شهردار تهران مطرح كرد؛

تدوین سندمدیریت راهبردی جهت ساماندهی معتادان متجاهر

تدوین سندمدیریت راهبردی جهت ساماندهی معتادان متجاهر

به گزارش بکسیها شهردار تهران در جلسه بین دستگاهی بررسی معضلات اجتماعی با رویکرد ساماندهی معتادان متجاهر، اهم موضوعات در این بخش را بیان نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی در جلسه بررسی صدمه ها و معضلات اجتماعی با رویکرد جمع آوری معتادان متجاهر شهر تهران که امروز یکشنبه ۱۴ آذرماه برگزار شد با تکیه بر این نکته که باید دست در دست هم قرار دهیم تا کار مبحث ساماندهی معتادان متجاهر را به سرانجام برسانیم، اظهار داشت: در این نشست نمایندگانی از استانداری، فرمانداری، نیروی انتظامی، بهزیستی، ستاد مبارزه بامواد مخدر، سازمان زندان ها و شهرداری دورهم جمع شدیم تا تصمیم مناسب و تقسیم بندی های لازم در حوزه مسئولیت ها مشخص شود.
شهردار تهران اضافه کرد: گام اول در این اقدام، جمع آوری معتادان متجاهر است که قریب به ۱۰ هزار نفر ظرفیت نیاز داریم که در تقسیم بندی های انجام شده سهم پذیرش سایر دستگاه ها هم مشخص است که باید افزایش یابد و نکته قابل توجه این است ساماندهی معتادان با زخم باز و زنان معتاد اهمیت دارد و در این حوزه باید ظرفیت مراکز پذیرش زنان معتاد را افزایش دهیم.
زاکانی ضمن اشاره به تعیین و تکلیف خانه های پلاک قرمز افزود: باید مبحث خانه های پلاک قرمز را در دستور کار خود قرار دهیم و از همکاری دستگاه قضایی استفاده نماییم و با دریافت حکم قضایی منشاء آلودگی و صورت ماجرا را از بین ببریم و یا تعیین تکلیف نماییم.
او با تکیه بر این نکته که باید در گام بعدی هویت یابی، سم زدایی، ارتباط با خانواده و مهارت آموزی معتادان متجاهر در دستور کار قرار بگیرد اضافه کرد: جلسه امروز ما ناظر بر این مورد است که معتادان متجاهر با چه زمان بندی ساماندهی شوند تا دیگر در شهر نباشند و نکته دیگر از بین بردن کانون تجمع آن هاست تا دیگر برخی محله ها جذابیتی برای رجوع مجدد معتادان متجاهر نداشته باشد که باید چارچوب مشخصی در این حوزه ایجاد نماییم و تمهیدات لازم را داشته باشیم.
شهردار تهران ضمن اشاره به رفع مشکلات مددسراهای تهران اظهار داشت: ظرفیت مددسراها برای افراد بی خانمان است و حضور امروز معتادان درآنجا به این علت است که جایی برای نگهداری آنها وجود ندارد.
زاکانی افزود: بخش دوم تهیه سندی در حوزه ساماندهی و مدیریت معتادان متجاهر است که باید هرچه سریعتر آماده شود و در ادامه مبحث غربالگری هم دارای اهمیت است که این اقدام بر عهده سازمان بهزیستی است و باید بازنگری های لازم در آن صورت گیرد تا هزینه ها در این حوزه کاهش پیدا کند و نکته بعد ناظر به ظرفیت هاست و لازم است ظرفیت های پذیرش معتادان متجاهر از جانب هر دستگاه اعلام گردد.
او بیان نمود: در بخش های تعیین و تکلیف خانه های پلاک قرمز زحمت با ناجاست که تمامی پلاک های قرمز را اعلام نماید تا شهرداری مکاتبات لازم را با دستگاه قضایی انجام دهد چونکه حل و فصل این معضل تمهیدات خاصی می طلبد.
طبق گزارش سایت شهر، شهردار تهران ضمن اشاره به مشکلات موجود در پذیرش معتادان متجاهر در بیمارستان ها اضافه کرد: با بیمارستان ها مذاکره می نماییم تا ظرفیت های لازم در زمینه پذیرش معتادان متجاهر ایجاد شود.
منبع:

1400/09/14
22:01:22
0.0 / 5
792
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد