استاندار تهران خبر داد

واكسیناسیون بالای ۶۰ ساله های تهران طی۲۰ روز آینده در صورت تامین واكسن

واكسیناسیون بالای ۶۰ ساله های تهران طی۲۰ روز آینده در صورت تامین واكسن

استاندار تهران از تزریق واکسن برای گروه سنی بالای 60 سال در تهران ظرف 20 روز آینده در صورت تأمین واکسن اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در آخر جلسه قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا د رجمع خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه در چند روز اخیر در استان تهران شاهد افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری و همین طور فوتی ها بوده ایم. هم اکنون ۷۴۰۰ بیمار در بیمارستان های استان تهران بستری هستند، پس برای مدیریت این بیماری همانند پیک های قبلی همکاری مردم نقش موثری خواهد داشت.
وی اضافه کرد: میانگین رعایت پروتکل های استان تهران نسب به میانگین کشور بالاتر است اما باتوجه به تراکم بالا و افزایش مسافران مترو و اتوبوس شاهد افزایش مبتلاشدن خصوصاً از نوع دلتای کرونا ویروس هستیم. پس مصوب شد که با همکاری اصناف در وضعیت قرمز استان تهران مشاغل گروه هایی که منع فعالیت دارند مورد نظارت بیشتر قرار بگیرد. بدین سان تالارها و رستوران ها به جز موارد بیرون بر به همراه پاساژها و سینماها با همکاری اتحادیه ها تشدید نظارت ها برایشان در دستور کار قرار گرفته تا شرایط مدیریت و کنترل بهتر فراهم گردد.
وی افزود: در بحث تامین واکسن ۸۱ مرکز تجمیعی مشغول فعالیت هستند که روز گذشته ۴۴ هزار واکسن تزریق شده است و در نمایشگاه بین المللی نیز هماهنگی های لازم انجام شده تا غرفه هایی برای تزریق واکسن اختصاص دهد.
وی اشاره کرد: ۱۵ تیم بازرسی مشترک میان اصناف و دادستانی بعنوان اکیپ های بازرسی تشکیل شده اند تا با مشارکت بر روند اجرای پروتکلها نظارت کنند. همین طور در جلسه امروز عنوان شد که یکی از مصوبات درباب زیان هایی باشند که اصناف دیده اند که برای جبران آنها به ستاد ملی پیشنهاداتی ارائه شده است.
به گفته استاندار تهران، در استان تهران در ابتدا ۶۸ تا ۷۰ ساله ها ثبت نام کردند اما از روز گذشته ۶۰ سال به بالاها هم ثبت نام کردند که در تهران یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارند که بر طبق پیامک ارسالی می توانند به مراکز برای تزریق واکسن مراجعه کنند. باتوجه به آمارها برای همه گروه های سنی به اندازه کافی واکسن وجود دارد تا در ۲۰ روز آینده گروه سنی بالای ۶۰ سال تزریق واکسنشان صورت گیرد.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه مومنی رییس اتاق اصناف نیز اظهار داشت: عملا از شروع شیوع ویروس کرونا برابر مصوبات ستاد ملی اصناف دستورالعملها را اجرا کردند و باتوجه به خیز جدیدی که شکل گرفته شدت عمل بیشتری در رعایت پروتکلها منظور شده است پس تعطیلات اصناف هایی که در وضعیت قرمز اجازه فعالیت ندارند مورد توجه قرار گرفته است. البته قسمتی از گزارشات نیز دراین زمینه ارسال شده که برخی توجه کافی را ندارند پس اکیپ های نظارت بر روند نظارتی خود توجه بیشتری خواهند داشت و با تخلفات برخورد خواهند کرد.
وی اشاره کرد: از دستگاه های دولتی انتظار داریم به حداقل وعده هایی که داده اند عمل کنند هر گونه ممنوعیت باید فراگیر باشد و تنها اصناف را تحت فشار قرار ندهیم و بانک ها نیز باید شامل این تصمیمات باشند درباب بدهی ها بیمه و مالیات و تسهیلاتی که ستاد ملی مصوب کرده هنوز اقدامی عملیاتی نشده است.
منبع:

1400/04/27
11:37:12
0.0 / 5
565
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد