در گزارش بكسیها عنوان شد؛

كشف ۴۸ تن چوب و زغال بلوط

كشف ۴۸ تن چوب و زغال بلوط

به گزارش بکسیها فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از کشف و ضبط ۴۱ تن چوب جنگلی و هفت تن زغال بلوط قاچاق در استان طی چهارماه نخست سالجاری اطلاع داد.سرهنگ علیرضا طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: چوب های جنگلی از استانهای زاگرسی کهگیلویه و بویر احمد و چهارمحال و بختیاری به اصفهان قاچاق شده که در ۲۳ عملیات از آغاز سال تابحال کشف و ضبط شده است.
وی با اشاره به اینکه ارزش ریالی ۴۱ تن چوب جنگلی کشف شده ۶ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان است، تصریح کرد: ارزش زیست محیطی درختان و جنگلها فراتر از اعداد و ارقام بوده چونکه درختان فواید ارزشمندی برای انسان دارد که همچون میتوان به ترسیب کربن، تولید اکسیژن، ذخیره آب در آبخوان ها، پیشگیری از فرسایش خاک و افزایش کانون های گرد و غبار اشاره نمود اما سودجویان بودن در نظر گرفتن ارزش های میراث طبیعی به قطع کردن درختان اقدام می کنند.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اضافه کرد: با تلاش مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی در دو سال قبل کشفیات قاچاق چوب افزایش پیدا کرده است و سالجاری تابحال قاچاق چوب از تاغزارها و جنگل های استان اصفهان نداشتیم.
۱۰۶ هکتار مرتع در اصفهان طعمه حریق شد
سرهنگ طاهری اظهار داشت: ۱۰۶ هکتار مرتع استان اصفهان در ۳۳ مورد آتشسوزی از آغاز سال تابحال از بین رفته که بیشتر آنها در شهرستان سمیرم رخ داده است.
وی با اشاره به اینکه سال جاری خوشبختانه حریق در جنگل های استان نداشتیم، تصریح کرد: حفظ منابع طبیعی و خدادادی ضروریست و از این میراث و سرمایه برای آیندگان باید مراقبت کرد ازاین رو مردم توجه داشته باشند که روشن کردن آتش در طبیعت یا رها کردن ته سیگار و کبریت، بطری آب، شیشه و استکان می تواند به آتشسوزی گسترده ای منجر شود که خسارت آن شاید قابل جبران نباشد.
تأمین دمنده و تجهیزات اطفا حریق برای شهرستان های بحرانی
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اظهار داشت: با دستور رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تعدادی دستگاه دمنده، تجهیزات و وسایل اطفا به استان اختصاص یافت که در میان شهرستان های بحرانی مانند سمیرم، فریدونشهر، فریدن، بوئین و میاندشت، لنجان، خوانسار و شهرضا توزیع شد.
سرهنگ طاهری اضافه کرد: به هر شهرستان بحرانی یک دستگاه دمنده داده شد و وسایل اطفا حریق هم به سمن ها، شوراها و دهیاری ها اختصاص یافت تا در زمان حریق بتوانند کمک کنند.

1400/05/04
10:04:34
0.0 / 5
624
تگهای خبر: دستگاه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد