تحقق ۴۲ درصدی ایجاد اشتغال در سه ماهه اول سالجاری در شهرستان ری

تحقق ۴۲ درصدی ایجاد اشتغال در سه ماهه اول سالجاری در شهرستان ری

به گزارش بکسیها فرماندار ویژه شهرستان ری ضمن اشاره به ایجاد ۲۸۴۱ شغل از آغاز سال جاری در شهرستان ری از تحقق ۴۲ درصدی ایجاد اشتغال در سه ماهه اول سالجاری در شهرستان ری اطلاع داد.


حسین توکلی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند ایجاد اشتغال در شهرستان ری از آغاز سال تابحال اظهار داشت: در شهرستان ری حرکت در راه اجرای شعار سال ۱۴۰۰ که از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری است در اولویت قرار دارد و همه دستگاههای شهرستان این امر مهم را در دستور کار قرار داده اند. پارسال با همت و پیگیری مجموعه ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان ری، تعهد معین شده برای شهرستان در حوزه اشتغال به میزان ۲۲۸ درصد محقق شد و سال جاری هم تعهد شهرستان ری ایجاد ۶۶۸۸ فرصت شغلی است که از آغاز سال کوشش برای ایجاد اشتغال شروع شد.
وی ادامه داد: با عنایت به سیا ست گذاریها و وجود ظرفیت های صنعتی و تولیدی شهرستان ری، بهره گیری از این ظرفیت ها و همینطور لزوم ایجاد اشتغال در دستور کار قرار گرفت. پارسال جلسات مستمر کارگروه اشتغال شهرستان با ۲۴ دستور کار برگزار شد که ۷۳ مصوبه تایید و ۸۵ درصد مصوبات معادل ۶۲ مصوبه اجرایی شد. تشویق مردم به استفاده از کالای ایرانی می تواند در پویایی تولید و اقتصاد کشور موثر باشد و این مورد در دستور کار کارگروه اشتغال شهرستان ری قرار دارد.
وی افزود: توسعه شرکتهای دانش بنیان در شهرستان ری از اولویت های مهمی است که در اشتغالزایی اثرگذار بوده و در این خصوص ظرفیت های لازم در شهرستان وجود دارد. بر مبنای ارزیابی صورت گرفته در کارگروه اشتغال استان تهران، شهرستان ری با ایجاد اشتغال برای ۲۸۴۱ نفر در سه ماهه اول سال «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» و تحقق ۴۲ درصدی تعهد اشتغال، رتبه نخست در استان تهران را به دست آورد.1400/04/11
16:32:22
0.0 / 5
590
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد