مدیركل حفاظت محیط زیست اردبیل خبر داد؛

تداوم ممنوعیت صدور مجوز شکار و صید در اردبیل

تداوم ممنوعیت صدور مجوز شکار و صید در اردبیل

به گزارش بکسیها مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: با هدف پیشگیری از کاهش جمعیت حیات وحش، سال جاری هم هیچ گونه پروانه صید و شکار در استان صادر نشده است.سعید شهند در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: صدور مجوز شکار و صید ابزار مدیریتی برای کنترل جمعیت حیات وحش است که سال هاست به علت کاهش جمعیت حیات وحش هیچ گونه مجوز شکار و صید در استان اردبیل صادر نمی گردد.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به این که ما جمعیت مازاد حیات وحش نداریم با هدف پیشگیری از کاهش جمعیت وحوش، اداره کل محیط زیست استان اردبیل از سال ۹۸ تابحال هیچ گونه مجوزی در این حوزه صادر نکرده تا گونه های مختلف در خطر انقراض قرار نگیرند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: با عنایت به فصل شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با همکاری دامپزشکی تلاش کردیم تا کنترل های لازم را در پیشگیری از شیوع این بیماری انجام دهیم تا آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به نقطه صدمه پرندگان وحشی و اهلی تبدیل نشود.
شهند مسئولیت محیط زیست را در ارتقا سلامت انسان ها و طبیعت پیرامونی خاطرنشان کرد و اضافه کرد: ما در حوزه محیط زیست طبیعی و انسانی تلاش می نماییم تا در کنار پیشگیری از آلودگی هوا، خاک و آب زیستگاه ها و حیات وحش سالم و مناسبی را داشته باشیم.
وی وظیفه این سازمان را بعنوان یک نهاد حاکمیتی و نظارتی در راه تحقق اصل ۵۰ قانون اساسی خاطرنشان کرد و تصریح کرد: ما ناظر بر حسن اجرای وظایف و تکالیف سایر دستگاه ها هستیم تا اجازه بروز تخلف ندهیم.
شهند قانون هوای پاک را قانون جامع در ۳۴ ماده اعلام نمود و افزود: در این ایام با عنایت به پدیده وارونگی هوا، ما در کلانشهرها با مبحث آلودگی هوا روبه رو هستیم که تلاش داریم با ابزارهای مختلف به ارتقا کیفی هوا کمک نماییم.
وی افزود: انتشار مواد جامد، مایع و گاز خطرناک در هوا و یا بوی نامطبوع و آلودگی های صوتی محیط زیست ما را تهدید می کند و در کنار آن آلودگی طبیعی شامل گرد و غبار، آلایندگی بر اثر آتشسوزی و آتش نشانی مورد توجه و کنترل جدی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل آلودگی انسان ساخت را خودرو ها، کارخانجات و نیروگاه ها اعلام نمود و اظهار داشت: درصورتیکه مردم آلودگی هوا و آب مشاهده کنند از راه سامانه ۱۵۴۰ می توانند اطلاع رسانی کرده تا ما با بررسی منشأ این آلودگی یاد شده و اخطار لازم را به متولیان داده و در صورت تکرار مبحث پرونده را به مراجع قضایی ارسال نماییم.


منبع:

1400/08/29
23:56:25
0.0 / 5
345
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد