رئیس جمعیت هلال احمر اعلام كرد؛

آمادگی هلال احمر برای برگزاری نقاهتگاه ها

آمادگی هلال احمر برای برگزاری نقاهتگاه ها

رئیس جمعیت هلال احمر از آماده باش این جمعیت برای برگزاری نقاهتگاه های موقت و دائمی خود برای مقابله با کرونا اطلاع داد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر در مورد آمادگی جمعیت هلال احمر در امتداد کاهش آلام مردم در این روزهای سخت کرونایی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در این برهه زمانی که کشور با سختی های پیک پنجم کرونا روبرو شده این آمادگی را دارد تا در صورت درخواست وزارت بهداشت، در عرصه های مختلف به کمک شتافته و ظرفیت های خویش را در امتداد کمک رسانی به مردم بسیج کند.
وی اضافه کرد: یکی از ظرفیت های جمعیت هلال احمر با توجه به این که میزان بستری بیماران در بیمارستان ها به بالاترین سطح خود رسیده است، نقاهتگاه های موقت و دائمی است که می تواند در اختیار بیماران کرونایی قرار دهد تا باری از روی دوش بیمارستان ها برداشته و شهروندان با خیالی آسوده تر خدمات پزشکی را در سرتاسر کشور دریافت نمایند.
همتی اشاره کرد: جمعیت هلال احمر به دنبال عرضه طرحی با نام «ایران مسئول» به ستاد ملی کروناست که در صورت تصویب در ابعاد مختلف تمهیداتی اندیشیده می شود تا مقابله با کرونا با قوت بیشتری در دستور کار قرار گیرد. این طرح از تشدید کنترل مراکز عمومی و ورودی شهرها آغاز و با تخصیص مراکز واکسیناسیون در سرتاسر کشور در امتداد تسریع تزریق واکسن می تواند تداوم یابد. ترغیب مردم به رعایت موازین بهداشتی از یک سو و اختصاص ۵۰۰ مرکز واکسیناسیون از طرف دیگر از اولویت های جمعیت هلال احمر در این طرح است.
وی اضافه کرد: ما به دنبال ایمن کردن جامعه در ابعاد مختلف هستیم و امروز این اعلام آمادگی هلال احمر از آن جهت است که بنظر می رسد ظرفیت های وزارت بهداشت به تنهایی پاسخگوی این حجم از بیماران نیست و شاید گونه های جدید کرونا کار را برای کادر درمان کشور و مسئولین مربوطه سخت کند و هلال احمر بر خود واجب می داند که با تمام توان در این حوزه حاضر شود و اجازه ندهد تا مردم در تنگنا قرار گیرند.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: جمعیت هلال احمر با کمک خیرین و با تدبیری که صورت گرفت در سال قبل و سال جاری توانست یکی دیگر از ظرفیت های کم تر مورد توجه قرار گرفته را احیا کند و آن بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر است که در این مقطع زمانی می تواند با عرضه صدها کپسول اکسیژن و دستگاه های اکسیژن ساز کمک بسزایی به بیماران و شهروندان کند.
همتی با اشاره به این که جمعیت هلال احمر بالغ بر ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار دز واکسن وارد کشور کرده است، اظهار نمود: امروز لزوم دارد تا باتوجه به تحریم های ظالمانه استکبار جهانی ضد کشورمان، توان خویش را بر تولید داخلی معطوف کرده و در تمامی عرصه ها به سمت خودکفایی گام برداریم و در این میان تلاشهای خوبی هم در امتداد تولید واکسن در داخل کشور صورت گرفته که قابل تحسین است.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ظرفیت کم نظیر واکسن سازی در ایران اظهار داشت: باید توجه داشت که بیماری کرونا روندی پرسرعت و افسارگسیخته را در پیش گرفته که از سرعت تولید واکسن در کشور بیشتر است و در امتداد حفظ سلامت مردم، امروز به ناچار باید واکسن کرونا را از خارج کشور هم وارد نماییم. امروز جمعیت هلال احمر با وجود موانع سخت توانست در این حوزه به تعهد خود در خصوص وارد کردن ۱۰ میلیون دز واکسن کرونا در مدت زمان کوتاهی بعد از دریافت مجوز از وزارت بهداشت عمل کند و امروز این آمادگی را دارد تا روند واردات واکسن از منابع امن و ایمن را طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی تا حجم ۳۰ میلیون دز را تداوم بخشد تا کشور بواسطه واکسیناسیون هر چه سریع تر از این چالش بوجود آمده به سلامت عبور کند.
همتی در انتها اشاره کرد: خانه های هلال همچون ظرفیت های خوب دیگر موجود در هلال احمر است که میتوان با توسعه آموزش در این مراکز و عرضه خدمات فوری از راه این مراکز به مقابله با کرونا پرداخته و امروز تلاش هلال احمر بر این است تا در ۷ ماه نخست شروع به کار دولت سیزدهم، ۳ هزار خانه هلال دیگر در نقاط دور و نزدیک کشور تأسیس کند تا یک پوشش سراسری در کشور برای مقابله با کرونا ایجاد شود.


منبع:

1400/05/13
12:08:31
0.0 / 5
662
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد