ابلاغ سیاست های کمیسیون اجتماعی شورای شهر به شهرداری تا آخر آذر

ابلاغ سیاست های کمیسیون اجتماعی شورای شهر به شهرداری تا آخر آذر

به گزارش بکسیها بر مبنای مصوبه بیست و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران مقرر شد تا آخر آذرماه سیاست های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی دوره ششم به معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ابلاغ شود.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بیست و چهارمین جلسه خویش را با موضوعات گزارش برنامه و بودجه سال ۱۴۰۰ و گزارش برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران توسط ستاد گردشگری و اداره کل فرهنگی شهرداری تهران برگزار کرد.

در وقت اول این جلسه که به موضوعات بودجه و فعالیتهای ستاد گردشگری شهرداری تهران اختصاص داده شده بود، بازبینی طرح ها و لوایح و مصوبات قبل مورد توجه قرار گرفت تا بر مبنای برنامه پنج ساله سوم به اجرا گذاشته شوند. مقرر شد تا این مورد در حوزه گردشگری بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد و عقب افتادگی های برنامه طی سال پایانی برنامه جبران و فعالیتهای جاری پیگیری شوند.

همچنین در بیست و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توجه به شادی و نشاط با استفاده از ظرفیت های گردشگری و توجه به قطب های گردشگری همچون گردشگری کودک، سلامت، فرهنگی، هنری، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و... که زمینه ساز ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری هم می شود، تاکید شد.

در ادامه این جلسه از تبیین سیاست های حوزه فرهنگی و اجتماعی دوره ششم مدیریت شهری طی سه ماه گذشته اطلاع داده و مقرر شد تا جلسه آینده سیاست های کمیسیون به معاونت اجتماعی شهرداری ابلاغ و این معاونت با عنایت به این سیاست ها به برنامه ریزی برای سال ۱۴۰۱ اقدام نماید.

در وقت دوم بیست و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به بررسی برنامه پنج ساله سوم توسعه شهرداری تهران در حوزه فرهنگی پرداخته شد. در این نشست مقرر شد تا اداره کل فرهنگی شهرداری تهران ریز برنامه های خویش را به کمیته های تخصصی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران عرضه کند تا روسا و دبیران کمیته ها ضمن آگاهی از جزئیات فعالیتهای این اداره کل، نسبت به ریز برنامه ها تبادل نظر داشته باشند.

همچنین یکپارچه سازی طرح ها و استفاده از شعارهای واحد در مناسبت ها از دیگر مصوبات این جلسه بود. معاونت اجتماعی موظف شد تا اهداف خرد و کلان و اهداف برنامه ای خویش را ترسیم و در چارچوب یک سند تدوین کند و با ابلاغ آن به دیگر بخش های شهرداری، نقش محوریتی خویش را در حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ایفا کند.

به گزارش سایت شهر در بیست و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، نرگس معدنی پور - رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، علیرضا نادعلی - نائب رئیس کمیسیون، سید احمد علوی - عضو کمیسیون، محمد امین توکلی زاده - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری، محمد حسن جعفرزاده - مدیرکل فرهنگی شهرداری و مهرشاد کاظمی - رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران - حضور داشتند.
1400/09/26
00:02:12
0.0 / 5
825
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد