در پی امضای تفاهم نامه میان قوه قضاییه و دانشگاه امام صادق (ع) :

مدرسه حقوق بانکی از آغاز آبان ماه

مدرسه حقوق بانکی از آغاز آبان ماه

به گزارش بکسیها، مرکز نوآوری و آموزش پژوهشگاه قوه قضاییه و هسته حقوق بانکی دانشگاه امام صادق (ع) با هدف رفع نیازهای علمی کشور در حوزه حقوق بانکی تفاهمنامه همکاری مشترک امضا کردند.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، سیدمهدی جوادی در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری مشترک میان مرکز نوآوری و آموزش پژوهشگاه قوه قضاییه و هسته پژوهشی حقوق بانکی دانشگاه امام صادق (ع) بر رفع نیازهای علمی و نوآوری کشور در حوزه حقوق بانکی تأیید کرد و اظهار داشت: بر این اساس، مدرسه حقوق بانکی بعنوان یکی از بهترین ها و کارآمدترین مدرسه ها در دو فصل پاییز و زمستان برگزار می شود که آغاز مدرسه پاییزه از آغاز آبان ماه است.
وی دانشگاه امام صادق (ع) را بعنوان یکی از دانشگاه های مؤثر از لحاظ تربیت کارشناس، اساتید و نیروهای خبره در حوزه حقوق دانست و اضافه کرد: حقوق بانکی بنا به علل مختلف از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که می تواند اولین دلیل آن توجه دستگاه قضایی به این مقوله به علت بروز جرایم اقتصادی در سالهای اخیر باشد.
رئیس مرکز نوآوری و آموزش پژوهشگاه قوه قضاییه به برگزاری اولین موت کورت جرایم اقتصادی اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از علت های برگزاری این موت کورت توسط پژوهشگاه، حجم بالای پرونده های اقتصادی، پیچیدگی این جرایم و فقدان آموزش های لازم در این حوزه می باشد.
جوادی تاکید کرد: ارتقا مهارت های دانشی و کارکردی در حوزه حقوق اقتصادی و به تبع آن موضوع هایی مثل جرایم اقتصادی از بایسته های مرکز نوآوری و آموزش پژوهشگاه قوه قضاییه به حساب می آید.
وی حوزه بانکی را یکی از عرصه های پیشتاز در بحث استفاده از نوآوری ها خواند و اظهار داشت: رشد ابزارهای نوین مالی مانند ارزهای دیجیتالی و ارزهای دیجیتال از موضوعات مورد توجه نسبت به سایر حوزه ها در مرکز نوآوری و آموزش پژوهشگاه قوه قضاییه است ازاین رو این امر را رسالت خود قرار دادیم و تلاش کردیم در حوزه حقوق ابزارهای نوین مالی و مسائلی همچون جرایم مبتنی بر ابزارهای نوین مالی، ورود نماییم.
رئیس مرکز نوآوری و آموزش پژوهشگاه قوه قضاییه، همکاری مشترک بین این مرکز و هسته حقوق بانکی دانشگاه امام صادق (ع) را بستر خوبی برای تبادل در موضوعات علمی، پژوهشی و نوآورانه خواند و ابراز امیدواری کرد در برگزاری مدرسه حقوق بانکی این همکاری به اوج خود برسد.
طرح شفاف سازی و الکترونیکی کردن قراردادهای بانکی درحال تصویب
در ادامه یاسر مرادی، مدیر هسته پژوهشی حقوق بانکی دانشگاه امام صادق (ع)، حقوق بانکی را یکی از موضوعات میان رشته ای خواند و اظهار داشت: درواقع اخیراً این حوزه بخش اعظمی از معضلات دادگاه ها، پرونده ها، وکلا و بانکها را به خود معطوف کرده است.
وی از اولویت های هسته حقوقی بانکی دانشگاه امام صادق (ع) را پیشگیری و آموزش در حوزه حقوق بانکی خواند و اضافه کرد: هم اکنون بخش عمده ای از مشکلات در حوزه پیشگیری است که با مجلس شورای اسلامی وارد مذاکراتی شدیم و پیش نویس طرح اولیه در چارچوب شفاف سازی و الکترونیکی کردن قراردادهای بانکی به دست مجلس رسیده و الان درحال طی مراحل و فرایند اجرایی در بانک مرکزی است.
مدیر هسته پژوهشی حقوق بانکی دانشگاه امام صادق (ع) بیان نمود: بحث آموزش را هم برای وکلا و کارکنان بانکها همچون کارکنان حقوقی و تولیدکنندگان و قضات در دستور قرار دادیم و می خواهیم از ظرفیت پژوهشگاه قوه قضاییه در این حوزه استفاده نماییم.
مرادی با اشاره به اینکه سرفصل ها در این حوزه نوشته شده است تا در چارچوب مدرسه حقوق بانکی آموزش داده شود اضافه کرد: اساتید هم پیشنهاد شده است تا این مدارس به صورت حضوری و مجازی و با حداقل ۱۰۰ شرکت کننده برگزار گردد.

1400/06/23
22:24:15
0.0 / 5
855
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد