سرپرست شهرداری اراك:

کلانشهر اراک شهروند مطالبه گر کم دارد

کلانشهر اراک شهروند مطالبه گر کم دارد

به گزارش بکسیها سرپرست شهرداری کلانشهر اراک اظهار داشت: شهروندان نسبت به اجرای پروژه ها و تخریب تعدادی از ابنیه تاریخی دغدغه ای از خود نشان نمی دهند در صورتیکه لازم است مطالبه گری بیشتری را شاهد باشیم.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، محمد جعفرپور عصر پنجشنبه در نشست مطبوعاتی به مناسبت فرا رسیدن ۲۸ مهر روز اراک و هفته فرهنگی این کلانشهر با اعلان اینکه فرهنگ در شهرها جایگاه خودرا از دست داده است، اظهار نمود: با گسترش شهرنشینی و ساختمان ها به شکل عمومی، کمبود پیوندهای اجتماعی خودرا بیشتر نشان میدهد و خوشبختانه در شورای پنجم یک روز به نام شهر اراک تعیین شده است.
وی افزود: هدف از این نامگذاری احیای هویت فرهنگی و افزایش سرمایه اجتماعی و ارتقای تعلق خاطر شهروندان به شهر است.
سرپرست شهرداری اراک اشاره کرد: امسال در هفت روز برنامه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری و … به مناسبت روز اراک اجرائی می شود.
جعفرپور با اشاره به این که متأسفانه مطالبه گری از طرف شهروندان اراک کم است، اظهار داشت: شهروندان نسبت به اجرای پروژه ها و تخریب تعدادی از ابنیه تاریخی دغدغه ای از خود نشان نمی دهند در صورتیکه لازم است برای تامین برخی نیازها مطالبه گری شهروندان را بیش از پیش داشته باشیم.
سرپرست شهرداری اراک با اشاره به این که شهرها ماشین محور تولید شده اند و جایگاه انسان در شهرها دیده نشده است، عنوان کرد: در اراک تسلط خودرو و صنعت تا فرهنگ و انسان بیشتر دیده می شود و در بیشتر معابر شهری امنیت عابرین نادیده گرفته شده است.
وی اشاره کرد: برمبنای رشد شتابان شهر اراک و تسلط صنعت، خلاهایی را در بحث فرهنگ شاهدیم و پیوندهای انسانی در این شهر کم است.


منبع:

1400/07/23
10:35:43
0.0 / 5
1042
تگهای خبر: پروژه , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد