معاون وزیر كشور عنوان كرد

کمک به توسعه و آبادانی جزایرخلیج فارس

کمک به توسعه و آبادانی جزایرخلیج فارس

بکسیها: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور کمک به توسعه و آبادانی جزایر خلیج فارس را از اولویت های اصلی وزارت کشور برشمرد و اظهار داشت: در وزارت کشور با عنایت به اختیارات و مسئولیت ها، پیگیری جدی در این حوزه خواهیم داشت.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، بابک دین پرست دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور، در حاشیه برگزاری نشست بررسی روند اجرای سند توسعه پایدار جزایر استان هرمزگان و کارگروه تسهیل رفع موانع تولید این استان، با تبریک انتصاب مهندس مهدی دوستی بعنوان استاندار هرمزگان و با آرزوی توفیق برای ایشان در جهت خدمت به مردم شریف هرمزگان، اظهار داشت: با عنایت به شناخت و آشنایی خیلی خوب مهندس دوستی با موضوعات در رابطه با استان و سوابق اجرایی ایشان در حوزه اقتصادی، چشم انداز امید آفرین و اطمینان بخشی برای توسعه اقتصادی استان هرمزگان وجود دارد که با اهتمام خوب در جهت برنامه های دولت سیزدهم صورت خواهد گرفت.

وی ضمن اشاره به بررسی مسائل ساکنان جزایر و سند توسعه پایدار جزایر استان هرمزگان، افزود: هدف از تدوین این سند این بود که مهم ترین مشکلات مردم در این جزایر و اقداماتی که باید صورت گیرد، احصا شود و بر این اساس ۷۱ بند در این سند تدوین شد که ۱۶ دستگاه اجرایی مسئولیت اجرای آنها را برعهده داشتند و طبق آخرین بررسی صورت گرفته، تابحال ۶۵ درصد از این ۷۱ بند اجرایی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور اضافه کرد: کمک به توسعه و آبادانی جزایر خلیج فارس از اولویت های اصلی وزارت کشور است و همینطور لازم است پیگیری ویژه ای برای ایجاد ردیف اعتباری مشخص برای ۱۴ جزیره استان هرمزگان صورت گیرد که ما در وزارت کشور با عنایت به اختیارات و مسئولیت ها، پیگیری جدی در این حوزه خواهیم داشت.

دین پرست ضمن اشاره به ضرورت در دستور کار قرار گرفتن بازبینی و بروز رسانی سند توسعه پایدار جزایر استان هرمزگان، خاطرنشان کرد: با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری و همینطور نگاه آیت ا... دکتر رئیسی، رئیس جمهور، درمورد رسیدگی و پیشرفت جزایر، می توانیم سند توسعه پایدار جزایر استان هرمزگان را بروز رسانی و به یک سند جدید تبدیل نماییم که با دستور ریاست جمهوری اسلامی ایران و همینطور ابلاغ آن از جانب وزیر کشور، همه وزارت خانه ها و متعاقب آن دستگاههای اجرایی استان، ملزم به اجرای آن شوند.

ایشان در ادامه بر ضرورت استفاده از ظرفیت شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور که ۹ استان کشور همچون استان هرمزگان مشمول آن هستند، تصریح کرد و اظهار داشت: اختیارات خوبی همچون مصوبه هیأت وزیران برای توسعه و تسهیل سرمایه گذاری در استانهای مشمول این شورا وجود دارد و تسهیلات بسیار خوبی برای سرمایه گذاری در این مناطق در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور ضمن اشاره به برنامه های توسعه سواحل مکران، تصریح کرد: اجرای ۸۵ پروژه مصوبه توسعه سواحل مکران را به صورت ویژه مورد پیگیری قرار می دهیم و همینطور باید از ظرفیت شورای توسعه سواحل مکران و سند آمایش سرزمینی ویژه سواحل مکران، در این راستا استفاده گردد.

وی اظهار داشت: به منظو بررسی آخرین وضعیت اجرای پروژه های مصوب شورای توسعه سواحل مکران، از سه شهرستان میناب، سیریک و جاسک در استان هرمزگان و چهار شهرستان چابهار، دشتیاری، زرآباد و کنارک در سیستان و بلوچستان بازدید صورت خواهد گرفت.

دین پرست افزود: این بازدیدها با هدف ارزیابی روند اجرایی پروژه ها و موانع و مشکلاتی که احتمالاً در راه اجرای آنها وجود دارد، صورت می گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور ضمن اشاره به بررسی اقدامات انجام شده درمورد سند توسعه جزایر استان، اظهار داشت: بعضی از موضوعات در ارتباط با استان است که ان شاءالله با پیگیری هایی استاندار هرمزگان به نتیجه خواهد رسید و برخی موضوعات نیازمند طرح در کارگروه ملی است که پیگیری لازم در این خصوص انجام می گیرد.

دین پرست همینطور با اشاره به اینکه خوشبختانه مشکلات واحدهای تولیدی در هرمزگان بحرانی نیست، اظهار داشت: خوشبختانه کارگروه رفع موانع تولید هرمزگان در سطح کشور عملکرد خوبی داشته است.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور اضافه کرد: مبحث بازگشت واحدهای تولیدی تحت تملک شبکه بانکی به چرخه تولید، اشتغال واحدهای تولیدی، بررسی واحدهای غیرفعال برای افزایش ظرفیت تولید و کمک به حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی در جهت اجرای ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گرفت.
منبع:

1400/07/22
12:56:39
0.0 / 5
989
تگهای خبر: پروژه , دستگاه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد