توضیحات شهرداری درباره آبگرفتگی در بعضی معابر تهران

توضیحات شهرداری درباره آبگرفتگی در بعضی معابر تهران

به گزارش بکسیها، مدیر روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران ضمن اشاره به این که متأسفانه ظرف شب گذشته و روزهای اخیر حجم زیادی از پسماند از جوی ها و انهار سطح شهر خارج شده است که همین زباله ها باعث ایجاد برخی آبگرفتگی ها در تهران شده است، اظهار داشت: تمامی نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران درپی بارش ها در آماده باش ۱۰۰درصدی قرار گرفته اند اما لازم است با عنایت به حجم بارش ها شهروندان هم در پاک ماندن جوی ها و انهار همکاری داشته باشند.


اعظم ابراهیمی در گفتگو با ایسنا، در تشریح اقدامات شهرداری تهران درپی بارش های روز گذشته و امروز پایتخت، اظهار داشت: تمامی عوامل نیروهای خدماتی مناطق ۲۲ گانه در آماده باش کامل برای بارش های چند روزه پایتخت هستند. اقدامات پیشگیرانه در طول سال به صورت مستمر ادامه دارد اما باتوجه به اخطار هواشناسی نسبت به بارش های چند روزه و وزش باد در پایتخت، تمامی عوامل مناطق ۲۲ گانه از آمادگی کامل برخوردار می باشند.
وی ادامه داد: باتوجه به وقوع رگبار و طوفان، هماهنگی و اعلام عمومی به مناطق بابت آمادگی انجام شده و مناطق ۲۲ گانه از تجهیزات لازم در اینباره برخوردار می باشند. درحالی که امکان دارد یک منطقه در شمال شهر درگیر باران و یک منطقه در جنوب شهر آسمان صافی داشته باشد، اما با این وجود تمامی مناطق در این چند روز پیش رو، در آماده باش هستند.

وی افزود: بدون شک تمامی عوامل خدمات شهری در مناطق ۲۲ گانه تا زمان قطع بارش ها، حضور خواهند داشت؛ همینطور اگر وزش باد و طوفان صورت گیرد، مناطق ۲۲گانه مجهز به اره برقی و موتوری در صورت شکست شاخه درختان هستند. متاسفانه ظرف روز گذشته و امروز حجم بسیار زیادی از پسماند از انهار و جوی ها جمع آوری شده که گاها همین پسماند باعث آبگرفتی در بعضی نقاط شهر می شود هرچند پاکسازی انهار و جوی ها به صورت مستمر انجام می شود؛ اما عدم رعایت بعضی از شهروندان و با عنایت به حجم و شدت بارش های اخیر در بعضی نقاط گرفتار مشکل شدیم؛ بنابراین از شهروندان درخواست می نماییم در پاک ماندن انهار و جوی ها، شهرداری تهران را یاری کنند.
ابراهیمی با تکیه بر برطرف شدن گرفتگی مسیل ها و کانال ها، اظهار داشت: تمام نقاط آبگیر و خیابان های شیب داری که سبب تجمع آب می شوند، بعد از بارش باران شناسایی خواهند شد و سپس توسط معاونت فنی و عمران ترمیم می شوند. البته به مروز زمان این نقاط شناسایی و ترمیم شده اند. اما برای رفع نقاط آبگیر باید بعد از قطع باران این کار را انجام داد.

منبع:

1400/08/15
11:56:08
0.0 / 5
795
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد