شمارش معكوس برای آغاز عملیات اجرایی فاز نخست پروژه توسعه شرقی خط ۴ مترو تهران

شمارش معكوس برای آغاز عملیات اجرایی فاز نخست پروژه توسعه شرقی خط ۴ مترو تهران

بکسیها: با فراهم شدن مقدمات کار و انتخاب پیمانکار پروژه، عملیات اجرایی فاز نخست توسعه شرقی خط ۴ مترو تهران به زودی آغاز خواهد شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علی امام مدیرعامل شرکت مترو با بیان مطلب فوق اضافه کرد: پیرو اولویت بندی خروجی های طرح جامع حمل و نقل ریلی مصوب شهر تهران، می خواهیم اوایل مرداد ماه عملیات اجرایی فاز نخست پروژه توسعه شرقی خط ۴ را با تاکید بر منابع غیرنقد شهرداری تهران شروع نماییم. فاز نخست پروژه توسعه شرقی خط ۴ از میدان شهید کلاهدوز تا تقاطع بزرگراه های شهید سلیمانی و شهید باقری امتداد پیدا خواهد نمود تا پهنه شرقی تهران از مواهب سیستم حمل و نقل ریلی زیرزمینی بیشتر بهره مند شود. البته کل طرح از میدان شهید کلاهدوز تا پردیس شهید عباسپور (منطقه حکیمیه) امتداد دارد.
مدیرعامل شرکت مترو طول مسیر کل پروژه مذکور را ۱۱ کیلومتر عنوان نمود و اضافه کرد: راه اندازی ۱۰ ایستگاه در این پروژه پیشبینی شده است که ۲ ایستگاه آن با خطوط دیگر تبادل مسافر خواهد داشت. البته یک ایستگاه تبادلی هم با خطوط اکسپرس که در آینده ساخته خواهد شد، منظور شده است. در فاز نخست ۴ کیلومتر از پروژه در برنامه ساخت قرار گرفته است.
امام در انتها اضافه کرد: طبق پیشبینی های صورت گرفته، برآورد می شود در افق ۲۰ سال آینده، حدود ۲۵ درصد از کل مسافران خط ۴، مراجعانی باشند که از ایستگاه های بخش توسعه شرقی آن استفاده می نمایند.
بر مبنای روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، با تکمیل پروژه توسعه شرقی خط ۴ مترو تهران، اهالی محله های تهران نو، تهرانپارس (شرقی و غربی)، دردشت، حکیمیه، میدان شقایق، میدان شاهد و همینطور مراجعان دانشگاه شهید عباسپور و دانشگاه آزاد واحد تهران – شمال، دسترسی آسانتری به شبکه حمل و نقل ریلی پیدا خواهند کرد.
منبع:

1400/04/28
19:41:01
0.0 / 5
599
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد