جزئیات برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران

جزئیات برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در تهران

به گزارش بکسیها حجت الاسلام میثم امرودی، رئیس سازمان فرهنگی و هنری به همراه برخی از مدیران شهری از میدان امام حسین که محل شروع راهپیمایی جا ماندگان اربعین سال جاری است، بازدید نمودند.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، حجت الاسلام میثم امرودی، رئیس سازمان فرهنگی و هنری درباره مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین اظهار داشت: با توجه به این که سال جاری مسیر های پیاده رو منتهی به کربلا به سبب انتشار کرونا نیمه مسدود شده اند، مردم و شهروندان تهرانی به صورت طبیعی و از باب حدیثی که فرموده شده: «هرکس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی را زیارت کند، گویی حرم حضرت عباعبدالله الحسین(ع) را زیارت کرده است» مراسم پیاده روی از میدان امام حسین تا حرم آن بزرگوار را برگزار خواهیم کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: در سالهای قبل هم این پیاده روی با همکاری نیروهای بسیج و تکایا انجام می شد و حرکتی تازه و نو محسوب بود. شهرداری تهران به سبب وظیفه ذاتی که بر عهده دارد، سال جاری را سال ویژه ای در نظر گرفت تا بتوان بستر و مسیر این پیاده رو را به صورت امن و سالم برای مردم فراهم آورد.
وی در ادامه تشریح کرد: نکته مورد توجه برای شهرداری تهران، اهمیت سلامت شهروندان و کسانی است که در این راهپیمایی شرکت می کنند. در این راهپیمایی توجه ویژه ای به رعایت فاصله گذاری اجتماعی شده و تمام مسیر توسط همکاران خدمات شهری، با مواد ضد عفونی غبار پاشی و ضد عفونی شده همینطور سرویسهای بهداشتی را به صورت پرتابل برای مردم اماده کرده اند.
میثم امرودی ازهمکاری سازمان های شهرداری تهران در این مراسم اظهار داشت: سازمان زیبا سازی شهرداری تهران درحال تزیین مسیر پیاده روی است. همینطور شرکت شهر سالم، اورژانس تهران و سازمان آتش نشانی هم آماده باش هستند و در محل حضور دارند. تا اگر شهروندی احتیاج به کمک های پزشکی داشت، خدمات رسانی به وی در کمترین زمان صورت گیرد.
او توضیح داد: در چند بخش از مسیر که امکان تجمع زائر وجود ندارد، مراکز سیار واکسیناسیون حضور دارند تا هر شهروندی که از واکسیناسیون جا مانده در مراسم اربعین واکسینه شود.
تمام هماهنگی ها برای برگزاری مراسم انجام شده
میثم امرودی تشریح کرد: پلیس راهور ناجا با همکاری معاونت حمل و نقل ترافیک تلاش می کند تا نقاط ترافیکی را مدیریت کند.
او اضافه کرد: سال جاری نقاط تخلیه ما در چندین نقطه از شهر اتفاق خواهد افتاد، در سالهای قبل در راه بازگشت، شهروندان در بخش های محدودی از شهر ری امکانات حمل و نقل برایشان وجود داشت، اما سال جاری پایانه های اتوبوسرانی و تاکسی به صورت موقت و در چند بخش تدارک دیده شده اند و مسیر های تردد آنها از راه مانیتورهای شهرداری تهران رصد خواهند شد، تا اگر ازدحامی صورت گرفت، وسایل حمل و نقل عمومی بیشتری به محل اعزام شود.
وی در ادامه اضافه کرد: ایستگاه های اتوبوس به صورت ثابت دپو شده اند و از راه معاونت حمل و نقل ترافیک مدیریت خواهند شد. تامردم به سادگی بتوانند محل را بدون تجمع، ترک کنند.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری اظهار داشت: می توانم بگویم مراسم خاصی تدارک دیده نشده است و موکب ها به صورت صوتی زیارت عاشورا پخش خواهند کرد، برنامه به صورتی طرح ریزی شده تا تجمعی صورت نگیرد، پذیرایی در موکب ها هم پذیرایی ساده ای است و بیشتر آب و برخی وسایل مورد نیاز مردم همچون ماسک عرضه خواهد شد.
امرودی تصریح کرد: سال جاری هماهنگی مسیر پیاده روی را با مصوب شورای فرهنگ عمومی شروع کردیم و در نهایت با سیستم های انتظامی، امنیتی، پلیس راهور ناجا، نیروی انتظامی تهران بزرگ، استانداری و فرمان داری، تمام امور را هماهنگ کردیم.
او اضافه کرد: شهردار محترم تهران با شهرداران مناطق درگیر راهپیمایی جلسه ای داشتند و تمام ارگان های خارج شهرداری هم با ما برای برگزاری راهپیمایی هماهنگ شده اند و قرار شد خط یک مترو تهران فردا به صورت مجانی خدمات رسانی کند.
امرودی اظهار داشت: پیشبینی می شود از ساعت ۷ بامداد حرکت از میدان امام حسین به سمت حرم شاه عبدالعظیم صورت گیرد و پیک تراکم جمعیت از ساعت ۱۰ تا ۲ بعدازظهر باشد، طول مسیر پیاده روی هم ۱۵ کیلومتر است.
او درباره سرویس دهی شهرداری تهران به زائرین اظهار داشت: سرویس دهی که شهرداری انجام می دهد ساعت نخواهد داشت و هر زمان که جمعیت وجود داشته باشد، نسبت به کم کردن ازدحام مردم اقدام خواهیم کرد. همچینین پیشبینی می شود از باقر شهر، کهریزک و روستاهای اطراف شهر ری هم شهروندانی حضور پیدا کنند، برای آن هم در راه تمهیداتی انجام شده و مدیریت آن هم بر عهده فرماندار شهر ری خواهد بود.1400/07/05
14:25:12
0.0 / 5
701
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد