رئیس سازمان نوسازی مدارس خبر داد؛

اختصاص بیشتر از ۶ هزار میلیارد تومان برای نوسازی مدارس خوزستان

اختصاص بیشتر از ۶ هزار میلیارد تومان برای نوسازی مدارس خوزستان

به گزارش بکسیها رئیس سازمان نوسازی مدارس به وجود ۶ هزار پروژه نیمه تمام خیرساز در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: از سال ۹۶ تابحال بیشتر از ۶ هراز میلیارد تومان برای نوسازی مدارس خوزستان اختصاص یافته است.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، مهرالله رخشانی مهر شامگاه پنجشنبه در جلسه هم اندیشی و بررسی فضاهای آموزشی بهبهان اظهار نمود: تأمین و پرداخت سهم دولت در امر تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز سبب شده تا امروزه خیران با اشتیاق بیشتری به سمت مدرسه سازی گام بردارند.
وی، عمده سیاست گذاری سازمان نوسازی مدارس کشور را بالا بردن سهم دولت در تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز اعلام نمود و اظهار داشت: ۶ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که عمده آنها در سال ۹۷ کلنگ زنی شدند؛ همینطور پروژه های نیمه تمام خیرساز در سالهای ۹۱ تا ۹۳ تعیین تکلیف شدند.
رخشانی مهر، ساخت مجتمع های آموزشی در خصوص سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را از سیاست های سازمان نوسازی کشور دانست و بیان نمود: در سال ۸۲ کل مدارس کشور مورد ارزیابی قرار گرفته که ۷۰ درصد آنها احتیاج به تخریب – بازسازی و مقاوم سازی داشته که در سال ۹۵ این امر به ۳۰ درصد کاهش یافته و امروز این آمار به ۱۹.۵ درصد رسیده است.
وی اضافه کرد: به این معنا که ۱۹.۵ درصد مدارس کشور نیازمند تخریب – بازسازی و مقاوم سازی هستند که سهم تخریب و بازسازی فقط هفت درصد و سهم مقاوم سازی ۱۲.۵ درصد است؛ همینطور حدود ۲۲ درصد از مدارس استان خوزستان به تخریب – بازسازی یا مقاوم سازی نیاز دارند.
رئیس سازمان نوسازی مدارس بیان نمود: سه رئیس سازمان نوسازی کشور از سال ۸۳ به بعد در مصاحبه های خود اعلام نمودند که چهار میلیارد دلار معادل ۶۰ هزار میلیارد تومان امروزی برای مدرسه سازی از سال ۸۳ تا ۹۶ هزینه شده به این معنا که هر رئیس به میزان ۲۰ هزار میلیارد تومان آورده اش بوده است.
رخشانی مهر در ادامه اظهار نمود: امسال چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل پیوست تخصیص یک ماه گرفته شد که بخشی از آن میان استان ها توزیع شده و بخش دیگر بعد از اصلاح شاخص ها توزیع خواهند شد؛ همینطور پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل محرومیت زدایی تخصیص کامل گرفته شده است.
وی اضافه کرد: با جمع بندی میزان هزینه های انجام شده از سالهای ۹۶ تابحال عدد تخصیصی به بیشتر از ۲۰ هزار میلیارد تومان می رسد که از سال ۹۶ تابحال برای مدرسه سازی کشور هزینه شده است.
رئیس سازمان نوسازی مدارس در ادامه به میزان پرداخت سارمان نوسازی کشور از سال ۹۵ تابحال به پروژه های نیمه تمام خیرساز استان خوزستان اشاره نمود و اضافه کرد: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام خیرساز در خوزستان در سال ۹۵ به میزان ۲۳ میلیارد تومان مصوب شده که تخصیص کامل آن گرفته شده است.
رخشانی مهر افزود: در سال ۹۶ عدد مصوب ۲۰۰ میلیارد تومان، در سال ۹۷ عدد مصوب ۴۶۵ میلیارد تومان، در سال ۹۸ عدد مصوب ۸۷۰ میلیارد تومان، در سال ۹۹ عدد مصوب دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بوده که تخصیص همه آنها به صورت کامل گرفته شد؛ همینطور در سال ۱۴۰۰ عدد مصوب دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بوده که تخصیص کامل آن در سه ماه اول سال جاری گرفته شده است.
وی با تاکید بر این که مقام معظم رهبری همواره بر امر مدرسه سازی تاکید داشته و نظام هم در این رابطه همکاری لازم را داشته است، اظهار نمود: در بخش تأمین تجهیزات سرمایشی مدارس خوزستان در سالهای گذشته ۳۳ میلیارد تومان اعتبار نقدی تأمین شد.
رئیس سازمان نوسازی مدارس اظهار داشت: یک مدرسه در بهبهان به پاس شهدای شجاعی و به همین نام در شهرستان بهبهان ایجاد خواهد شد که ۷۰ درصد منابع مالی آن توسط سازمان نوسازی مدارس کشور و ۳۰ درصد دیگر از منابع خیری خوزستان تأمین می شود.


منبع:

1400/04/18
14:25:56
0.0 / 5
610
تگهای خبر: آموزش , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد