرسازی و عدم فروش تراکم، مسائل پرسنلی، ایجاد فضاهای مناسب برای معلولان به شهر بخشیده است با متانت و دقت ادامه پیدا کند.

منبع:

1400/04/02
22:32:47
0.0 / 5
473
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد