استاندار تهران عنوان كرد

تاکید بر توجه جدی برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا

تاکید بر توجه جدی برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا

به گزارش بکسیها استاندار تهران بر ضرورت توجه جدی توسط شهروندان و دستگاههای ذیربط برای تزریق دُز یادآور واکسن کرونا تاکید نمود.


به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، محسن منصوری در هفتاد و هشتمین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران ضمن قدردانی از تلاشهای همه دستگاه ها برای کنترل این بیماری اظهار داشت: در هفته های اخیر خوشبختانه روز به روز شاهد کاهش ابتلا، بستری ها، مراجعات و آمار فوت در حوزه کرونا هستیم. این اتفاق به علت نهضت عمومی که در واکسیناسیون و مراقبت های مردم اتفاق افتاده است روی داده که توانسته ایم در حوزه کنترل بیماری کرونا موفق عمل نماییم. هر چند که حتی فوت یک نفر هم زیاد است و مراقبت ها را باید همچنان ادامه دهیم.
وی اضافه کرد: با مدیریت بیشتر مردم امیدواریم این بیماری به صورت کامل در کشور ریشه کن شود. هم اکنون خیلی از کشورها وارد پیک بعدی این بیماری شدند بشکلی که در کشور روسیه شاهد فوت روزانه ۱۲۰۰ نفر هستیم؛ بنابراین باید مراقبت نماییم تا در مرزها گرفتار مشکل نشویم. چون که بین ما و کشور روسیه و ترکیه مرزهای زمینی وجود دارد و این مورد لزوم مراقبت های بیشتر از پیش را نمایان می کند.
منصوری افزود: هم اکنون متوسط تزریق دُز اول واکسن در دنیا ۴۴ درصد است؛ اما در کشور ما این رقم ۸۸ درصد است که نشان داده است دو برابر متوسط دنیا تزریق واکسن در کشور ما انجام شده است. این مهم با اتکا به ظرفیت های داخلی و اقدام موثر دولت محقق شده است.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث تصمیم برای تزریق دُز سوم واکسن با عنوان واکسن یادآور اشاره نمود و اضافه کرد: دستورالعمل جدید از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد که در آن تاکید شده افراد بالای ۴۰ سال بعد از سه ماه از تزریق دُز دوم باید برای تزریق دُز سوم رجوع کنند. کشورهایی که دُز دوم را تزریق کرده اند و تزریق دُز سوم را رها کرده اند هم اکنون گرفتار شدند. بنابراین باید نسبت به این مورد توجه جدی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: با عنایت به کاهش مراجعات در بعضی مناطق تصمیم به جمع آوری گرفتند. بنابراین باید توجه گردد که مردم برای دوزهای بعدی رجوع خواهند کرد و نباید با مشکل مواجه شوند؛ بنابراین باید مراقبت نماییم مراکز در حد لزوم و نیاز پابرجا باشند.
منصوری در مورد فرودگاه امام و مسافرین خارجی و ضرورت مراقبت برای ورود سویه جدید کرونا ویروس اظهار داشت: با عنایت به سویه جدید که با نام اُمیکرون از آن یاد می شود و هم اکنون در ۵۰ کشور دنیا دیده شده باید بیشتر از پیش مرزها را مراقبت کنیم؛ بنابراین پلیس فرودگاه، نماینده استانداری و دانشگاه علوم پزشکی باید نسبت به کنترل مرزها به صورت جدی اقدامات لازم را انجام دهند تا امروز موردی از مبتلا شدن به سویه جدید در کشور مشاهده نشده اما باید مراقبت ها بیشتر از پیش ادامه پیدا کند.
وی در مورد بازگشایی مدارس هم اظهار داشت: حدودا ۱۰۰ درصد مدارس استان تهران شاخصهای لازم برای بازگشایی را کسب کرده اند؛ اما تنها با ۳۰ درصد حضور دانش آموزان کار خویش را ادامه می دهند و برخی کلاس ها همچنان به صورت آنلاین برگزار می گردد تا تراکمی در مدارس نداشته باشیم. این تدبیر درستی است تا بازگشایی به صورت گام به گام و تدریجی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: متوسط ابتلای دانش آموزی به کرونا ویروس پایین تر از متوسط ابتلاء عمومی جامعه است اما باید مراقبت کرد. چون که بازگشایی مدارس هنوز به صورت کامل انجام نشده است.
وی افزود: شهروندان باید نسبت به رعایت پروتکل ها همچنان توجه جدی داشته باشند. بدون شک ساده انگاری و غفلت در این عرصه تبعات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.
منبع:

1400/09/15
22:28:33
0.0 / 5
910
تگهای خبر: آنلاین , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد