رئیس سازمان اورژانس كشور:

مأموریت های هوایی ۱۰۰ میلیون هزینه دارد

مأموریت های هوایی ۱۰۰ میلیون هزینه دارد

به گزارش بکسیها رییس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه هر ماموریت اورژانس هوایی ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان برای دولت هزینه دارد، اظهار داشت: سالانه چهار تا پنج هزار ماموریت هوایی انجام می شود.به گزارش بکسیها به نقل از مهر، جعفر میعادفر سه شنبه شب در حاشیه جلسه با نماینده ولی فقیه در مازندران با اظهار این که ۲۴ هزار نیرو در اورژانس کشور خدمت می کنند، اضافه کرد: این سازمان در دوران کرونا ۱۹ شهید تقدیم کرده است.
وی با اظهار این که از نظر جمعیت بیشترین شهید را در بخش سلامت تقدیم کردیم، کار در اورژانس را مقدس دانست و اظهار داشت: همکاران با شرایط سخت و دشوار درحال فعالیت هستند وگاها به علت ترافیک، مورد هتک حرمت و توهین قرار می گیرند.
وی شمار ایستگاه های اورژانس هوایی را ۵۰ پایگاه ذکر کرد و اظهار داشت: سالانه چهار تا پنج هزار مأموریت توسط این پایگاه ها در کشور انجام می شود و بیشتر درمواردی که دسترسی زمینی ممکن نیست، این پایگاه ها خدمات می دهند.
میعادفر با اشاره به اینکه هر پرواز هوایی ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه برای دولت درپی دارد، اظهار داشت: طی چند سال گذشته ۴۵ پیوند اعضا از راه اورژانس هوایی منتقل شده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور یکی از خدمات اورژانس را عرضه خدمات به مادران آبستن ذکر کرد وگفت: در بعضی مناطق کشور که راه دسترسی وجود ندارد، با این اورژانس عملیات ها انجام می شود.
وی درباره مأموریت اورژانس هایی دریایی اظهار داشت: در جزایری مانند قشم، هرمز، ابوموسی مردمان زیادی ساکن هستند و به جهت اینکه کارهای تخصصی صورت گیرد بیماران باید ازطریق دریا به بیمارستان هرمزگان و بندرعباس منتقل شوند.
میعادفر ضمن اشاره به این که پنج فروند قایق به روز و مجهز تأمین شده که سه فروند را از سال پیش از هلند خریداری کردیم، اظهار داشت: برای خرید هر فروند یک میلیون دلار هزینه صرف شده است.
وی خاطرنشان کرد: درحال ساخت یک قایق یا حجم بزرگ تری هستیم تا به ابوموسی هم خدمات دهی نماییم و بتوانیم مسیر سه تا چهارساعته را طی نماییم.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اظهار این که در حوزه اورژانس دریایی ساحل به ساحل خدمات می دهیم، اظهار داشت: خدمات در دریا توسط کشتیرانی انجام می شود.
میعادفر بااشاره به زلزله رخ داده در بندرعباس اظهار داشت: در این زمین لرزه بزرگ، یک فوتی داشتیم و ۱۰۴ نفر مصدوم شدند که بجز ۱۰ نفر که بستری شدند مابقی سرپایی درمان و ترخیص شدند.
وی با اشاره به اینکه وضعیت مناطق زلزله زده خوب است، افزود: در دو روستا شاهد تخریب و صدمه هستیم که دستگاههای خدمات رسان درحال فعالیت هستند.


منبع:

1400/08/26
11:43:15
0.0 / 5
707
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد