معاون عمرانی استانداری تهران تاكید كرد

اتخاذ تصمیمات جدید برای روزهای شنبه و یکشنبه در صورت پایداری هوا

اتخاذ تصمیمات جدید برای روزهای شنبه و یکشنبه در صورت پایداری هوا

بکسیها: معاون عمرانی استانداری تهران از اتخاذ تصمیمات جدید در سطح بالاتر شرایط آلودگی هوا در صورت پایداری هوا تا روز شنبه (6 آذرماه) آگاهی داد.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران به ریاست عابد ملکی - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران - شروع شد و در این نشست که با حضور سعید محمودی مدیر کل محیط زیست استان تهران، آرام معاون عمرانی استاندار تهران، منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران، افندی زاده قائم مقام شهرداری تهران و نمایندگانی از وزارت بهداشت و پلیس راهور و دستگاه های مربوطه در زمینه کاهش آلودگی هوا برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت هوای تهران و آخرین شاخص ایستگاه ها ارائه شد.

ملکی در این نشست با تاکید بر این که جلسه امروز جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران است، اظهارکرد: برخی اظهار نظرها در این نشست مربوط به کارگروه آلودگی هواست که جلسات آن بصورت مستمر با حضور استاندار تهران برگزار می گردد اما این جلسه کمیته اضطرار آلودگی است که باید باتوجه به شرایط موجود مصوبات مطابق آن اعلام گردد.

وی اضافه کرد: مطابق دستورالعمل تدابیری برای یک طبقه بالاتر از شرایط موجود در نظر خواهیم گرفت، یعنی هم اکنون که شاخص ۱۱۰ است مصوبات بر طبق یک طبقه بالاتر ابلاغ خواهد گردید.

معاون عمرانی استانداری تهران افزود: باتوجه به تعطیلی روزهای پنج شنبه و جمعه (۴ و ۵ آذرماه) بطور قطع تصمیمات را آسان تر می توانیم اتخاذ نماییم اما اگر شرایط بر همین منوال پایدار باشد برای شنبه و یکشنبه (۶ و ۷ آذرماه) باید طبقه بالاتری از وضعیت را اعلام نماییم. بی شک در جلسه آینده ابتدا مصوبات جلسه قبل را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا میزان اجرائی شدن تصمیمات مشخص شود.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، غلامحسین آرام - معاون عمرانی فرمانداری تهران - نیز در بخش دیگری از این جلسه اظهار داشت: در ۲۵۸ روز گذشته نسبت به سال قبل شرایط بحرانی تری نداریم به گونه ای که در این ۲۵۸ روز گذشته دو روز هوای پاک داشته ایم. در سال ۱۳۹۹ تعداد روزهای با هوای پاک ۱۵ روز بود. ۵۳ روز ناسالم در سال ۱۴۰۰ تا حالا داشته ایم که این رقم برای سال قبل ۶۰ روز بود. پس شرایط نسبت به سال قبل خیلی حاد نیست.

وی اضافه کرد: در دی ماه و فصل سرما شرایط مشابه را شاهد می باشیم و در قانون برای این شرایط تعاریفی وجود دارد تا مطابق آن تصمیماتی اتخاذ شود. بی شک در این راستا باید کنترل ترافیک در مواقع خاص از روزهای قبل مد نظر قرار گیرد. هنگامی که شاخص بالا می رود باید محدودیت های ترافیکی اعمال شود.

آرام تاکید کرد: نباید شرایط موجود را به گردن بازگشایی مدارس بیندازیم این در حالیست که بازگشایی مدارس هنوز بصورت صددرصدی انجام نشده است. باید فکری به حال موتورسیکلت های تهران کرد همین طور خودرو های سنگین گازسوز باید مورد توجه قرار گیرند چونکه تنها در زمینه انتقال نخاله در تهران حدود ۵۰ هزار مترمکعب روزانه با ۷۰۰۰ کامیون مستهلک جابه جا می شود. پس در مواقع خاص می توان از دو روز قبل تر تردد این خودرو ها را ممنوع کنیم؛ کاری که در سالهای قبل انجام می شده است. این کنترل ها در سالهای قبل با همکاری راهور انجام می شد و باید بار دیگر برای شرایط موجود نیز این وضعیت را در نظر بگیریم.

به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، منصور درجاتی - مدیرکل مدیریت بحران استان تهران - نیز در قسمتی از این جلسه با تاکید بر این که با پیشنهاد محیط زیست و نماینده وزارت بهداشت ضریب ایمنی در وضعیت آلودگی هوا در جلسه قبلی بالاتر در نظر گرفته شد، اظهار داشت: بر طبق ضریب ایمنی که یک طبقه بالاتر در نظر گرفته شد مصوبات به شهرداری ها ابلاغ و اقدامات لازم انجام شد. بی شک همیشه پیش بینی ها دقیق نیست. امروز هم بر طبق پیش بینی ها سطح شرایط در نظر گرفته می شود و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

منبع:

1400/09/03
14:02:15
0.0 / 5
814
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد