فرزندان مادران زندانی، صاحب شناسنامه شدند

فرزندان مادران زندانی، صاحب شناسنامه شدند

بکسیها: مدیر کل زندان های استان تهران در بازدید از ندامتگاه زنان اعلام نمود: برای نخستین بار در کشور، مددکاران زندان توانستند برای کودکانی که همراه مادران زندانی نگهداری می شوند، شناسنامه تهیه کنند.


به گزارش بکسیها به نقل از مهر، علی رستمی که بامداد امروز از ندامتگاه زنان استان تهران بازدید می کرد، اظهار داشت: یکی از دغدغه های مسؤلان ندامتگاه زنان حضور کودکان زیر دو سال است که همراه مادر نگهداری می شوند. مدیر کل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: تلاش بر این است این کودکان در بند جداگانه با امکانات مناسب، بهره مندی از مهد کودک و فضای بازی کنار مادران نگهداری شده، از صدمه های زندان به دور باشند. وی افزود: حتی غذای مادران و کودکان بسته به نیازشان متفاوت از برنامه غذایی دیگران است و شیر، میوه و سبزیجات هم در این برنامه وجود دارد.
رستمی تصریح کرد: کودکان زیر دو سال می توانند به ولی قانونی سپرده شوند ولی به استفاده از شیر مادر این حق به زندانی داده شده تا فرزندش کنارش باشد اما تا پنج سالگی هم در صورت درخواست خودش می تواند از فرزندش نگهداری کند. او همینطور اظهار داشت: برای این میهمانان کوچک ناخوانده زندان تا حد امکان تلاش می شود تا حقوقشان حفظ گردد، یکی از این اقدامات تهیه شناسنامه برای کودکانی است که هنوز برگه هویتی نداشتند. مدیر کل زندان های استان تهران اشاره کرد: روند اداری این امر پیچیده و احتیاج به پیگیری های فراوان داشت و گاه پدر حاضر به همکاری نبود که خوشبختانه با تعامل سازمان ثبت احوال محقق شد و این عزیزان صاحب شناسنامه شدند. مدیر کل زندان های استان تهران ضمن بازدید از بخش های مختلف ندامتگاه، به درخواست های زندانیان رسیدگی کرد و دستورات لازم را صادر نمود و از کارکنان ادارات قضایی و اجرای احکام خواست بیشترین دقت را در حوزه خدماتشان اعمال نمایند تا تمام مددجویان از ارفاقات و امتیازات قانونی بهره مند گردند.


منبع:

1400/09/27
11:52:25
0.0 / 5
409
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران بکسیها در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بکسیها - اخبار اجتماعی
baxiha.ir - مالکیت معنوی سایت بکسیها متعلق به مالکین آن می باشد