رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراك:

پروژه های عمرانی با رویکرد اوقات فراغت در اراک اولویت دارد

پروژه های عمرانی با رویکرد اوقات فراغت در اراک اولویت دارد

بکسیها: رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک اظهار داشت: این کمیسیون به دنبال افزایش نشاط اجتماعی در میان شهروندان است و پروژه های عمرانی با اولویت اوقات فراغت در اراک اولویت دارد.به گزارش بکسیها به نقل از مهر پیمان عین القضاتی ظهر سه شنبه در بازدید اعضای شورای شهر اراک از خبرگزاری مهر به مناسبت روز خبرنگار با اعلان اینکه مدیریت شهری باید بر پایه پیوست های اجتماعی و فرهنگی باشد، اظهار نمود: اعضای شورای شهر اراک با شعار مباحث فرهنگی و اجتماعی از مردم شهر اراک رأی گرفتند و بالطبع انتظار می رود که رویکرد این شورا فرهنگی و اجتماعی باشد.
رشد نامتوازن شهر اراک باید اصلاح شود
وی با اشاره به این که شهر فقط روگذر و زیرگذر نیست، افزود: شهر اراک در ضمن سالهای اخیر از رشد نامتوازنی در زمینه شهری برخوردار بوده است و بنا بر این نیاز است که حوزه فرهنگی و اجتماعی این شهر بیش از گذشته تقویت شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد: این کمیسیون به دنبال استفاده از ظرفیت های نخبگان و مردمی است و به دنبال این نیست که کارهای باارزش دوره های قبلی در زمینه فرهنگی و اجتماعی را دنبال نکند بلکه با بهره گیری از نقطه نظر اعضای کمیسیون دوره های قبلی شورای شهر برنامه هایی با پیوست فرهنگی و اجتماعی را دنبال می کند.
عین القضاتی اظهار داشت: با توجه به این که ابعاد توسعه فرهنگی وسیع و پیچیده است بنابر این دستیابی به آن در مدت کوتاه اتفاق نمی افتد و نیازمند برنامه ریزی های دقیق تر و هم افزایی عموم مردم و مسئولان است.
توجه به مقولات فرهنگی در شورای ششم اراک کاملاً مشهود است
وی با اعلان اینکه تغییر رویکرد شهرداری از عمرانی به فرهنگی، دستیابی به توسعه فرهنگی را آسان تر خواهد کرد، افزود: خوشبختانه هم اکنون توجه به مقولات فرهنگی در شورای ششم اراک کاملاً مشهود است و برنامه ریزی زیرساخت های فرهنگی و هزینه های صرف شده در شهرداری اراک باید همه جهت توسعه فرهنگی باشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک با اعلان اینکه رویکرد مهم این کمیسیون توسعه سرمایه اجتماعی شهر اراک است، اظهار نمود: سرمایه های اجتماعی و فرهنگی هر جامعه به صورتی ظرفیت های توسعه فرهنگی و به تبع آن توسعه اجتماعی و اقتصادی آن جامعه را پیش رو دارد. به هر میزان که رشد و توسعه و ارتقای سرمایه های فرهنگی داشته باشیم به همان میزان جامعه ای به سامان و پویا را خواهیم داشت.
تقویت سرمایه اجتماعی اولویت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک
عین القضاتی عنوان کرد: نقش و کارکرد سازمان فرهنگی و اجتماعی شهر اراک در توسعه سرمایه اجتماعی را نمی توان کتمان کرد به همین دلی می طلبد این سازمان بجای پرداخت به کارهای روزمره، نگاه تخصصی و توسعه ای در سیاست ها و برنامه های خود داشته باشد که در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر این امر بطور جد دنبال می شود.
وی اظهار داشت: کیفیت فضاهای گذران اوقات فراغت یکی از با اهمیت ترین مباحث شهری است که به موازات دیگر موضوعات شهری همانند کار، سکونت و حمل و نقل، چگونگی برنامه ریزی شهر و کیفیت زندگی شهری را پی ریزی می کند؛ همین طور رشد و توسعه متعادل زیر ساخت های اوقات فراغت بطور مستقیم و غیرمستقیم بر فاکتورهای توسعه اجتماعی و اقتصادی شهری تأثیرگذار است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی افزود: بررسی ساختار و روند کلانشهر اراک حاکی از این است که رشد نامتعادل و ناهماهنگی در این شهر به دلیلهای مختلفی همچون نبود برنامه ریزی و طراحی مناسب شهری در مدیریت شهری اراک رخ داده است که این امر منجر به ایجاد ساختاری ناهمگون در شهر اراک شده است.
افزایش نشاط اجتماعی شهروندان اولویت اصلی شورای شهر اراک است
وی افزود: این رشد نامتعادل و ناهماهنگ شهر اراک که بی توجه به جنبه ها و مسائل مختلف فردی و اجتماعی را در پی داشته سبب بروز مشکلات اجتماعی برای شهروندان اراک شده است که همچون این مشکلات را می توان به پایین بودن نشاط اجتماعی کلانشهر اراک در میان شهرهای کشور، کمبود کمی و کیفی مراکز اجتماعی و فضاهای باز شهری و … اشاره نمود بطوریکه این فضاها به لحاظ تعداد، موقعیت، عملکرد و کیفیت، پاسخگوی نیازهای شهروندان اراکی نبوده و در بیشتر موارد فاقد شرایط لازم جهت بروز رفتارهای مناسب می باشد.
عین القضاتی در آخر بیان کرد: این دوره از شورای شهر به خصوص کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اراک به دنبال افزایش نشاط اجتماعی در میان شهروندان است و در این دوره از شورای شهر اراک پروژه های عمرانی با ظرفیت اوقات فراغت در اولویت است.

1400/05/19
22:10:20
0.0 / 5
761
تگهای خبر: پروژه , سرمایه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد