معاون وزیر كشور عنوان كرد

بودجه ۹۸ هزار میلیاردی شهرداری و دهیاری های كشور

بودجه ۹۸ هزار میلیاردی شهرداری و دهیاری های كشور

از گیلان معاون وزیر کشور، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را بزرگترین دستگاه اجرایی با بودجه ۹۸ هزار میلیارد تومانی دانست و اظهار داشت: در سطح کشور ۱۴۰۰ شهرداری و ۹۲ هزار دهیاری داریم که دارای یک جامعه هدف ۸۰ میلیونی هستند.


مهدی جمالی نژاد در جلسه شورای اداری استان گیلان، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی را یکی از معاونت های پرکار وزارت کشور دانست و اظهار نمود: وظایف و ماموریت های این معاونت از چندین وزارت خانه و سازمان بیشتر است.
وی با اشاره به اینکه معاونت عمرانی وزارت کشور دو حوزه مستقل و وسیع را اداری می کند، اضافه کرد: علاوه بر اجرای پروژه های عمرانی کل کشور شامل وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی، وظیفه پیگیری پروژه های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را هم بر عهده داریم.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، ضمن اشاره به افتتاح ۱۸ هزار پروژه هفته دولت و ۳۰ هزار پروژه دهه فجر کشور طی سال گذشته، اظهار داشت: علاوه بر اجرای این پروژه ها، رصد مشکلات و حل معضلات آنها هم بر عهده این معاونت است.
جمالی نژاد، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را بزرگترین دستگاه اجرایی با بودجه ۹۸ هزار میلیارد تومانی دانست و اظهار داشت: در سطح کشور ۱۴۰۰ شهرداری و ۹۲ هزار دهیاری داریم که دارای یک جامعه هدف ۸۰ میلیونی هستند.
وی ضمن اشاره به نقش معاونت های هماهنگی امور عمرانی استانداری ها در پیگیری پروژه های عمرانی شهری و روستایی، افزود: استان گیلان همچون استان های مهم و حساس در حوزه پروژه های عمرانی است و غالب پروژه ها جنبه ملی دارد، اما متاسفانه در حوزه پسماند هنوز اقدامات لازم صورت نگرفته است.
معاون وزیر کشور، استان گیلان را متعلق به جمعیت ۸۵ میلیونی کشور دانست و تصریح کرد: همه هموطنان از مواهب طبیعی این استان بهره مند می شوند و بنابراین وظیفه سنگینی در بخش محیط زیست و پسماند این استان داریم.
جمالی نژاد، درآمدهای گیلان را استانی و مشکلات آنرا ملی دانست و متذکر شد: در ایام پایانی دولت دوازدهم قرار داریم که از نظر عمرانی بسیار مهم و حساس است بنابراین معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان برای چهار سال پیش رو برنامه ریزی های لازم را انجام دهد.1400/04/06
11:15:02
0.0 / 5
500
تگهای خبر: پروژه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد