تعطیلی واحدهای آلاینده بازیافت زباله در پاکدشت

تعطیلی واحدهای آلاینده بازیافت زباله در پاکدشت

بکسیها: اداره کل محیط زیست استان تهران از تعطیلی شش واحده آلاینده بازیافت زباله در پاکدشت و پایش ۳۷۱ واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی در اسلامشهر طی نیمه نخست امسال آگاهی داد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا محمودرضا سعیدپور - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت - اظهار داشت: متاسفانه بعضی از مالکان سوله های صنعتی غیر مجاز و صاحبان زمینهای زراعی که به صورت چهاردیواری تفکیک شده اند با اجاره دادن آنها به فعالیتهای آلاینده غیر مجاز از قبیل ریخته گری، آبکاری، بازیافت پسماند آلودگی محیط زیست منطقه و سلب آسایش اهالی و تهدید بهداشت و سلامت مردم را باعث می شوند.

سعیدپور اضافه کرد: از آغاز سالجاری تابحال شش واحد آلاینده بازیافت زباله در حاشیه چندین روستای شهرستان پاکدشت، به علت آلودگی زیست محیطی و مزاحمت برای سکنه همجوار بعد از دریافت اخطاریه و اعطای مهلت قانونی جمع آوری و تعطیل شده اند.

وی در ادامه اظهار داشت: این اداره بعد از شناسایی کارگاه های غیر مجاز آلاینده از راه گزارش های مردمی و واحد گشت و پایش محیط زیست شهرستان، نسبت به برخورد قانونی قاطع با متخلفان اقدام و در صورت بی توجهی به اخطارهای ابلاغی نسبت به پلمب آن اقدام می کند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت خاطرنشان کرد: در صورت فک پلمب غیرقانونی آن توسط مالک یا متصدی کارگاه مراتب از راه دادستانی شهرستان تحت پیگیری قانونی قرار می گیرد.

سعیدپور اظهار داشت: به استناد مصوبات گذشته و اخیر فرمانداری شهرستان پاکدشت، اتحادیه های صنوف تولیدی، توزیعی و خدماتی و مشاوران املاک شهرستان ملزم هستند از صدور مجوز و تنظیم قولنامه اجاره برای کارگاه ها و فعالیتهای آلاینده محیط زیست اجتناب کنند.

پایش ۳۷۱ واحد تولیدی، صنعتی، خدماتی اسلامشهر در نیمه نخست ۱۴۰۰

الهه بیگی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر - هم اظهارکرد: در گشت و پایش های نیمه نخست سالجاری با اولویت برخورد با واحدهای غیرمجاز و آلاینده، ۳۷۱ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی تحت پایش قرارگرفتند که این پایش ها منجر به صدور ۹۰ مورد اخطاریه رفع آلودگی و شناسایی ۳۹ واحد جدید شد.

بیگی افزود: در نیمه نخست سال ۱۳۵ مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی از پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب های صنعتی و بهداشتی انجام شده است.

وی اضافه کرد: در این زمان ۱۰ واحد غیرمجاز و آلاینده جمع آوری شده اند و۱۱ واحد هم به علت عدم رعایت الزامات زیست محیطی و تداوم آلودگی همینطور شکار و صید غیرمجاز تحت پیگیری قضایی قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، بیگی در انتها خاطرنشان کرد: در نیمه اول سالجاری که مزین به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است ۱۸۹ استعلام جهت راه اندازی و بهره برداری واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی تحت بررسی کارشناسی قرار گرفته اند و بیشتر از ۹۵ درصد متقاضیان موفق به دریافت مجوز زیست محیطی شده اند.
1400/07/21
10:01:09
0.0 / 5
937
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد