استاندار تهران:

۷۵ درصد تهرانی ها دز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند

۷۵ درصد تهرانی ها دز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند

بکسیها: استاندار تهران از تزریق دُز اول واکسن کرونا برای 75 درصد شهروندان تهرانی آگاهی داد.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محسن منصوری در آخر جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا با حضور دستگاه های مربوطه انجام شد و هدف از برگزاری این جلسه این بود که اولا به مردم اعلام نماییم که موضوع مقابله و مدیریت کروناویروس در صدر موضوعات مورد بررسی استانداری قرار دارد و دوم این که همه دستگاهها با نهایت جدیت همه ظرفیت خودرا برای مقابله با این بیماری به کار بگیرند.
استاندار تهران اضافه کرد: گزارش دستگاه های مختلف نشان میدهد حدود ۷۵ درصد از شهروندان استان تهران دُز اول واکسن را تزریق کرده اند و قله واکسیناسیون در این استان ۸۵ درصد تعیین شده که امیدواریم با همکاری اصحاب رسانه و رسانه ملی با دعوت مردم و ترجیح آنها برای تزریق واکسن به این قله دست پیدا نماییم تا درصد ایمنی در سطح استان افزایش پیدا کند.
وی درباب راهپیمایی ۱۳ آبان نیز اظهار داشت: به همان میزان که حوزه سلامت اهمیتش روشن است اساسا تقویت سلامت روحی و حوزه ایمان نیز باید مورد توجه قرار گیرد. البته خط قرمز ما سلامت خواهد بود.
وی افزود: پاسداشت روز ۱۳ آبان طی مراسمی با رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت خواهد گرفت اما راهپیمایی در این روز ممنوعست و اگر قرار بر راهپیمایی است بصورت خودرویی صورت خواهد گرفت. اساسا اجتماعات در این روز باید بصورت طراحی شده و برنامه ریزی شده در فضای باز و با رعایت دستورالعمل ها و پروتکلهای بهداشتی باشد. از طرف دیگر قرار شد کمیته ای متشکل از معاونین سه دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تبلیغات اسلامی تشکیل گردد تا برنامه ریزی ها برای این مراسم بصورت دقیق صورت گیرد.
منصوری درباره بازگشایی مدارس نیز اظهار داشت: تصمیم ملی برای بازگشایی مدارس حرکت به سمت آموزش حضوری و بازگشایی مدارس است؛ اما شرط تحقق این مساله رسیدن به سطح قابل قبولی از واکسیناسیون است. بصورت متوسط ۷۰ درصد از دانش آموزان دُز اول واکسن را دریافت کرده اند و تاکید بر تزریق دُز دوم در اسرع وقت نیز در بین همه مسئولان وجود دارد.
وی افزود: سامانه و دفترچه سلامتی نیز مقرر شده که برای مدارس جهت تعیین ملزومات و ظرفیت های آنها تهیه شود که این مساله نیز توسط دستگاه های مربوطه به آموزش و پرورش ابلاغ خواهد گردید.
استاندار تهران تاکید کرد: برمبنای گزارشاتی که در جلسه ارائه شد مهم ترین نگرانی ما کاهش متوسط رعایت دستورالعمل های بهداشتی است که به حدود ۴۶ درصد رسیده است. این مساله نگران کننده است. نباید تصور نماییم با کاهش آمارها موضوع مبتلاشدن و خطر این بیماری رفع شده است. اساسا عادی انگاری سم مهلکی برای کشور است. باید نسبت به این بیماری حساس باشیم و ضوابطی که از قبل مصوب شده را در دستور کار قرار دهیم. اساسا اجرای این ضوابط نیز بصورت جدی توسط دستگاه های مختلف باید دنبال شود.
استاندار تهران با اشاره به این که آمار مبتلاشدن در دو شهرستان استان تهران سیر صعودی داشته است، اضافه کرد: هنگامی که آمارهای کروناویروس سیل نزولی پیدا می کند حتی تعداد کمی افزایش در مبتلاشدن و مرگ ومیر سبب تغییر در وضعیت می شود. البته این مساله به فرمانداران این دو شهرستان بصورت تأکیدی اعلام شده و تذکرات لازم نیز داده شده است.
وی در پاسخ به سوالی درباب طرح هوشمندسازی قرنطینه اظهار داشت: این طرح در ستاد ملی کرونا مطرح شده اما قرار شد طرح تکمیل و در جلسه بعدی ستاد ملی ارائه شود. قسمتی از این هوشمندسازی ها شامل اصنافی است که با سلامت مردم در ارتباط هستند. البته در گام اول نمی توان این طرح بصورت فراگیر اجرائی شود؛ اما اصنافی که در تردد و رابطه بیشتر با مردم هستند با هدف هوشمندسازی، محدودیت ها برای آنها اعمال می شود.
منصوری درباب محدودیت منع تردد شبانه نیز اظهار داشت: در این خصوص تصمیم جدیدی اتخاذ نشده و کماکان تصمیمات قبلی اجرائی می شود. تا حالا بیش از ۴۰۰۰ نفر دُز سوم واکسن برایشان تزریق شده و این مساله ادامه دارد.
منبع:

1400/07/27
10:26:49
0.0 / 5
899
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد