رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تاكید كرد

لزوم تدوین بخشنامه برای دریافت مالیات از خانه های خالی و خودرو های لوكس

لزوم تدوین بخشنامه برای دریافت مالیات از خانه های خالی و خودرو های لوكس

بکسیها: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران بر لزوم تدوین بخشنامه های وصول مالیات بر خانه های خالی و خودرو های لوکس اصرار کرد و اظهار داشت: متاسفانه عدم تدوین بخشنامه های وصول این مالیات ها سبب شده تا حالا نسبت به وصول آن اقدامی صورت نگیرد.


مسعود شفیعی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح درآمدهای مالیاتی استان تهران و سهم این استان از درآمدهای مالیاتی اظهار داشت: لازم است سهم درآمدهای ملی و استانی در استان تهران بطور کامل تفکیک شود، چونکه بخش زیادی از درآمدهای حاصله در استان تهران در درآمدهای ملی مستتر شده و از همان بخشی هم که درآمد استانی شمرده می شود عملا سهمی به استان اختصاص نمی یابد.
وی اضافه کرد: تعدادی از دستگاه های اجرائی در اعلام دقیق درآمدهای خود و همین طور معرفی زمینه های درآمدزایی بیشتر و تبیین موانع تحقق درآمدها ضعف دارند. باید در تک تک ردیف های درآمدی سهم ملی و سهم سایر استانها بصورت مقایسه ای دیده شود تا امکان تحلیل این اطلاعات در استان و کشور را داشته باشیم.
وی با اشاره به این که حدود 50 درصد درآمد مالیاتی از استان تهران وصول می شود، اشاره کرد: با این وجود سهم استان از این درآمد بسیار اندک بوده و لازم است راه حل واقعی کردن سهم درآمدی از مالیات را بطور مستدل ارائه دهیم و از طرف دیگر متاسفانه عدم تدوین بخشنامه های وصول مالیات بر خانه های خالی و خودرو های لوکس سبب شده تا حالا نسبت به وصول آن اقدامی صورت نگیرد.
شفیعی همین طور با تاکید بر مولدسازی دارایی های دستگاه های اجرائی اظهار داشت: متاسفانه گاهی دستگاه های اجرائی استان در اعلام املاک مازاد و طی مراحل قانونی برای فروش این دارایی ها تعلل کرده اند که لازم است به سرعت کوتاهی های خودرا جبران کنند.
منبع:

1400/04/26
15:05:12
0.0 / 5
467
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد