جزییات طرح راه اندازی باغ راه حضرت فاطمه زیر ذره بین کمیسیون عمران شورا

جزییات طرح راه اندازی باغ راه حضرت فاطمه زیر ذره بین کمیسیون عمران شورا

بکسیها: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، تکمیل پروژه راه اندازی باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) را زمینه ساز بهبود سرانه های فرهنگی و اجتماعی در مناطق 17 و 18 دانست.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، صفا صبوری دیلمی که در نشست بررسی طرح راه اندازی باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران سخن می گفت، با بیان آنکه سرانه فضاهای فرهنگی و اجتماعی در مناطق ۱۷ و ۱۸ چندان مطلوب نمی باشد، از پیش بینی راه اندازی ۸۰ هزار مترمربع پارکینگ زیرزمینی در ۵ بازه مختلف باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) آگاهی داد و اظهار داشت: تکمیل این پروژه بازآفرینی شهری، علاوه بر بهبود سرانه فضاهای فرهنگی و اجتماعی، در تامین فضای موردنیاز پارک خودرو نیز اثرگذار خواهد بود.
وی با اشاره به توافق مدیریت شهری پایتخت با راه آهن جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۱ درباب راه اندازی ابنیه در نقاطی از طرح، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ معاونت فنی و عمرانی بعد از بررسی های کارشناسی، ماهیت طرح را تغییر داد و ساخت بناهای مذکور منتفی گردید. متعاقباً برای طراحی این پروژه مسابقه برگزار و بعد از مشخص شدن نتایج، قسمتی از آن در قالب فاز نخست اجرا شد. ضمن آنکه در امتداد اتصال سفرهای قطار حومه و متروی تهران، توافقی بین شهرداری تهران و راه آهن صورت گرفته تا به این منظور، یک ایستگاه در منطقه ۱۷ و یک ایستگاه در منطقه ۱۸ در نظر گرفته شود.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز طی سخنانی در این جلسه، با بیان آنکه منطقه ۱۷ از مناطق متراکم مسکونی شهر تهران است و بدین جهت تقاضای قابل توجهی برای بهره مندی شهروندان از باغ راه وجود دارد، اشاره کرد: صرف هزینه دراین زمینه اساسا مورد استقبال ساکنان منطقه قرار خواهد گرفت.

سید جعفر تشکری هاشمی همین طور با بیان آنکه حدود ۴ کیلومتر مربع محدوده صنعتی در منطقه ۱۸ شهرداری تهران وجود دارد، نیاز به بازبینی طرح در محدوده صنعتی این منطقه را باتوجه به پیش بینی مسیرهای پیاده روی محتمل دانست.

طبق گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، در نشست بررسی طرح باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران علاوه بر معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت، تنی چند از مدیران ارشد و دست اندرکاران اجرائی پروژه نیز حضور داشتند.
منبع:

1400/07/07
23:06:24
0.0 / 5
612
تگهای خبر: پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد