درخواست فرماندار ری برای ارتقای دادگستری این شهرستان

درخواست فرماندار ری برای ارتقای دادگستری این شهرستان

بکسیها: فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به ایجاد اشتغال برای 2 هزار و 841 نفر در سه ماه نخست امسال و تحقق 42 درصدی تعهد اشتغال، بر لزوم ارتقای دادگستری شهرستان ری تاکید نمود.


حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند تحقق تعهد ایجاد اشتغال در سطح شهرستان ری اظهار داشت: برمبنای ارزیابی صورت گرفته در کارگروه اشتغال استان تهران، شهرستان ری با ایجاد اشتغال برای ۲ هزارو ۸۴۱ نفر در سه ماه نخست سال جاری و تحقق ۴۲ درصدی تعهد اشتغال، رتبه نخست را در استان کسب کرده است. در شهرستان ری حرکت در راه اجرای شعار سال ۱۴۰۰ که از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری است در اولویت قرار دارد و همه دستگاه های شهرستان این امر مهم را در دستور کار قرار داده اند.
وی ادامه داد: در سال قبل با همت و پیگیری مجموعه ادارات و دستگاه های اجرائی شهرستان ری، تعهد معین شده برای شهرستان در زمینه اشتغال به میزان ۲۲۸ درصد محقق شد و امسال نیز تعهد شهرستان ری ایجاد ۶ هزار و ۶۸۸ فرصت شغلی است که از شروع سال کوشش برای ایجاد اشتغال شروع شده است. باتوجه به سیاست گذاریها و وجود ظرفیت های صنعتی و تولیدی شهرستان ری بهره گیری از این ظرفیت ها و همین طور ضرورت ایجاد اشتغال در دستور کار قرار گرفت است.
توکلی افزود: بی شک تشویق مردم به استفاده از کالای ایرانی می تواند در پویایی تولید و اقتصاد کشور موثر باشد و این مساله در دستور کار کارگروه اشتغال شهرستان ری قرار دارد و در همین راستا توسعه شرکت های دانش بنیان در شهرستان ری از اولویت های مهمست که در اشتغالزایی نیز اثرگذار بوده است.
فرماندار ویژه شهرستان ری در بخش دیگری از صحبت های خود بر لزوم ارتقای دادگستری شهرستان ری اصرار کرد و اضافه کرد: اساسا دستگاه قضایی شهرستان ری باید مطابق با افزایش جمعیت و مشکلات آن ارتقاء یابد. اکنون دستگاه قضایی شهرستان ری از لحاظ زیرساخت ها مانند ساختمان و نیروی انسانی ارتقاء نیافته که در این عرصه باید شاهد یک تحول موثر باشیم.
وی ادامه داد: دادگستری در بخش های مختلف شهرستان هنوز زیرساخت ها و تجهیزات لازم برای خدمات دهی مطلوب را ندارد پس قوه قضاییه و سایر دستگاه های باید اعتبارات لازم را در این خصوص تخصیص دهند. اکنون فضاهای دستگاه قضایی شهرستان ری برای چندین دهه قبل است و برخی نیز بصورت استیجاری است که باید با تامین بودجه های لازم وضعیت این اماکن خدمات رسان بهبود پیدا کند.
توکلی با اشاره به تخصیص زمین از طرف فرمانداری ویژه شهرستان ری برای تاسیس ساختمان دادسرای شهرستان ری اظهار داشت: کارهای اولیه راه اندازی این ساختمان انجام شده و اکنون در مرحله انتخاب پیمانکار است. همین طور فرمانداری ویژه شهرستان ری آمادگی تامین زمین برای راه اندازی مراکز مختلف دستگاه قضایی را دارد البته باید از جانب قوه قضایی نیز بودجه راه اندازی ساختمان های جدید تامین گردد.
منبع:

1400/04/31
14:28:30
0.0 / 5
655
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد