استاندار تهران خبر داد

ابلاغ مصوبه اصلاح قانون استقرار واحدهای صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری

ابلاغ مصوبه اصلاح قانون استقرار واحدهای صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری

استاندار تهران با تاکید بر این که اصلاح قانون استقرار واحدهای صنعتی در شعاع 120 کیلومتری استان تهران سبب خواهد شد صنعت استان از فرسودگی بیرون رود، از ابلاغ این قانون آگاهی داد.


انوشیروان محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند اصلاح قانون استقرار واحدهای صنعتی در شعاع 120 کیلومتری استان تهران اظهار داشت: این مصوبه ابلاغ گردیده است و با ابلاغ آن در حقیقت مشکل صنایع و واحدهای تولیدی استان تهران بعد از ۵ دهه رفع خواهد شد. این مصوبه صنعت استان تهران را از فرسودگی خلاص می کند و با رعایت نکات محیط زیستی و بهره گیری از نظرات کارشناسان محیط زیست کشور این مصوبه داده شده است.
وی ادامه داد: قانون ممنوعیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، همیشه مشکلات مهمی برای واحدهای تولید و صنعتی در سطح استان تهران بوجود آورده بود، پس از دو سال پیش و با پیگیری های مستمر، مرتفع شدن این معضل به نفع تولید مورد پیگیری قرار|گرفت که بی شک ابلاغ آن اثرات موثری بر تولید و اشتغال بیشتر در سطح استان خواهد داشت.
وی افزود: بر این اساس صدور مجوز توسعه و نوسازی برای واحدهای دارای پروانه بهره برداری و کارت شناسایی مستقر در خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی تا حداکثر دو برابر ظرفیت موجود در زنجیره تولید در عرصه و اعیان موجود با رعایت ضوابط محیط زیستی مربوطه بلامانع است. سازمان حفاظت محیط زیست مکلف است به استعلام های مربوط به راه اندازی و توسعه واحدهای صنعتی، شهرک ها و نواحی صنعتی حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز و توسعه آنرا حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز از تاریخ تکمیل مدارک و مستندات پاسخ دهند و عدم پاسخ در مهلت مقرر به منزله موافقت خواهد بود.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به کاهش نرخ بیکاری اشاره نمود و اضافه کرد: نرخ بیکاری استان تهران علاوه بر کاهش در سالهای ۹۸ و ۹۹ در بهار سال جاری نیز کاهش محسوسی را تجربه کرده است که نشان داده است اشتغال و تولید با فعالیت مستمر همین مصوبات و جذب سرمایه گذاری موثر رشد خوبی را تجربه می کند. برمبنای آمار انتشار یافته توسط مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان تهران در بهار ۱۴۰۰ به میزان ۶.۳ درصد اعلام شده است که این نرخ در بهار ۱۳۹۹ معادل ۸.۸ درصد بوده است.
وی تصریح کرد: نرخ بیکاری استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۵ درصد کاهش یافته است و پس از همدان در میان استان های کشور پایین ترین نرخ بیکاری را تجربه کرده است. کاهش نرخ بیکاری در استان در کنار افزایش ۰.۴ درصدی نرخ مشارکت اقتصادی استان حاصل شده است.1400/05/16
12:01:38
0.0 / 5
680
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد