تصویب یك فوریت لایحه اصلاح مصوبه بسته محرك در شرایط سخت اقتصادی ناشی از كرونا

تصویب یك فوریت لایحه اصلاح مصوبه بسته محرك در شرایط سخت اقتصادی ناشی از كرونا

به گزارش بکسیها اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آراء یک فوریت لایحه اصلاح ماده ۱۵ مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و بحرانی ناشی از کرونا را به تصویب رساندند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در سیصد و سیزدهم جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه اصلاح ماده ۱۵ مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و بحرانی ناشی از کرونا را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در توضیح یک فوریت این لایحه اظهار داشت: در بسته محرک حدود ۴ هزار میلیارد تومان برای خط ده مترو تهران پیشبینی شد، اما برای جذب آن مجبور به عرضه اصلاحیه ای در این قسمت شدیم که با اولویت خط ده، توسعه شمالی خط سه هم در نظر گرفته شد و محدودیت این مبلغ تنها برای خط ده برداشته شد چون که پیمانکاران در دیگر خطوط مترو هم مطالباتی دارند و بعلاوه این که بتوانیم هزار میلیارد تومان هم برای اتوبوسرانی استفاده نماییم چون که دو مناقصه ای که به تازگی برگزار کردیم، ۳۰ درصد آنرا نقد اعلام کردیم چون که شهرداری امکان تأمین نقدی را نداشته و بخشی از اوارق مشارکت هم که باید توسط بانک رفاه تأمین می شد، پرداخت نشده است.
در ادامه جلسه مجید فراهانی اظهار داشت: سوال من درمورد نوسازی بخش اتوبوسرانی است که مقرر است هزار میلیارد تومان به صورت نقد و غیرنقد پرداخت گردد. اصل کار درست است اما منبع تأمین آن که از منابع ناشی از پروژهای مشارکتی و سرمایه گذاری است محل سوال است. چون که در تبصره بودجه سال ۱۴۰۰ گفته بودیم شهرداری مجاز است ده درصد از تمامی ردیف های تملک دارایی را کسر و به ردیف متمرکز اجرای پروژه ها با مشارکت بخش خصوصی ببرد تا ده درصدی که از جاهای دیگر کسر می شود بعنوان آورده شهرداری در پروژه های مشارکتی لحاظ شود.
وی ادامه داد: در مورد تبصره ۱۹ که در ارتباط با پروژه های مشارکتی بوده است و قرار بود ۱۰ درصد از آن برای پروژه های مشارکتی استفاده شود، خلاف عمل می نماییم و محل مصرف ده درصد را از جای دیگری تأمین می نماییم. اگر قرار بود تبصره تغییر کند چرا خود تبصره را تغییر ندادیم؟
هاشمی، ریاست شورای شهر تهران هم در پاسخ به این سؤال اظهار داشت: در لایحه نوشته شده است در پروژه های مشارکتی و سرمایه گذاری این اقدام رخ دهد و در ادامه گفتیم از محل تبصره ۱۹ باقی آن تامین گردد.
به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، در نهایت اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آراء یک فوریت این لایحه را به تصویب رساندند.
منبع:

1400/05/03
23:13:58
0.0 / 5
573
تگهای خبر: پروژه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد