گزارش مهر از دومین سفر رئیسی به خوزستان؛

سفر سرزده رییس جمهور به خوزستان

سفر سرزده رییس جمهور به خوزستان

بکسیها: رییس جمهوری برای بار دوم در سفری سرزده وارد استان خوزستان شد؛ رئیسی پس از ورود با همراهی معاون اول راهی مناطق زلزله زده اندیکا شد؛ بامداد جمعه وزیر کشور نیز از این منطقه بازدید کرده بود.خبرگزاری مهر - گروه استان ها: سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور کشورمان بامداد جمعه در سفری سرزده وارد فرودگاه دزفول شد و بلافاصله با یک فروند بالگرد عازم مناطق زلزله زده اندیکا شد. رئیسی در این سفر ضمن بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا از روند بازسازی و کمک رسانی در این مناطق دیدن کرد.
همچنین در این سفر محمد مخبر معاون اول رییس جمهور را همراهی می کند.
رئیس جمهوری پیش ازاین نیز پنجم شهریورماه ۱۴۰۰ در اولین سفر استانی به همراه تعدادی از اعضای هیئت دولت بصورت سرزده به خوزستان سفرکرده بود. بامداد امروز وزیر کشور نیز بمنظور گفت و گو با مردم در نواحی زلزله زده شهرستان اندیکا و بررسی روند رسیدگی ها به مردم از طرف دستگاه های مسئول، به استان خوزستان سفر کرد.
از ۱۲ تا ۱۷ مهرماه امسال، پنج زلزله بزرگ، که بزرگ ترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بود در مرز استانهای خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد و اندیکا را هم لرزاند. بگفته استاندار خوزستان این زمین لرزه ها بیش از پنج هزار میلیاردریال به اندیکا خسارت وارد کرد. ۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه ها گرفتار خسارت شدند.

اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور پنجم آبان ماه در سفری به این منطقه درباب اختصاص اعتبار بمنظور جبران خسارت وارده زلزله به شهرستان های اندیکا و کوهرنگ گفت: برمبنای برآوردهای صورت گرفته برای نوسازی هر واحد شهری ۲۴۰ میلیون تومان، واحد روستایی ۲۱۰ میلیون تومان و برای واحدهای تعمیری ۹۵ میلیون تومان و همین طور جایگاه های دامی ۳۰ میلیون تومان در قالب تسهیلات و کمک های بلاعوض به هیئت دولت پیشنهاد اختصاص اعتبار داده شده است.

صادق خلیلیان استاندار خوزستان هم در نشست قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا اظهار داشت: یک هزار و ۹۵۰ واحد مسکونی در زلزله اندیکا لطمه دیده اند و نیاز به بازسازی دارند. از این تعداد پرونده ۸۰۰ واحد تکمیل و ارزیابی اولیه آن انجام شده و می توانند اکنون عملیات بازسازی را برای این واحدها شروع کنند و بمحض این که مصوبه دولت ابلاغ شود اعتبار در اختیار خانوارها قرار می گیرد تا ما بتوانیم از فرصت بازسازی به بهترین شکل استفاده نمائیم.

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.
آخرین اخبار از سفر رییس جمهور و وزیر کشور را در زیر می خوانید

۱۳: ۵۰ گفتگوی صمیمی رئیسی با مردم / رییس جمهور قول رسیدگی فوری داد
رئیسی در جریان سفر بخ خوزستان راهی بخش چلو شهرستان اندیکا شد و با مردم خسارت دیده از زلزله بصورت صمیمی و رو در رو گفتگو نمود. وی همین طور مشکلات زلزله زدگان که در آستانه شروع فصل بارش باران و برف نگران کننده شده است را از زبان خود اهالی شنید.
رئیس جمهور در جریان مشکلات مردم زلزله قرار گرفت و قول رسیدگی فوری به برای حل مشکلات مردم را داد. ضمن این که خود مردم اندیکا از این که رییس جمهور شخصاً برای حل مشکلات آنها به این مناطق صعب العبور سفر کرده است، تشکر کردند.
۱۳: ۳۶ اقدامات در اندیکا باید تسریع یابد / مردم نباید نگران دام هایشان باشند
احمد وحیدی قبل از ظهر امروز جمعه در بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا در جمع خبرنگاران با اشاره به این که اندیکا در منطقه سرد و برفی قرار دارد، بیان کرد: در آستانه ورود به روزهای سرد و شروع بارش برف و باران هستیم و به این جهت اقدامات کمک رسانی به مردم زلزله زده باید تسریع یابد و مردم نیز نگران خود و دام هایشان نباشند.
وی اضافه کرد: یکی از اشکالات اندیکا راه های ارتباطی آنست و بی گمان اداره عشایر به تنهایی قادر به حل این مشکل نیست بنا بر این دستگاه های دیگر حوزه راه باید به کمک مردم بیایند.
وحیدی بیان کرد: منازل زیادی در زلزله اخیر که در شهرستان اندیکا رخ داد، تخریب شده که بنیاد مسکن کارهای خودرا برای بازسازی و نوسازی آنها آغاز نموده است.
وزیر کشور همین طور به نیاز برخی اهالی به کمک های فوری اشاره نمود و اظهار داشت: برخی اهالی به نیازی های فوری مثل چادر نیاز دارند که این نیاز آنان باید به سرعت تامین شود؛ همین طور گروههای خدمات رسان باید در منطقه افزایش یابند تا به مردم کمک کنند که به همین خاطر لازم است که استاندار خوزستان نماینده ویژه ای را در منطقه مستقر کند تا انجام کارها به سرعت صورت گیرد.۱۲: ۴۱ رییس جمهور وارد مناطق زلزله زده اندیکا شد

رئیس جمهور دقایقی قبل بمنظور بررسی شرایط مردم در مناطق زلزله زده وارد شهرستان اندیکا شد.
۱۲: ۱۵ وزیر کشور راه های کمک به زلزله زدگان اندیکا را بررسی کرد

احمد وحیدی بامداد امروز جمعه بمنظور گفت و گو با مردم در نواحی زلزله زده شهرستان اندیکا و بررسی روند رسیدگی ها به مردم از طرف دستگاه های مسئول، به استان خوزستان سفر کرد و ساعتی قبل وارد منطقه تاراز در شهرستان اندیکا شد.
وزیر کشور در این منطقه با همراهی مسئولان محلی از روستاهای سوسن سرخاب، سربازار، فرگه از توابع بخش چلو اندیکا بازدید کرد.
وی در جریان این بازدیدها و ضمن گفت و گو با مردم، وضعیت رسیدگی ها به این روستاها و راهکارهای پشتیبانی از روند رفع محرومیت از این منطقه را مورد بررسی قرار داد.
وزیر کشور در ادامه با حضور در سایر روستاهای منطقه و ضمن ارزیابی از شرایط مدیریت بحران زلزله در این شهرستان و گفت و گو با مردم در این شهرستان از نزدیک در جریان نقاط مثبت و چالش های موجود برای رفع محرومیت از این شهرستان قرار می گیرد.
به گزارش بکسیها به نقل از مهر، استاندار خوزستان، معاون عمرانی وزارت کشور، رییس سازمان مدیریت بحران کشور و مشاور عالی وزیر در این سفر وزیر کشور را همراهی می کنند.
۱۱: ۳۵ رییس جمهور بصورت سر زده وارد خوزستان شد

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش بوسیله فرودگاه دزفول وارد خوزستان شد و بلافاصله با یک فروند بالگرد عازم مناطق زلزله زده اندیکا شد.
وی در این سفر ضمن بازدید از مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا از روند بازسازی و کمک رسانی در این مناطق دیدن می کند.
۹: ۴۲ پیش از سرما در منطقه زلزله زده اندیکا کارهای مطلوبی انجام می شود

احمد وحیدی بامداد روز جمعه با هدف بررسی وضعیت مناطق زلزله زده اندیکا در سفری یک روزه به استان خوزستان بوسیله فرودگاه بین المللی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی وارد اهواز شد و مورد استقبال استاندار خوزستان و دیگر مسئولان قرار گرفت.
وزیر کشور در ابتدای ورود به اهواز اظهار داشت: هدف از این سفر رفتن به مناطق زلزله زده اندیکا و دیدن آخرین وضعیت زلزله زدگان است.
وی اضافه کرد: قبل از این مسئولان مختلف همچون معاون اقتصادی رییس جمهور، رییس سازمان مدیریت بحران کشور و مسئولان مختلف از منطقه بازدید داشتند؛ همین طور استاندار خوزستان در چندین نوبت با حضور میدانی به مسائل زلزله زدگان رسیدگی کرده است.
وحیدی اظهار نمود: با توجه به این که به فصل سرما نزدیک می شویم برای اتخاذ تمهیدات لازم در این ارتباط این سفر انجام شد و امیدواریم کارها به خوبی درحال پیشرفت باشد.
گزارش درحال تکمیل و به روز رسانی است...
منبع:

1400/08/07
14:36:09
0.0 / 5
674
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد