جریمه سنگین روسیه در انتظار گوگل

جریمه سنگین روسیه در انتظار گوگل

به گزارش بکسیها گوگل درصورتیکه به حکم دادگاه برای لغو انسداد حساب یوتیوب کانال تلویزیونی متعلق به متحد پوتین که تحت تحریم های آمریکا عمل نکند، با جریمه سنگین در روسیه روبروست.به گزارش بکسیها به نقل از ایسنا، دادگاه تجدیدنظر داوری نهم مسکو حکمی که در آوریل صادر شده بود را تایید نمود و به گوگل دستور داد حساب کانال تزارگراد در سایت ویدیویی یوتیوب را بازگرداند یا با جریمه روزانه روبرو خواهد شد. مذاکرات برای حل و فصل این مساله بین دو طرف در اوت بی نتیجه ماند.

یک نماینده گوگل در مسکو صدور این حکم را تایید نمود اما از اظهارنظر در اینباره خودداری کرد.

روسیه برخورد با شرکتهای رسانه اجتماعی و اینترنتی خارجی را با هدف تحکیم حاکمیت دیجیتالی خود تشدید کرده است. رگولاتورهای روسیه برای وادار کردن شرکت هایی شامل گوگل و توییتر برای حذف پستهای تشویق برگزاری اعتراضات بدون مجوز و سایر محتوایی که غیر مجاز محسوب می شوند، به جریمه و کندی سرعت دسترسی به خدمات این شرکت ها متوسل شده اند.

گوگل و اپل در سپتامبر یک اپلیکیشن اعتراض به رای دهی را در زمان برگزاری انتخابات پارلمانی روسیه بعد از تهدید به زندانی شدن کارکنانشان، از فروشگاه های برنامه خود حذف کردند.

گوگل حالا تا وقتی که حاضر نشود به این حکم عمل کند، با جریمه روزانه ۱۰۰ هزار روبل (۱۳۶۰ دلار) روبروست که هر هفته دو برابر می شود. تزارگراد اعلام نمود دادگاه جریمه کلی را در ۹ ماه نخست به یک میلیارد روبل محدود کرده است و سپس اجازه می دهد میزان آن بیشتر شود. مطابق قانون روسیه، هیچ سقفی برای جریمه های احتمالی وجود ندارد.

طبق آمار اینترفکس، گوگل در سال ۲۰۲۰ در روسیه حدود ۸۵ میلیارد روبل (۱.۱۶ میلیارد دلار) درآمد داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در اسناد دادگاه، گوگل به شهادتی اشاره نموده است که نشان داده است اگر تحریمهای آمریکا را رعایت نکند، با جریمه روبرو خواهد شد.

رویترز هم در خبر دیگری از صدور جریمه بالغ بر ۱۳ میلیون روبل (۱۷۷ هزار دلار) توسط دادگاهی در روسیه برای شرکت مِتا پلتفرمز (فیس بوک سابق) به علت عدم حذف محتوای غیر مجاز اطلاع داد. توییتر در ارتباط با دو پرونده ۱۰ میلیون روبل جریمه شد و تیک تاک هم با چهار میلیون روبل جریمه روبرو شد.

منبع:

1400/09/26
23:34:25
0.0 / 5
837
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد