آخرین اخبار زلزله ۵.۷ ریشتری چلگرد؛

اعزام تیم های اورژانس

اعزام تیم های اورژانس

به دنبال وقوع زمین لرزه ۵.۷ ریشتری در چلگرد استان چهارمحال و بختیاری تیم های اورژانس و هلال احمر به منطقه اعزام شدند، تابحال خسارت هایی به منازل مسکونی و زیرساخت ها گزارش شده است.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: زلزله ۵.۷ ریشتری چهارمحال و بختیاری را لرزاند. این زلزله ساعت ۶ و ۹ دقیقه و ۲۸ ثانیه امروز (دوشنبه) چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری را تکان داد.
این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست. کانون این زلزله در موقعیت ۳۲.۴۰ عرض شمالی و ۴۹.۷۸ طول شرقی ثبت شده است.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری است.
همچنین این زلزله در همه شهرهای استان خوزستان همچون مناطق نزدیک به استان چهار محال و بختیاری و شهرهای اهواز، ماهشهر، آغاجاری، شوشتر، اندیکا، رامهرمز، امیدیه، شوش و … احساس شد.
آخرین اخبار از این زلزله را در زیر می خوانید.
۹: ۵۷ ۲۱ روستای خوزستان از زلزله متأثر شدند
علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بامداد دوشنبه در گفتگوی رسانه ای ضمن اشاره به ادامه فعالیتهای تیم های ارزیاب و امدادرسان جمعیت هلال احمر خوزستان در روستاهای متأثر از وقوع زلزله امروز بامداد منطقه قلعه خواجه اظهار نمود: خوشبختانه یک مصدوم مانده در زیر آوار در روستای بنه موسی با تلاش نجاتگران هلال احمر نجات یافت و تیم های امداد و نجات هم برای امدادرسانی به دو مصدوم دیگر در روستای کموفه اعزام شده اند.
وی اضافه کرد: بنا بر گزارش های دریافتی ۲۱ روستا از این زمین لرزه متأثر شده و تابحال روستاهای دره فرح، بنه شیرمحمد، سربازار، دهذیاک، للر، صالح ابراهیم، کموفه، بنه موسی، مازر، گلالک، چردف، سرگه، کتک، درب، چال منار، داورمه، دمه، دلی علیا، دشت گل، سرآهومی و شاهزاده عبدالله مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته اند.
وی افزود: تعداد تیم های ارزیاب جمعیت هلال احمر هم به هفت تیم افزوده شد.
۰۹: ۴۵ تصاویر زلزله ۵.۷ ریشتری در چلگرد چهارمحال و بختیاری

بقیه تصاویر را اینجا ببیند.
۹: ۴۱ ۲ نفر به دنبال وقوع زلزله در ایذه مصدوم شدند
عارف اصل شرهانی مسئول روابط عمومی فوریت های پزشکی خوزستان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: بامداد امروز به دنبال وقوع زلزله، فوراً تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شدند.
وی افزود: به دنبال وقوع این زلزله دو نفر در شهرستان ایذه مصدوم شدند و به بیمارستان شهدای ایذه منتقل شدند.
۸: ۵۷ بالگرد اورژانس چهارمحال و بختیاری به پرواز درآمد/ ثبت ۸ مصدوم

محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: برای ارزیابی هوایی مناطق زلزله زده «چلگرد» و کمک رسانی به مصدومان بالگرد اورژانس استان لحظاتی پیش به پرواز در آمد.
وی با اشاره به اینکه چهار تیم ارزیاب دونفره زمینی در مناطق زلزله زده شهرستان کوهرنگ حضور دارند، اظهار داشت: در صورت اعلام نیاز اتوبوس آمبولانس به منطقه اعزام می شود.
رئیس اورژانس چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تا کنون هشت مصدوم به صورت سرپایی خدمات درمانی را دریافت نمودند.
همچنین جلسه ستاد بحران با حضور استاندار در «چلگرد» برگزار می گردد.
۸: ۳۰ ثبت پس لرزه ۲.۹ ریشتری در «چلگرد»/ مردم در مکان های ایمن حضور یابند

خسرو کیانی سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: پس لرزه ۲.۹ ریشتری در عمق ۱۱ کیلومتری زمین «چلگرد» را لرزاند.
وی خاطرنشان کرد: این پس لرزه ساعت شش و ۲۵ دقیقه و ۴۱ ثانیه در ۱۰ کیلومتری عمق زمین و در موقعیت طول جغرافیایی ۴۹.۷۷ و عرض جغرافیایی ۳۲.۴۳ رخ داد.
سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری از مردم این منطقه خواست در مکان های ایمن حضور یابند و اضافه کرد: زمین لرزه ابتدایی با ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ساعت شش و ۹ دقیقه و ۲۸ ثانیه در ۱۱ کیلومتری عمق زمین و در موقعیت طول جغرافیایی ۴۹.۷۸ و عرض جغرافیایی ۳۲.۰۴ رخ داد.
۸: ۲۹ خانه های روستایی در خوزستان ترک خورد / ۳ پس لرزه رخ داد

شهاب صدیقی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان بامداد امروز در گفتگو با صدا و سیما اظهار نمود: ارزیابی های اولیه در بخش خسارت جانی انجام شده که خوشبختانه تابحال هیچ گونه گزارش فوتی و مصدوم نداشتیم.
صدیقی اضافه کرد: در مورد خسارت مالی هم تابحال وقوع ترک در بعضی منازل روستایی شهرستان های اندیکا و مسجدسلیمان گزارش شده است.
وی عنوان کرد: از دقایق اولیه وقوع زمین لرزه، هفت تیم ارزیاب از هلال احمر، ۲۱ دستگاه آمبولانس اورژانس، سه دستگاه اتوبوس آمبولانس و سه فروند هلی کوپتر به حالت آماده باش درآمدند و جهت بررسی میزان خسارات در مناطق گزارش شده حضور دارند.
به گفته صدیقی، سه پس لرزه هم در شهرهای استان گزارش شده است و مجموعه استان بخصوص فرمانداری های ایذه، اندیکا و مسجدسلیمان مدیریت ستاد بحران خویش را به حالت آماده باش در آورده اند.
۸: ۲۰ تاکنون هیچ گونه خسارتی ناشی از زلزله در دزپارت اعلام نشده است

مجید رحمانی سرپرست فرمانداری شهرستان دزپارت در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه کانون زمین لرزه بامداد امروز حوالی مرز چهارمحال و بختیاری و خوزستان بود، اظهار نمود: این زمین لرزه تابحال هیچ خسارتی در شهرستان دزپارت نداشته است.
وی افزود: ستاد مدیریت بحران هم در آماده باش کامل است و در صورت ضرورت آماده اعزام به مناطق مختلف هستند.
رحمانی تصریح کرد: همه دهیاران تا اطلاع ثانوی حق خروج از شهرستان را ندارند و هرگونه خسارت احتمالی را فوراً به فرمانداری دزپارت منعکس کنند.
۸: ۱۸ قطعی چنددقیقه ای برق در منطقه زلزله زده چلگرد / برق وصل شد

مجید فرهزاد مدیر عامل شرکت برق چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: با وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در «چلگرد» برق منطقه به مدت پنج دقیقه قطع شد.
وی اظهار داشت: ۱۰ تیم این شرکت درحال آماده باش قرار دارد.
مدیر عامل شرکت برق چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تابحال خسارتی به زیر ساخت های برق در این منطقه گزارش نشده است.
فرهزاد اضافه کرد: هم اکنون سه تیم در منطقه حضور دارد.
۸: ۱۵ یک مصدوم در خوزستان به علت وقوع زلزله چلگرد

علی پهلوان در گفتگویی رسانه ای ضمن اشاره به وقوع زمین لرزه در منطقه چلگرد در همسایگی استان خوزستان اظهار داشت: تیم های ارزیاب این جمعیت از دقایق اولیه حادثه در منطقه حضور یافته اند و تا کنون گزارشی از تلفات جانی در این حادثه گزارش نشده است و فقط یک مصدوم در منطقه چلو اعلام گردید.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان اضافه کرد: تیم های عملیاتی امداد و نجات جمعیت هلال احمر در شهرستان های لالی، اندیکا، مسجدسلیمان، ایذه و باغملک در حالت آماده باش کامل قرار گرفته اند.
وی ادامه داد حسب گزارش های دریافتی از جانب مرکز راهداری همه مسیرهای مواصلاتی در این منطقه باز هستند.
۸: ۰۷ اعزام تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده / آماده باش امداد هوایی

مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: تابحال ۷ تیم ارزیاب از استانهای خوزستان و چهارمحال و بختیاری به کانون زلزله در چلگرد اعزام و به استانهای معین اصفهان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد اعلام آماده باش شده است.
وی اضافه کرد: همینطور مصدومیت دو نفر در روستای گراب از استان چهار محال و بختیاری گزارش شده که مصدومین به درمانگاه چمن گلی انتقال یافته اند.
ولی پور افزود: یک تیم امداد هوایی در اهواز هم برای اعزام در صورت نیاز آماده باش است.
وی اضافه کرد: با عنایت به گزارش مرکز EOC استان خوزستان در خصوص کوهستانی بودن مناطق تاراز و دره شو، کوه هم در این منطقه ریزش کرده است.
۸: ۰۱ اورژانس خوزستان بعد از زلزله چلگرد به حال آماده باش درآمد

مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در همین زمینه به خبرنگار مهر اظهار داشت: به دنبال زلزله صبح امروز این مجموعه به حالت آماده باش در آمد.
عارف اصل شرهانی اضافه کرد: اعزام تیم های ارزیاب به مناطق در معرض خطر خوزستان، آمادگی ۲۱ دستگاه آمبولانس، سه دستگاه اتوبوس، تیم واکنش سریع، آماده باش سه فروند بالگرد اورژانس و رصد از راه eoc همچون اقدامات اورژانس استان در شرایط مقابله با خطرات زلزله صبح امروز است.
وی اظهار داشت: الان جلسه اضطراری در بخشداری اندیکا و اعزام تیم ارزیاب فوریت های پزشکی به قلعه خواجه در حال انجام می باشد.
۷: ۵۸ خسارت به منازل مسکونی و زیرساخت ها در زلزله «چلگرد» وارد شد / ثبت یک مصدوم تاکنون

خسرو کیانی سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: تا کنون یک مصدوم به دنبال وقوع این زلزله گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه خسارت هایی به حوزه زیر ساخت های این منطقه هم وارد شده است، اظهار داشت: مطابق ارزیابی ها خسارت به زیر ساخت ها و منازل مسکونی گزارش شده است.
سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری ضمن اشاره به ثبت یک مورد مصدومیت به دنبال وقوع زمین لرزه، افزود: تا کنون خسارت و تلفات جانی گزارش نشده است.
کیانی اضافه کرد: تیم های ارزیاب درحال بررسی میزان خسارتهای وارده شده به این مناطق هستند.
۷: ۴۰ اعزام ۴ تیم اورژانس به «چلگرد» / خسارت جانی تابحال گزارش نشده است

محمد حیدری رئیس اورژانس چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: چهار تیم ارزیاب دونفره به مناطق زلزله زده شهرستان کوهرنگ اعزام شده است.
وی با اشاره به اینکه اورژانس هوایی در آماده باش کامل قرار دارد، اظهار داشت: در صورت اعلام نیاز اتوبوس آمبولانس به منطقه اعزام می شود.
رئیس اورژانس چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تا کنون خسارت جانی اعلام نشده است.
۷: ۵۴ اعلام آماده باش در شهرستان ایذه/ اعزام گروههای ارزیاب
حسن نبوتی فرماندار شهرستان ایذه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر بین قلعه خواجه در اندیکا خوزستان و چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری به وقوع پیوسته است.
وی اضافه کرد: ستاد بحران این شهرستان به حالت آماده باش درآمده است.
نبوتی بیان نمود: گروههای ارزیاب جهت بررسی هرگونه خسارات به نقاط مختلف شهرستان اعزام شده اند.
۷: ۳۴ اعزام ۲ تیم ارزیاب به منطقه زلزله زده چهارمحال و بختیاری
ایرج کیانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دوتیم برای ارزیابی به منطقه اعزام شده است، اظهار نمود: ۱۰ تیم در آماده باش قرار دارند. وی ضمن اشاره به این که هر تیم متشکل از پنج نفر است، اظهار داشت: در صورت نیاز بسته های مواد غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه به منطقه ارسال می شود.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تلفات جانی تا کنون گزارش نشده است، افزود: کمبودی در زمینه مواد غذایی و امکانات برای کمک رسانی وجود ندارد. خسرو کیانی سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری هم در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود. زمین لرزه ۵.۷ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین چهارمحال و بختیاری را لرزاند. وی خاطرنشان کرد: این زمین لرزه ساعت شش و ۹ دقیقه و ۲۸ ثانیه در ۱۰ کیلومتری عمق زمین و در موقعیت طول جغرافیایی ۴۹.۷۸ و عرض جغرافیایی ۳۲.۰۴ رخ داد. سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری مرکز زمین لرزه را «چلگرد» عنوان نمود و اضافه کرد: بر طبق این گزارش، نزدیک ترین شهرها به محل وقوع این زمین لرزه ۳۳ کیلومتری «چلگرد» چهارمحال و بختیاری، ۳۷ کیلومتری «قلعه خواجه» خوزستان و ۶۳ کیلومتری «ایذه» خوزستان ثبت شده است. کیانی افزود: همینطور نزدیک ترین مراکز استان ها به محل وقوع این زلزله ۱۰۲ کیلومتری شهرکرد و ۱۵۸ کیلومتری اهواز گزارش شده است.

۷: ۰۹ اعلام آماده باش در خوزستان به علت زلزله چلگرد
مدیر کل مدیریت بحران خوزستان بامداد امروز در گفتگویی رسانه ای ضمن اشاره به این که زمین لرزه به بزرگی ۵.۷ ریشتر بین قلعه خواجه در اندیکا خوزستان و چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری به وقوع پیوسته است اظهار داشت: به سراسر استان اعلام آماده باش شد.
شهاب صدیقی اظهار نمود: به همه فرمانداری ها و دستگاههای امدادی و عملیاتی سراسر استان به منظور جلوگیری از هر حادثه احتمالی اعلام آماده باش شد.
۷: ۰۴ زمین لرزه چلگرد خوزستانی ها را بی خواب کرد

صبح امروز مردم اغلب شهرهای خوزستان با لرزش شدید ناشی از زلزله در چلگرد از خواب بیدار شدند.
زلزله در همه شهرهای استان خوزستان همچون شهرهای نزدیک به استان چهار محال و بختیاری و شهرهای اهواز، ماهشهر، آغاجاری، شوشتر، اندیکا، رامهرمز، امیدیه، شوش و … احساس شد.
۶: ۵۲ زلزله ۵.۷ ریشتری چهارمحال و بختیاری را لرزاند

مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از وقوع زلزله شدید در استان چهار محال و بختیاری اطلاع داد.
بر این اساس اعلام گردید که زلزله ۵.۷ ریشتری چهارمحال و بختیاری را لرزاند. این زلزله ساعت ۶ و ۹ دقیقه و ۲۸ ثانیه امروز (دوشنبه) چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری را لرزاند.
گزارش درحال تکمیل و به روز رسانی است...منبع:

1400/07/12
10:33:31
0.0 / 5
574
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد