جزئیات رایزنی شهردار تهران برای احقاق حق شهرداری ها در بودجه ۱۴۰۱ کشور

جزئیات رایزنی شهردار تهران برای احقاق حق شهرداری ها در بودجه ۱۴۰۱ کشور

به گزارش بکسیها معاون شهردار تهران از رایزنی شهردار تهران با دولت درباره اعتبارات شهرداری ها در بودجه 1401 آگاهی داد و اظهار داشت: زاکانی در تمامی نشست های مربوط به بررسی تبصره های بودجه در هیات دولت حضور دارد و درحال رایزنی برای احقاق حق شهرداری ها است.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، لطف الله فروزنده با اشاره به حذف تبصره های مربوط به اعتبارات شهرداری تهران از لایحه بودجه ۱۴۰۱ کشور، از رایزنی های شهردار تهران و مدیران شهری با دولت آگاهی داد و بیان کرد: باتوجه به پیگیری های آقای زاکانی شهردار تهران، قرار شد تا علاوه بر احیای تبصره های حذف شده، پیشنهادهای جدید هم در بودجه کشور لحاظ شود.
او با اعلان اینکه تبصره های پیشنهادی شهرداری تهران به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال و با تعدادی از آنها موافقت و با برخی دیگر مخالفت شد، اظهار داشت: علاوه بر این، شهردار تهران جلسه ای هم در همین رابطه با مسئولان وزارت کشور داشت. همین طور از روز دوشنبه تا به امروز که دولت درحال بررسی تبصره های بودجه است، آقای زاکانی در تمامی این جلسه ها حضور دارد و درحال رایزنی برای احقاق حق شهرداری ها است.
بگفته فروزنده، خوشبختانه دولت پذیرفته که علاوه بر لحاظ تبصره های مربوط به شهرداری های کل کشور و نه فقط شهرداری تهران، نظرات و دیدگاه های شهردار تهران را هم بپذیرند.
معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورا شهرداری تهران، افزود: اکنون دولت جهت بررسی بودجه ۱۴۰۱ کشور، بصورت دو شیفت جلسه دارد و شهردار تهران هم در جریان بررسی تبصره ها در این جلسه ها حضور دارد.
او فضای میان دولت وشهرداری تهران در موضوع بودجه را خوب و باهماهنگی توصیف کرد و توضیح داد: فضای همکاری در دولت هم خوب است، امیدواریم با کوشش های شهردار تهران اتفاق های خوبی رخ دهد، تا ظرفیت های بسیار خوبی برای مترو، محیط زیست، کارهای عمران و مشارکت و سرمایه گذاری و فاینانس ایجاد شود.
طبق گزارش سایت شهر، معاون شهردار تهران همچنین، حل مسائل تهران را نیازمند حضور مردم و سرمایه گذاری آنان عنوان نمود و اظهار داشت: بطور قطع بدون مشارکت شهروندان، معضلات تهران حل نخواهد شد، از جانب دیگر حمایت دولت هم می تواند ظرفیت بسیار خوبی برای شهر تهران فراهم آورد که یکی از ابزارهای آن توجه به شهرداری ها در بودجه سالیانه کشور است.
منبع:

1400/09/11
14:40:54
0.0 / 5
748
تگهای خبر: سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد