تأمین آب آشامیدنی مناطق عشایری استان تهران

تأمین آب آشامیدنی مناطق عشایری استان تهران

به گزارش بکسیها مدیر امور عشایر استان تهران از اجرای سه طرح تأمین آب آشامیدنی در مناطق عشایری استان تهران با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیاردریال در دشت لار اطلاع داد.


فرشید ذبیحی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند تأمین اب شرب مناطق عشایری استان تهران اظهار داشت: بدون شک تأمین آب آشامیدنی بهداشتی در مناطق عشایری بسیار ضروریست بر همین مبنا بازسازی شبکه تأمین آب آشامیدنی خانوار و دام عشایر به طول ۳ هزار متر اجرا شد.
وی ادامه داد: با عنایت به کاهش چشم گیر بارندگی و همینطور افت ذخایر آبی، تأمین آب آشامیدنی بهداشتی در دستور کار قرار گرفت بود اما با عنایت به حضور و زندگی عشایری در مناطق صعب العبور کار تأمین آب آشامیدنی عشایر با سختی های بسیاری مواجه بود. تابحال بیشتر از 3000 سیلندر گاز و سه طرح تأمین آب آشامیدنی بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیاردریال در سامانه های عرفی دشت لار صورت گرفته و تلاش داریم این سختی زندگی را کمی برای عشایر آسان نماییم.
مدیر امور عشایر استان تهران افزود: مرمت و نگهداری راه های عشایری به طول ۲۵۰ کیلومتر، راه اندازی فروشگاه عشایری به منظور تأمین مایحتاج ضروری خانوارهای عشایر و همینطور راه اندازی ۲ مرکز عرضه خدمات پشتیبانی به کوچندگان در شرق و غرب دشت لار شامل بهداشت و درمان و دامپزشکی، از خدمات عرضه شده به جامعه عشایر استان تهران است. همینطور نصب و راه اندازی سامانه های خورشیدی به میزان ۵۰ دستگاه شامل ۳۵ دستگاه حمام خورشیدی و ۱۵ دستگاه چراغ معابر و توزیع آرد خوراکی به میزان ۵۰۰ کیسه در میان خانوار عشایری دشت لار، از دیگر اقداماتی است که تابحال برای ارتقای سطح زندگی عشایری این منطقه انجام شده است.
ذبیحی در مورد آخرین وضعیت حضور عشایر در مناطق ییلاقی هم اظهار داشت: این جامعه تا نیمه شهریورماه در این مناطق همچون شهرستان های شمیرانات، دماوند و فیروزکوه در زیرسیاه چادرهای عشایر در امر تولید و زندگی مشغول هستند و سپس کوچ پاییزه خویش را آغاز می کنند.1400/05/29
14:07:21
0.0 / 5
1006
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد