استاندار تهران تاكید كرد

مجوز برای هیچ برنامه ای در استان تهران صادر نخواهد شد

مجوز برای هیچ برنامه ای در استان تهران صادر نخواهد شد

بکسیها: استاندار تهران با اشاره به شرایط شیوع ویروس کرونا ویروس و افزایش آمارها به همراه کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی، اظهار داشت: هیچ مجوزی برای برگزاری هیچ مراسمی در استان تهران صادر نخواهد شد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران ضمن قدردانی از کوشش های کادر درمان و دانشگاه های علوم پزشکی اظهار داشت: تا به امروز با وجود این که کادر درمان در وضعیت بسیار سختی مشغول کار هستند مشکل خاصی در بستری و ارائه خدمات به بیماران دیده نشده و در مراقبت های دارویی و درمانی نیز کم کاری شاهد نبودیم.
وی ادامه داد: واکسیناسیون به ۱۹.۶ درصد جمعیت هدف رسیده است که این مساله جای قدردانی از دانشگاه های علوم پزشکی و همین طور کمک شهرداری ها، هلال احمر و نیروی انتظامی دارد که از بدو شیوع ویروس کرونا ویروس بعنوان نیروی حامی در صدد هموار کردن شرایط بوده اند.
وی افزود: گزارش ها نشان میدهد در هفت هفته اخیر روند شیوع بیماری افزایشی بوده و بیماران ترخیصی کمتر از بیماران بستری بوده اند که این مساله نگرانی هایی را به وجود آورده است. همین طور در زمینه رعایت پروتکلهای بهداشتی گزارش هایی که از ۴ تا ۱۰مرداد ماه نسبت به ۲۸ تیر تا سوم مرداد ماه گرفته شده است نشان از کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در پایانه های مسافربری درون و برون شهری، پاساژها، بانک ها، فرودگاه ها و رستوران ها و تالارها دارد. به همین دلیل فردا جلسه ای با حضور مسئولین این اماکن و اصناف گذاشته خواهد شد تا شرایط کشور به آنها گوشزد شود.
وی اشاره کرد: بی شک کاهش رعایت پروتکل ها نه قابل باور و نه قابل تحمل است. در حالی که کادر درمان با تلاش مضاعف و شیفت های مضاعف در صدد جبران کمبودها هستند نمی توان پذیرفت در نقطه مقابل برخی نسبت به رعایت پروتکل ها بی تفاوت باشند. بی شک هر یک درصد کاهش رعایت پروتکل ها افزایش معناداری در آمارهای شیوع ویروس کرونا ویروس خواهد داشت.
وی افزود: به زودی شرکتی در یکی از شهرک های صنعتی استان تهران با ظرفیت تولید ۵۰ تُن در روز کار خودرا شروع خواهدنمود.
استاندار تهران اشاره کرد: در این ایام هیچ مجوزی برای هیچ برنامه ای صادر نخواهد شد. برای ماه محرم نیز ظرف امروز و فردا در ستاد ملی مقابله با کرونا موضوع در دستور کار قرار می گیرد تا با رعایت وضعیت خاصی و رعایت پروتکل ها مراسم اجرا شود.
استاندار تهران اشاره کرد: کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی در پایانه های حمل و نقل عمومی، رستوران ها، تالارها و پاساژها زیر ۴۵ درصد بوده پس جلسه مشترکی در استانداری تهران با حضور نمایندگان دستگاه های قضایی و نظارتی برگزار می شود تا شرایط به این افراد گوشزد شود. از طرف دیگر باید نسبت به افزایش کلینیک های سرپایی در بیمارستان های استان تهران برای دریافت مراقبت های سرپایی شهروندان اقدامات لازم صورت گیرد.
منبع:

1400/05/11
22:18:40
0.0 / 5
365
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد