وزیر كشور تاكید كرد

لزوم نظارت دقیق بر نحوه هزینه کرد منابع و کمکهای دولت به شهرداریها و دهیاریها

لزوم نظارت دقیق بر نحوه هزینه کرد منابع و کمکهای دولت به شهرداریها و دهیاریها

به گزارش بکسیها وزیر کشور با اشاره به اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری ها باید سازمانی در خدمت مردم و برای رضایت مردم باشد، اظهار داشت: نتیجه کار این سازمان در ارتقای خدمات رسانی به شهروندان در شهرها و روستاهای کشور دیده و لمس شود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی امروز در بازدید کاری از سازمان شهرداری و دهیاری های سراسر کشور با تکیه بر این مورد که مهم ترین و اولویت دار ترین مسئله و خواسته در کشور، افزایش خدمات رسانی در ابعاد مختلف، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به مردم عزیز کشورمان است؛ اظهار داشت: سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با عنایت به ظرفیت نظارتی و جلب همکاری شهرداری ها و دهیاری ها در مناطق مختلف کشور، می تواند سهم و نقش پر رنگی در ارتقای خدمات رسانی کلی کشور داشته باشد.
دکتر وحیدی با اشاره به اینکه مسائلی نظیر کمک به توسعه حمل و نقل عمومی، بسیج ظرفیت ها برای جهش در ساماندهی مدیریت پسماند ها و تحول در روندهای برنامه ریزی شهری همچون وظایف و مأموریت های سازمان است؛ خاطرنشان کرد: حل و پیشبرد این مسائل می تواند به سهم خود کمک بزرگی در حل مشکلات کنونی شهری نماید.
ایشان در ادامه اظهار داشت: نظارت صحیح، دقیق و شفاف بر عملکرد شهرداری ها و دهیاری ها همچون انتظارات از این سازمان است و برخی نگاه های منفی نسبت به عملکرد نهادهای شهری و روستائی با شفاف سازی عملکرد این نهادها اصلاح و واقع بینانه می شود.
لزوم احصاء مشکلات و کاستی های اصلی موجود در عرصه های کاری شهرداری ها و دهیاری ها و پیگیری رفع آنها از راه همکاری و همفکری با سایر وزاتخانه ها و دستگاه ها از دیگر موارد مورد تاکید دکتر وحیدی خطاب به مدیران سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بود و در ادامه اظهار داشت: با عنایت به مسئولیت خطیر شهرداران و دهیاران در شهرها و روستاهای کشور، ارتقای آموزش های حرفه ای و کاربردی این بخش از مدیران، ضرروت دارد و می طلبد، این مهم به صورت جدی پیگیری و تحقق یابد.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: لزوم برنامه ریزی به منظور تأمین تجهیزات و ماشین آلات موردنیاز شهرداری ها و دهیاری ها با اولویت بهره گیری از ظرفیتهای موجود در شرکتهای داخلی بایستی در دستور کار قرار گیرد.
دکتر وحیدی همینطور بر نظارت صحیح و اصولی بر نحوه هزینه کرد منابع مالی و اعتبارات شهرداری ها و دهیاریها و اختصاص کامل اعتبارات به پروژه های تعریف شده و همینطور اتخاذ تدابیری برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی به منظور اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی مدیریت شهری تاکید نمود.
وزیر کشور در انتها صحبت هایش ضمن اشاره به لزوم تکریم و قدردانی از کارگران خدوم و زحمتکش شهرداری ها در فرآیند خدمات رسانی به شهروندان؛ اظهار داشت: من همیشه به این مورد فکر کرده ام که کارگران بخش های مختلف خدمات شهری و رفتگران شهری که بی ادعا در راه خدمت به مردم و شهر هستند؛ کاملا پر ارزش و شایسته تکریم هستند.
منبع:

1400/06/15
11:19:51
0.0 / 5
722
تگهای خبر: آموزش , پروژه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد