پیشرفت 75 درصدی فاز یك باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)

پیشرفت 75 درصدی فاز یك باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)

۷۵ درصد از عملیات اجرایی فاز نخست پروژه راه اندازی باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) تا آخر تیرماه سالجاری به سرانجام می رسد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، صفا صبوری دیلمی فاز نخست پروژه راه اندازی باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) را شامل ۲ مقطع اجرایی در مناطق ۱۷ و ۱۸ هریک به طول حدود ۳ کیلومتر ذکر و افزود: در حالیکه مقطع اجرایی موجود در منطقه ۱۷ در بخش حدفاصل میدان شهدای مدافع حرم تا بزرگراه آیت الله سعیدی قرار دارد، مقطع اجرایی موجود در منطقه ۱۸ در بخش حدفاصل بزرگراه آیت الله سعیدی تا خیابان الغدیر واقع است و مساحت هر یک از این مقاطع اجرایی به ۱۵۰۰۰ مترمربع می رسد.
صبوری راه اندازی مسیر پیاده روی مجهز به عوارض بساوایی برای هدایت شهروندان کم بینا و نا بینا، مسیر ویژه دوچرخه و فضای سبز را از مهم ترین فضاهای شهری درحال اجرا در فاز نخست باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) ذکر و افزود: تابحال بیشتر از ۲۱۰۰ متر طول مسیر پیاده روی و بیشتر از ۲۶۰۰ متر طول مسیر دوچرخه سواری در این فاز از پروژه به اجرا درآمده و نوار در نظر گرفته شده برای توسعه فضای سبز هم متناسب با مسیرهای مذکور به مرحله اجرا رسیده است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، با بیان آنکه فاز یک باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) در هر یک از مناطق ۱۷ و ۱۸ مجهز به یک ساختمان با کاربری های خدماتی خواهد بود، خاطرنشان کرد: مساحت هریک از این ساختمان ها که به کوشک موسوم است به ۳۳۰ مترمربع می رسد و فضاهایی همچون کافی شاپ، پارکینگ دوچرخه، موتورخانه تاسیساتی و سرویس بهداشتی در آنها جانمایی شده است.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهر، پروژه راه اندازی باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) بعد از انتقال خط راه آهن تهران- تبریز به زیر زمین در سال ۱۳۹۲، روی بام این تونل در محدوده ای به طول تقریبی ۹ کیلومتر و کشیدگی شرقی- غربی و عرض متوسط ۳۰ متر با وسعت حدود ۲۷ هکتار تعریف شده است. فاز یک پروژه شامل محدوده ای به طول ۶ کیلومتر حدفاصل میدان شهدای مدافع حرم تا خیابان الغدیر است.
منبع:

1400/04/12
22:20:55
0.0 / 5
844
تگهای خبر: پروژه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد