عزاداری محرم به شرط رعایت پروتکلهای بهداشتی با اولویت استفاده از فضای باز

عزاداری محرم به شرط رعایت پروتکلهای بهداشتی با اولویت استفاده از فضای باز

بکسیها: رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه تجربه یک و نیم ساله بیماری کرونا نشان داده که موثرترین گزینه در مهار این بیماری، رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی با دو مکانیسم استفاده از ماسک و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در کنار واکسیناسیون است، خاطرنشان کرد: امید می رود با افزایش میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کنار سرعت در روند واکسیناسیون، وضعیت عمومی بیماری در کشور کنترل و مهار شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا حسین ذوالفقاری در جلسه امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا که با حضور دکتر ایرج حریرچی - معاون کل - و دکتر علیرضا رئیسی - معاون بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور - و نمایندگان دستگاههای ذیربط در وزارت کشور برگزار شد با تکیه بر این که وضعیت بیماری در کشور شرایط مناسبی ندارد، اظهار داشت: در شرایط کنونی افزایش حداکثری رعایت پروتکلهای بهداشتی در کنار سرعت در امر واکسیناسیون می تواند زمینه را برای کنترل و مهار بیماری فراهم سازد.

بررسی نحوه برگزاری مراسم ایام ماه محرم از دستور کارهای مهم جلسه امروز بود که ضمن تاکید بر نقش موثر سازمان تبلیغات اسلامی، مقرر شد: مراسم به شرط رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و به صورت مشخص استفاده صد در صدی از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و با اولویت استفاده از مکان های باز و دارای تهویه هوا برگزار گردد.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه تجربه خوبی پارسال در برگزاری مراسم ماه محرم داشته ایم، خاطرنشان کرد: باید این تجربه موفق سال جاری هم با رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی تکرار شود.

ایشان در ادامه اظهار داشت: سال جاری هم مثل سال قبل ایستگاههای صلواتی دایر نخواهد شد و در عوض موکب های سلامت برای پخش ماسک مورد توجه قرار می گیرد.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا در بخش دیگری از صحبت هایش به مراسم دسته روی در روزهای محرم اشاره نمود و اظهار داشت: این مراسم نباید به محلی برای تجمع عزاداران تبدیل گردد و باید صرفا به صورت محلی و محدود با رعایت اصول بهداشتی برگزار گردد.

موضوع عدم تشکیل مراسم خانگی در روزهای محرم از دیگر تاکیدات امروز جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا بود و در این خصوص ذوالفقاری اظهارکرد: به تجربه دیده شده که مراسم خانگی با عنایت به فضا و مکان سر بسته عامل شیوع و انتقال بیماری است و برای همین این درخواست را از مردم عزیز کشورمان داریم که تحت هیچ شرایطی مراسم عزاداری در خانه هایشان برگزار نکنند.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش ضمن اشاره به این که متولی اعلام و تحقق سیاست های کرونایی در روزهای ماه محرم، سازمان تبلیغات اسلامی است، اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی با کارهای فرهنگی و رسانه ای نسبت به لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی اهتمام جدی تری داشته باشد.

افزایش بیماران کرونایی طی هفته های اخیر از دیگر محورهای یاد شده در جلسه امروز بود و در این خصوص رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا تصریح کرد: طبق آخرین گزارش ها مقرر است در هفته های پیش رو ۱۱ میلیون دوز واکسن وارد کشور شود و امید می رود با این میزان واردات در کنار تولیدات داخلی، روند انجام واکسیناسیون سراسری سرعت بیشتری به خود گیرد.

ذوالفقاری اضافه کرد: بر اساس گزارش وزارت بهداشت، سویه هندی بیماری کرونا قدرت تسری و مرگ بسیار بالایی دارد و با عنایت به سرعت بالای ابتلای این بیماری، لزوم تشدید محدودیت های بهداشتی و اتخاذ تدابیر ویژه احساس می شود که در این حوزه پیشنهادات مورد نظر کمیته به ستاد ملی مدیریت کرونا عرضه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، او در آخر تصریح کرد: تجربه یک و نیم ساله کرونا نشان داده که موثرترین گزینه در مهار این بیماری، رعایت حداکثری پروتکلهای بهداشتی با دو مکانیسم استفاده از ماسک و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در کنار واکسیناسیون است و امید می رود با افزایش میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در کنار سرعت در روند واکسیناسیون، وضعیت عمومی بیماری در کشور کنترل و مهار شود.
1400/05/12
11:59:45
0.0 / 5
593
تگهای خبر: آموزش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد