شهردار منطقه ۱۳ خبر داد

توافقات جدید درباره پادگان دوشان تپه در منطقه ۱۳

توافقات جدید درباره پادگان دوشان تپه در منطقه ۱۳

به گزارش بکسیها شهردار منطقه ۱۳ از توافق جدید برای در اختیار گرفتن اراضی جنگ افزار سازی برای شهرداری منطقه ۱۳ و تصویب این توافق در کمیسیون ماده ۵ اطلاع داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، مجتبی شکری در نشست خبری امروز چهارشنبه ضمن گرامیداشت ۱۷ مرداد و روز خبرنگار اظهار داشت: از شروع شروع به کارم در منطقه ۱۳ تلاش کردم ارتباط موثری با رسانه ها داشته باشم که در طول این مدت از طرق مختلف همچون بصورت آنلاین این ارتباط حفظ شد. بی شک وقتی کسی مسئولیتی را می پذیرد باید جنبه نقد را داشته باشد حتی اگر این نقدها تند باشند.
وی اضافه کرد: رویکرد ما در منطقه ۱۳ ارتباط مستقیم با شهروندان بوده که در این راستا علاوه بر فضاسازی برای ایجاد ارتباط جزو معدود مناطقی هستیم که ارتباط تناتنگ و موثری با شورایاری ها داشتیم که این امر سبب شده بتوانیم نظرات شهروندان منطقه را بگیریم. در همین راستا در بوستان پیروزی مکان خوبی را آماده کردیم تا بعنوان سکوی شهروندی هر دوشنبه و بعد از انجام ملاقات مردمی شهروندان بتوانند چندین ساعت موضوعات مختلف خویش را مطرح کنند. در این میان گاهی انتقادات تندی هم مطرح شده ولی باتوجه به برخورد خوبی که با آنها شده شاهد بازخوردهای بسیار خوبی هستیم. البته به جهت اینکه شهروندان همه محلات منطقه بتوانند مشکلات و معضلات خویش را مطرح کنند علیرغم وجود المان سکوی شهروندی در بوستان پیروزی این کار بصورت گردشی در محلات مختلف اجرایی شد.
وی افزود: علاوه بر سکوی شهروندی همکاران ما در روابط عمومی به درب منازل، مغازه ها و صنوف رجوع می کردند و بوسیله تماس آنلاین شهروندان با شهردار منطقه مشکلات و معضلات خویش را مطرح می کردند. همه این اقدامات با هدف پاسخگویی بهتر به شهروندان منطقه ۱۳ انجام شده است، بی شک درخواست ها و مطالبات شهروندان در اولویت اقدامات ما بوده است.
شهردار منطقه ۱۳ در بخش دیگری از صحبت های خود در عرضه گزارشی از عملکرد شهرداری منطقه به حوزه اجتماعی اشاره نمود و اضافه کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا ویروس اولین مرکز خودرویی واکسیناسیون در این منطقه افتتاح شد و توانستیم با برنامه ریزی مناسب یکی از مراکز واکسیناسیون خوب و منظم را راه اندازی نماییم که حدودا بعنوان الگویی در راه اندازی مراکز واکسیناسیون شناخته شد. فردا هم سومین مرکز واکسیناسیون در منطقه ۱۳ افتتاح می گردد هر چند که این مرکز از امروز چهارشنبه کار خویش را آغاز نموده است.
وی اضافه کرد: در منطقه ۱۳ باشگاه های ورزشی زیادی در اختیار ارگان های مختلف و همینطور ارگان های نظامی بود و این در شرایطی است که در منطقه ۱۳ در زمینه سرانه های خدماتی با مشکلات بسیاری مواجه هستیم. بنابراین در توافقنامه ای با سپاه و ارتش سعی کردیم از تمام ظرفیت های موجود برای تأمین سرانه های خدماتی منطقه استفاده نمائیم. این توافقنامه در شرف نهایی شدن است و با توجه به این که منطقه ۱۳ از قدیم به سبب شرایط جغرافیایی دوچرخه سواری در آن وجود داشته سعی کردیم از ظرفیت ها برای این حوزه بهره بگیریم.
وی افزود: با توجه به این که در وضعیت کرونایی توان یابان و کودکان مبتلا به اوتیسم در طول این مدت در خانه مانده بودند و با مشکلات بسیاری روبه رو شده بودند در منطقه ۱۳ در ایام پنجشنبه فضایی را برای این افراد اختصاص دادیم تا به ورزش و ارتقای نشاط آنها کمک کرده باشیم. همینطور در روزهای شیوع ویروس کرونا ۶۰ نفر از نخبگان کنکوری ساکن در منطقه که در محلات مختلف ساکن هستند با ایجاد فضایی به آنها کمک کردیم تا برای درس خواندن محیطی را داشته باشند که خوشبختانه بازخورد بسیار خوبی داشته است.
شکری در بخش دیگری از صحبت های خود به کوشش برای ایجاد قطب گردشگری در این منطقه اشاره نمود و اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا بوستان سرخه حصار بسته شد و در طول این مدت سعی کردیم نقصها این بوستان را احصا نماییم. این بوستان پارکینگ به حد کافی نداشت و قسمتی از فضاها و درختان در شرف صدمه دیدن قرار گرفته بودند که این امر هم بواسطه حضور خودرو ها در بوستان تشدید می شد. هم اکنون ۳۰۰ پارکینگ درحال ساخت است که با تکمیل آن ظرفیت های پارکینگ این بوستان به ۱۶۰۰ فضا برای پارک خودرو ها می رسد.
وی افزود: از طرف دیگر بهسازی بوستان با کاشت و توسعه درختان و ساماندهی مجموعه دنبال شد. در همین راستا ۲۰ هزار درخت کاشته شد که ۵۰۰ درخت کهنسال با عمر بیشتر از ۱۵ سال کاشته شده که خوشبختانه همگی موفقیت آمیز بوده است.
وی اشاره کرد: با نگاهی جدید در بوستان سرخه حصار بیشتر از ۳۰۰ ماشین سنگ های بزرگ را از سطح این بوستان جمع آوری کردیم، ۹۰ آلاچیق به بوستان افزوده شد و ۵۰ آلاچیق تعمیر شد. همینطور ۹۳۰۰ تن آسفالت برای معبرسازی بکار گرفته شد و ۱۰ کیلومتر جدول گذاری انجام شد. در حقیقت ما نخستین منطقه ای بودیم که تفاهم نامه با منابع طبیعی را امضا کردیم و مدیریت بهره برداری را در این بوستان به عهده گرفتیم. ۳۵ پروژه سرمایه گذاری در بوستان سرخه حصار تعریف شده که نیازمند تکمیل زیرساخت ها بود. این مهم انجام شده و الان فراخوان این سرمایه گذاری ها به زودی صورت خواهد گرفت تا به این بوستان بعنوان یک قطب سرمایه گذاری، توجهات جلب شود.
وی افزود: در سرخه حصار هوشمندسازی مورد توجه قرار گرفت به شکلی که وقتی ماشین وارد این بوستان می شود توسط ۴۰ دوربین کنترل می شود و می توانند افراد بوسیله سامانه تهران من بصورت هوشمند پارک خودرو خویش را رزرو کنند. همینطور حسگرهای آتش سوزی را تعریف کرده ایم تا بصورت هوشمند هر حریق احتمالی را اطلاع دهند تا از وسیع شدن آتش سوزی جلوگیری شود. ایستگاه آتش نشانی در سرخه حصار هم کاملا مجهز شده است.
وی اشاره کرد: در سرخه حصار بهسازی پیست دوچرخه سواری را هم داشتیم و پارک ترافیکی که از قبل در سرخه حصار وجود داشت به پیست دوچرخه کودکان تبدیل کردیم که کودکان می توانند در پیست رینگی شکل در ۴۰۰ متر دوچرخه سواری کنند. بی شک اعتقاد داریم نباید خودرو ها بصورت کامل وارد بوستان سرخه حصار شوند. بنابراین در محدوده هایی تا رسیدن به پارکینگ های توسعه یافته اجازه ورود خودرو داده می شود و بعد از آن شهروندان می توانند از ماشین های برقی، دوچرخه و پیاده راه برای ادامه مسیر استفاده کنند.
شهردار منطقه ۱۳ در تشریح اقدامات عمرانی شهرداری به لکه گیری ۷۲۰۰ تنی اشاره نمود و اضافه کرد: حدود ۷۲۰۰ تن آسفالت برای لکه گیری منطقه و ۲۶ هزار تن آسفالت برای روکش مکانیکی در این منطقه مورد استفاده قرار گرفته است. همینطور مرکز فرماندهی بحران و سوله بحران در محله صفا کلنگ زنی شد تا یکی از معضلات این منطقه حل و فصل شود. خط بازیافت پسماند (MRF) هم با ظرفیت ۵۰۰ تن در مهر ماه به بهره برداری خواهد رسید.
وی در تشریح اقدامات حوزه شهرسازی در منطقه ۱۳ هم اظهار داشت: ۱۵۰۰ پلاک در محدوده پادگان دوشان تپه فریز شده بودند و اجازه ساخت وساز به آنها داده نمی شد که با توافقات انجام شده این پلاک ها آزاد شدند و الان می توانند نوسازی را انجام دهند. همینطور سایت جنگ افزار سازی در تقاطع خیابان پیروزی و بزرگراه امام علی (ع) از موضوعات بسیار قدیمی منطقه بود، زمینی به مساحت ۱۸ هکتار که در تفاهم نامه ای با ساست قرار شد حدود ۳۰ درصد این زمین به آنها اختصاص یابد و ۷۰ درصد مابقی برای خدمات شهری منطقه مورد استفاده قرار گیرد. با سرعت زیادی جلسات کارگروه های ماده ۵ برای این مساله تشکیل شد و در نهایت این توافق در کمیسیون ماده ۵ تصویب گردید.
وی اضافه کرد: با این توافق ۱۳ هکتار از اراضی منطقه ۱۳ که نیاز بسیاری برای تأمین سرانه ها در محدوده این منطقه وجود دارد برای موارد مختلف تأمین سرانه ها مورد بهره برداری قرار می گیرد. امیدواریم این توافق به سرنوشتی که توافق پادگان ۰۶ داشت گرفتار نشود و این توافق به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری برسد. امیدواریم در شورای شهر جدید این توافق سرعت بیشتری بگیرد تا این زمین ها برای سرانه های منطقه مورد استفاده قرار گیرد.
شهردار منطقه ۱۳ اشاره کرد: توافقنامه دیگری هم برای ۷۲ هکتار از اراضی پادگان دوشان تپه بصورت اولیه انجام شده و امیدواریم همین مسیری که برای جنگ افزار سازی دنبال شده برای دوشان تپه هم تکرار شود تا بدین سان اقدامی ماندگار در منطقه ۱۳ رقم بخورد.1400/05/20
23:59:13
0.0 / 5
926
تگهای خبر: آنلاین , پروژه , خدمات , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد